REKLAMA

Uber będzie miał konkurencję od Google’a

Agnieszka Ślęzak2016-08-31 12:01redaktor Bankier.pl
publikacja
2016-08-31 12:01

Na fali popularności Ubera, Google planuje stworzyć własną platformę oferującą przewozy na bazie istniejącej już aplikacji Waze. Póki co usługa ma działać na terenie San Francisco.

Google rozwija aplikację Waze i chce być konkurentem Ubera / fot. Nir Elias / FORUM

Waze to aplikacja, która pozwala kierowcom na komunikowanie się i informowanie o korkach, wypadkach, zamkniętych drogach czy innych niebezpieczeństwach i utrudnieniach w okolicy. W posiadaniu Google’a jest od 2013 r. Planowane ulepszenie aplikacji ma na celu pomóc współpracownikom we wzajemnym podwożeniu się do pracy. Prace nad wdrożeniem usługi trwały od maja w San Francisco i ma ona wejść w życie tej jesieni – pisze „Wall Street Journal”.

Różnicą między Uberem a Waze będzie jednak fakt, że ta druga aplikacja będzie kojarzyć kierowców z pasażerami, którzy planują jechać w tym samym kierunku. Google zapewnia też, że jego usługa będzie w związku z tym tańsza niż korzystanie z Ubera czy Lyfta.

Mimo różnych modeli biznesowych trudno nie dostrzec, że Uber stanowił inspirację dla Google’a do wejścia na rynek aplikacji oferujących przewozy. Jeżeli nowa usługa rozwinie się w innych miastach, Uberowi może urosnąć poważny konkurent. Wcześniej obie firmy współpracowały ze sobą – w 2013 r. Google zainwestowało w aplikację 258 milionów dolarów. Do niedawna też Uber korzystał z map oferowanych przez wyszukiwarkę.

Źródło:
Agnieszka Ślęzak
Agnieszka Ślęzak
redaktor Bankier.pl

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Wrocławskim, redaktor działu newsroom w portalu Bankier.pl. Z uwagą śledzi bieżące wydarzenia z społeczno-polityczne oraz ekonomiczne w kraju i za granicą. Poza pracą wydawcy do jej obowiązków należy śledzenie aktualnych trendów i tworzenie na ich podstawie tekstów SEO. Tel.: 71 748 95 08

Tematy

Otwórz konto w promocjach: 300 zł premii za otwarcie i polecenie konta

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Powiązane: Uber

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki