REKLAMA
ZAPISZ SIĘ

SDS Optic ustalił cenę emisyjną akcji serii F na 13 zł

2023-01-25 14:56
publikacja
2023-01-25 14:56

Zarząd SDS Optic ustalił cenę emisyjną akcji serii F na 13 zł, co oznacza, że przy założeniu objęcia przez inwestorów wszystkich oferowanych akcji, tj. 450 tys. szt., wartość oferty wyniesie 5,85 mln zł - podała spółka w komunikacie.

SDS Optic ustalił cenę emisyjną akcji serii F na 13 zł
SDS Optic ustalił cenę emisyjną akcji serii F na 13 zł
fot. Tomasz Ras / / Puls Biznesu

"Wszyscy mamy świadomość, że otoczenie geopolityczne i makroekonomiczne oraz sytuacja na rynku kapitałowym pozostają wymagające. Biorąc pod uwagę wszystkie czynniki i mając na uwadze zapewnienie spółce optymalnej dywersyfikacji źródeł finansowania, w toku budowy księgi popytu zarząd ustalił cenę emisyjną akcji serii F na poziomie 13 zł – o 30 proc. wyższym niż cena w naszej poprzedniej rundzie finansowania. Na dzień przed zamknięciem procesu budowania księgi popytu kurs akcji spółki osiągnął 14,95 zł, zatem poziom dyskonta wyniósł 13 proc." - powiedział, cytowany w komunikacie prasowym, Mateusz Sagan, COO SDS Optic.

Poinformował, że spółka realizuje kolejne zadania związane z rozwojem i komercjalizacją technologii inPROBE, platformy technologicznej do diagnostyki medycznej chorób nowotworowych i zakaźnych w czasie rzeczywistym, a także monitorowania stanu zdrowia.

"Środki pozyskane z emisji akcji serii F będą dla SDS Optic istotnym wsparciem w tym procesie" – dodał Sagan.

Kurs SDS Optic w środę ok. godz. 14.30 wynosił 14,8 zł. (PAP Biznes)

doa/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
MINI pełne przygód.

MINI pełne przygód.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki