Polski Bus zniknie z rynku? Nadjeżdza niemiecki FlixBus

Polski Bus w poniedziałek ma ogłosić strategiczne partnerstwo z niemieckim FlixBusem. Może to oznaczać, że znana wszystkim marka z bocianem zniknie z polskiego rynku, a zastąpi ją zielone logo FlixBusa.

(fot. Arnd Wiegmann / Reuters)

W poniedziałek odbędzie się wspólna konferencja prasowa Michała Lemana i Piotra Bezulskiego, zarządzających - odpowiednio - FlixBusem i Polskim Busem. Z zapowiedzi wynika, że panowie przedstawią nową wizję strategicznej współpracy pomiędzy obiema firmami. Jednak portal fly4free sugeruje nieoficjalnie, że może to być pierwszy krok w kierunku zastąpienia marki z bocianem marką FlixBus.

- Rozszerzenie dotychczasowej kooperacji obu firm ma na celu rozbudowanie polskiej sieci połączeń FlixBus i zapewnienie polskim klientom najbardziej atrakcyjnej oferty przewozów autokarowych - czytamy w zaproszeniu.

(fot. Jakub Porzycki / FORUM)

Wiosną 2016 roku FlixBus przejął pojazdy i europejskie trasy swojego największego rywala, firmy Megabus, po czym po kilku miesiącach usunął te markę z rynku - zauważa fly4free. Megabus należał do tej samej firmy, która jest właścicielem Polskiego Busa - holdingu Stagecoach.

FlixBus jest jednym z największych przewoźników autokarowych w Europie. Oferuje ponad 200 000 połączeń międzymiastowych dziennie do 1400 destynacji w 26 krajach. Wraz z lokalnymi firmami transportu autobusowego, firma przewozi ponad 40 mln pasażerów rocznie. W Polsce wozi pasażerów m.in. do Pragi, Wiednia, Norymbergi, Essen czy Berlina, także we współpracy z Polskim Busem.

PolskiBus.com jest obecna na polskim rynku od 2011 roku. Stagecoach, firma, której właścicielem jest szkocki milioner Brian Souter, zrewolucjonizowała polski rynek przewozów autokarowych, oferując nowe, szybkie pojazdy wyposażone m.in. w klimatyzację i dostęp do internetu Wi-Fi, będące konkurencją dla kolei, PKS-ów i prywatnych busów. Do tej pory przewiozła ok. 20 mln pasażerów.

KWS

Źródło:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 3 czytacz

Dla mnie może nawet nazywać się Gaybus byle bilety były w tej samej cenie!

! Odpowiedz
3 3 kadziaj

Dlaczego jest zgoda na polskie nazewnictwo zagranicznych firm na naszym rynku?
- ile osób myślało na początku że Biedronka jest polska, i zamiast w "niemieckim" Lidl, kupowała w "polskiej" Biedronce?
- a nazwa polski Bus - czy np. niemcy, gdyby ktoś chciał wkroczyć na ich rynek i nazwać autobusy - podobnie - Deutche Bus - czyli dali by tak szybko na to zgodę? już to widze ;P

musimy bardziej dbać o nasz rynek krajowy, by nie było takich nadużyć.
- zadanie dla polskiego UOKiK

2/3 POLSKIEGO MAJĄTKU JEST W RĘKACH ZAGRANICZNYCH - czas to zmienić, czas na repolonizacje rynku.
- niech sobie zmieniają nazwy tych autobusów jak chcą - zadaniem naszego kraju jest wygryźć ich przez stworzenie nowoczesnych i tanich połączeń PKS.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
6 33 kotmowi

Wybieram PKS, tylko gdzie on jest?!

! Odpowiedz
8 67 piccolo_wnc

Polski bus jest polski tylko z nazwy więc chyba żadna różnica

! Odpowiedz
5 23 niepelnosprawny_org

a czy flixBus ma bilety za złotówkę itp promocje jak Bociani Bus?... wtedy to moze moze, ale jak nie to bedzie mało ciekawie...

! Odpowiedz
14 50 1as

Nie będzie Niemiec pluł nam w twarz ni autobusów nam germanił :)

! Odpowiedz
7 34 doradca-praktyk

Mam nadzieję, że to nie będzie przejęcie Polskiego Busa, bo bilety podrażały by znacznie...

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne