REKLAMA
WAŻNE

Tajemniczne nasiona z Chin dotarły do Polski

2020-08-05 10:50
publikacja
2020-08-05 10:50
fot. amenic181 / Shutterstock

Nieoznakowane nasiona w paczkach z Chin dotarły do Polski. Pierwsze tajemnicze opakowania pojawiły się w Stanach Zjednoczonych.

- Do tej pory nie otrzymaliśmy zgłoszeń dotyczących przesyłek z Chin, zawierających nieoznakowane nasiona. Jednak jeśli ktoś takie nasiona otrzyma, proszony jest o kontakt z policją - powiedział PAP insp. Mariusz Ciarka, rzecznik Komendy Głównej Policji.

Z USA do Polski

Pierwsze informacje o przesyłkach zawierających niezidentyfikowane nasiona z Chin napłynęły ze Stanów Zjednoczonych. Tamtejsze ministerstwo rolnictwa ostrzega przed sadzeniem nieznanych roślin oraz apeluje i zgłoszenie otrzymania paczek i odesłanie ich do resortu. Podobne nasiona pojawiły się również w państwach Unii Europejskiej, czytamy w serwisie tvn24.pl.

- W przypadku otrzymania takiej paczki i jej otwarciu należy nasiona zniszczyć (...) wskazane jest raczej nie otwieranie podejrzanych opakowań i zgłoszenie tej sprawy policji lub do zespołu zarządzania kryzysowego, działającego przy Wojewodzie. Absolutnie nie należy takich nasion „wysiewać na próbę”. Nasiona o nieznanym pochodzeniu, a co najważniejsze, o nieznanym stratusie zdrowotnościowym (fitosanitarnym), mogą być źródłem nowych, nie występujących dotychczas w kraju/w UE agrofagów szkodliwych dla roślin - czytamy w komunikacie prasowym Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Część nasion udało się już zidentyfikować - w paczkach były m.in. nasiona kapusty, mięty, hibiskusa, lawendy, szałwii oraz gorczycy. Łącznie amerykański Departament Rolnictwa Inspekcji Zdrowia Zwierząt i Roślin zidentyfikował 14 rodzajów nasion z Chin, mówił Osama El-Lissy, zastępca administratora ds. Ochrony roślin i kwarantanny cytowany przez „The new York Times”.

DF

Źródło:
Tematy
Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Komentarze (16)

dodaj komentarz
takeda83
po ostatnim chińskim wirusie z wuhan który spowolnił wszystkie gospodarki na świecie kolejny towar exportowy powinien być co najmniej podejrzany. kraj milionów niewolników w obozach koncentracyjnych i totalnej kontroli gdzie kobiety musiały przez dziesiątki lat podawać się przymusowej aborcji to chory psychicznie kraj po ostatnim chińskim wirusie z wuhan który spowolnił wszystkie gospodarki na świecie kolejny towar exportowy powinien być co najmniej podejrzany. kraj milionów niewolników w obozach koncentracyjnych i totalnej kontroli gdzie kobiety musiały przez dziesiątki lat podawać się przymusowej aborcji to chory psychicznie kraj upodlonych komunistów totalnego zezwierzęcenia. co będzie następne strach pomyśleć. rachunki za covid wysyłać do pekinu to ich zaboli .
znawca_wszystkiego
lepiej poszukaj dobrego psychiatry.
tchlix
To jest sposób Chińczyków na nabijanie sobie fejkowych opinii, od lat wysyłają różne śmieci do
losowych ludzi w USA
karbinadel
Chyba redaktorom coś do końca nie wykiełkowało: "Nieoznakowane nasiona w paczkach z Chin dotarły do Polski." /.../ "Do tej pory nie otrzymaliśmy zgłoszeń dotyczących przesyłek z Chin, zawierających nieoznakowane nasiona".
jas2
Po Huawei i Tik-Tok czas na Aliexpress.
prs
Ktos rozsyla nasiona roslin inwazyjnych po calym swiecie. Zniszczyc badziew.
znawca_wszystkiego
Ciekawe kto ma interes żeby siać ferment dziwnymi paczkami z Chin... myślmy... myślmy...
jas2
Nasiona kapusty, mięty, hibiskusa, lawendy, szałwii oraz gorczycy są bardzo groźne.
hfjdj
Mogą na nich bytować choroby niszczące uprawy. Będziesz potem mądry jak ci przyjdzie żreć przez całe życie pryskane? Teraz żresz od pleśno pryskanym i od robajstwa rozbaitego pryskane i potrzebujesz jeszcze jakiegoś oprysku?
jas2 odpowiada hfjdj
Od naiwnych ludzi.

Powiązane: Chiny

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki