REKLAMA

Trigon DM podwyższył cenę docelową akcji K2 Holding

2023-06-05 08:34
publikacja
2023-06-05 08:34

Analitycy Trigon DM w raporcie z 5 czerwca podwyższyli cenę docelową akcji K2 Holding do 38 zł z 35 zł wcześniej i podtrzymali rekomendację "trzymaj".

Trigon DM podwyższył cenę docelową akcji K2 Holding
Trigon DM podwyższył cenę docelową akcji K2 Holding
fot. Krystian Maj / / FORUM

W dniu wydania raportu kurs akcji K2 Holding wyniósł 36,90 zł.

"Świetne wyniki Fabrity, które zaraportowało ponad 30 proc. dynamiki przychodów operacyjnych i równie mocny wzrost zysku operacyjnego poprawia nasze postrzeganie spółki na tle innych przedstawicieli segmentu software house z GPW, gdzie widoczne jest wyhamowanie organicznego tempa wzrostu i presja na marże. Do drugiego kwartału podchodzimy nieco ostrożniej, biorąc pod uwagę wymagającą dla Fabrity bazę z zeszłego roku (2 kw. był najbardziej zyskownym kwartałem dla spółki w 2022 roku) oraz mniej korzystne kursy walutowe, z umocnieniem PLN, co w krótkim okresie w naturalny sposób wpływa na rentowność przychodów z zagranicy" - napisano.

"Sądzimy, że trudniej będzie o poprawę wyniku w 2 kw., ale liczymy na powrót do wyższych dynamik w drugim półroczu. Klienci Fabrity są w wielu przypadkach w małym stopniu zależni od wahań koniunktury. Oprócz Frontexu wiele kontraktów to projekty o kilkuletnim horyzoncie, co powinno niwelować wpływ spowolnienia w sektorze na wyniki spółki. Jednocześnie łatwiejsza stała się rekrutacja pracowników. Fabrity zwiększyło zespół o blisko 30 osób w pierwszym kwartale, w stosunku do 220 na koniec 2022" - dodano.

Depesza jest skrótem raportu Trigon DM. Raport powstał w ramach Programu Wsparcia Pokrycia Analitycznego GPW. Jej autorem jest Dominik Niszcz. Pierwsze rozpowszechnienie raportu nastąpiło 5 czerwca o godzinie 8.00.

W załączniku znajduje się pełna wersja raportu. (PAP Biznes)

epo/ gor/

Źródło:PAP Biznes

Do pobrania

45491304_20230605_0950_K2H_PL_RA.pdfpdf
Tematy
Rekrutujesz? Wypróbuj Pracuj.pl i wygraj iPhone 14 | Konkurs dla firm

Rekrutujesz? Wypróbuj Pracuj.pl i wygraj iPhone 14 | Konkurs dla firm

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki