REKLAMA

Twitter wprowadza „kryptonapiwki”

2021-09-24 10:31
publikacja
2021-09-24 10:31
Twitter wprowadza „kryptonapiwki”
Twitter wprowadza „kryptonapiwki”
fot. Sattalat phukkum / / Shutterstock

Po trwającym od maja okresie testów Twitter wprowadza możliwość nagradzania autorów na swojej platformie napiwkami w najpopularniejszej kryptowalucie. W pierwszej kolejności nowość trafi do aplikacji na urządzenia Apple.

Jack Dorsey, jeden z założycieli Twittera i CEO firmy, znany jest jako orędownik kryptowalut. W maju 2021 r. opcja „słoika na napiwki” trafiła do wersji beta aplikacji. Pozwalała ona na przekazywanie drobnych donacji wybranym autorom za pośrednictwem kilku wybranych narzędzi – m.in. PayPala, Venmo i Cash App.

23 września ogłoszono, że usługa trafi do szerszego grona odbiorców, a jedną z opcji pokrycia płatności będzie bitcoin. Użytkownik, który zechce przekazać datek będzie mógł skorzystać z posiadanego już wcześniej portfela lub wykorzystać narzędzie Strike używające sieci Lightning (swego rodzaju „nakładki” na bitcoinowy blockchain umożliwiającej natychmiastowe i tanie transfery). Twitter nie będzie pobierał żadnej prowizji od płatności – całość przekazu ma trafić do adresata.

W pierwszej kolejności opcja dostępna będzie dla użytkowników aplikacji w systemie iOS. Wkrótce nowej funkcji można spodziewać się również na Androidzie. Na razie z bitcoinowych płatności mogą korzystać Amerykanie i mieszkańcy Salwadoru, który niedawno uznał kryptowalutę za prawny środek płatniczy.

MK

Źródło:
Tematy
Zyskaj nawet 250 zł z Kontem 360°

Zyskaj nawet 250 zł z Kontem 360°

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Kryptowaluty

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki