REKLAMA

Rusza sprzedaż 1/5 BZ WBK. Banki w cieniu problemów Cypru

Jarosław Ryba2013-03-19 09:33
publikacja
2013-03-19 09:33

Santander i KBC rozpoczynają dziś sprzedaż akcji BZ WBK. Oferta to ponad 1/5 całego połączonego banku, która może być warta od 4,8 do 5,39 mld zł.

BZ WBK, który w zeszłym roku wchłonął Kredyt Bank, jest obecnie trzecim co do wielkości bankiem w Polsce. Jego giełdowa kapitalizacja to 24,6 mld zł. Od dzisiaj do czwartku biura maklerskie przyjmują zapisy. Oferta skierowana jest wyłącznie do inwestorów instytucjonalnych. Wstępne zainteresowanie wyraziły polskie TFI i OFE.

Cena musi zawrzeć się w widełkach od 240 do 270 zł za akcję. Na giełdzie BZ WBK w tej chwili wyceniany jest na 263,2 zł za akcję, a średnia z ostatniego półrocza to 249,7 zł.


»BZ WBK przelicytował mnicha z mBanku. Dołoży 700 zł do ROR-u

Santander sprzedaje 5,19 proc., a KBC 16,17 proc. BZ WBK. Transakcja wymuszona jest przez regulatora, który oczekuje, że w wolnym obrocie pozostanie przynajmniej 30 proc. akcji połączonego banku.

Oferenci trafili ze sprzedażą w bardzo trudny okres. Osłabione zaufanie do europejskich banków przekłada się na ich spadające wyceny. Na wczorajszej sesji w Europie banki były najmocniej przecenianymi blue chipami.


»Kolejna gwiazda światowego formatu w spotach BZ WBK

Tymczasem bank, który operuje w segmencie detalicznym, wystartował z nową ofensywą w segmencie ROR. "Konto Godne Polecenia" to nowy produkt, w którym bank nie zamierza pobierać opłat i prowizji za podstawowe usługi, a aktywnych klientów będzie nagradzał premią w wysokości nawet 700 zł rocznie.

J.R.

Źródło:
Tematy
Szybki kredyt dla firm online. Wniosek złożysz bez wizyty w placówce

Szybki kredyt dla firm online. Wniosek złożysz bez wizyty w placówce

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~lol
Tylko głupiec da hiszpanom takie pieniądze za napompowany bank, hahaha

Powiązane: Sektor bankowy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki