REKLAMA

Sondaż: Hołownia dogania PiS

2021-01-28 08:21
publikacja
2021-01-28 08:21
fot. Andrzej Hulimka / FORUM

Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w najbliższą niedzielę na Zjednoczoną Prawicę zagłosowałoby 29 proc. badanych, deklarujących udział w głosowaniu, na Polskę 2050 Szymona Hołowni - 24 proc., na Koalicję Obywatelską - 21 proc. badanych - wynika z sondażu Social Changes dla portalu wPolityce.pl.

W sondażu zapytano o dwa warianty: taki, w którym uwzględniona jest Polska 2050 Szymona Hołowni oraz taki, w którym tego ugrupowania nie ma.

W pierwszym wariancie sondażu chęć głosowania na Zjednoczoną Prawicę zadeklarowało 29 proc. badanych. Na drugim miejscu znalazła się Polska 2050 Szymona Hołowni, na którą głos oddałoby 24 proc. badanych. Z kolei na Koalicję Obywatelską zagłosowałoby 21 proc. badanych.

9 proc. respondentów wyraziło chęć zagłosowania na Lewicę, 8 proc. na Konfederację. Progu wyborczego nie przekroczyłoby PSL oraz Kukiz'15. Na PSL wskazało 4 proc. badanych, na Kukiz'15 - 3 proc. 2 proc. respondentów wybrało odpowiedź "inne ugrupowanie".

W wariancie bez Polski 2050, na Zjednoczoną Prawicę zagłosowałoby 31 proc. badanych, na Koalicję Obywatelską 26 proc. badanych. Lewica uzyskała poparcie 12 proc. respondentów, Konfederacja - 10 proc., Polskie Stronnictwo Ludowe - 5 proc. badanych - co oznacza przekroczenie progu.

Na 4 proc. mógłby liczyć ruch Kukiz'15. W tym wariancie aż 12 proc. badanych odpowiedziało "inne ugrupowanie".

Deklarowana frekwencja wynosi 69 proc.

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym. Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków N=1066 osób w dniach od 22 do 25 stycznia 2021 roku. (PAP)

autor: Katarzyna Krzykowska

ksi/ mrr/

Źródło:PAP
Tematy
Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Komentarze (37)

dodaj komentarz
prawdziwynierobot
ależ się uruchomili sympatycy rządzącej partii w komentarzach, no kto by się spodziewał
nanader1
Na pierwszy rzut oka kolejny klon bylejakości PO, tylko jeszcze bez własnych 'osiągnięć'. Oby udowodnili, że się mylę.
samsza
Dalsze grillowanie PSL. Hołownia zabrał KK koncepcję na partię i przekonał wyborców, ale to chłopi mają aparat, który ma potencjał zebrania podpisów wyborców. Dla KK powtórka ze współpracy z Kukiz to porażka, więc szuka samodzielności. Na razie oderwał się od PO przez współpracę ws. RPO z Konf. Prochu nie wymyślą,Dalsze grillowanie PSL. Hołownia zabrał KK koncepcję na partię i przekonał wyborców, ale to chłopi mają aparat, który ma potencjał zebrania podpisów wyborców. Dla KK powtórka ze współpracy z Kukiz to porażka, więc szuka samodzielności. Na razie oderwał się od PO przez współpracę ws. RPO z Konf. Prochu nie wymyślą, pewnie będzie jednak wspólny komitet wyborczy z Hołownią, rzeczywistość weryfikuje nie chęci. Pójście z identycznym pomysłem co większy rywal mogłoby skończyć się poza parlamentem.
pancerowany
Polska 2050 ma tę siłę, iż nie kojarzy się jeszcze(!) ze złodziejami, hipokrytami, dyletantami, pijakami, kombinatorami, fundamentalistami, itd., etc..... których przez ostatnie 20 lat naoglądaliśmy się, i oglądamy.
Jest to jeszcze(!), jedyna alternatywa, do tej wymienionej powyżej gawiedzi.
1as
Jaja se robisz mam nadzieję?
Przecież to tratwa ratunkowa dla establishmentu III RP!
1a2b
To dziadostwo się w ogóle z niczym nie kojarzy poza tym TVN-owskim celebrytą.
dlaczego_nie odpowiada 1as
Do czego należą PiSiory w takim wypadku?
pstrzezek
Hołownia ma poważną zaletę nad Trzaskowkimi i innymi z tamtej strony. Nie jest powiązany z PO więc tylko z tego powodu nie bierze udziału w licytacji o to kto nakradł więcej. Nie jest to jakiś mega mąż stanu ani charyzmatyczny lider. Ale nikogo innego nie widać i to się raczej nie zmieni.
and00
Hołownia to nie mąż stanu?
Chyba się popłacze ze zgryzoty
marynapilecka
Hahaha ...nie jest powiązany z PO ....Dobre...10 króli :)

Jak Petru? Czy jak Palikot?

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki