Polenergia i Wind Power mają zgodę UOKiK na utworzenie wspólnego przedsiębiorcy

2019-03-05 15:20
publikacja
2019-03-05 15:20
fot. Radoslaw NAWROCKI / FORUM

Polenergia i Wind Power mają bezwarunkową zgodę prezesa UOKiK na utworzenie wspólnego przedsiębiorcy - podała Polenergia w komunikacie. Był to jeden z warunków zawarcia umowy sprzedaży udziałów w projekcie morskiej farmy wiatrowej.

W grudniu 2018 roku Polenergia informowała o zawarciu z Wind Power przedwstępnej warunkowej umowy zbycia 50 proc. udziałów w spółce zależnej Polenergia Bałtyk I, która prowadzi projekt budowy morskiej farmy wiatrowej na Bałtyku, za łączną bazową cenę sprzedaży udziałów 33,35 mln zł.

Drugim warunkiem miało być uzyskanie prawomocnej rejestracji przez Sąd Rejestrowy uchwały w przedmiocie przekształcenia spółki Polenergia Bałtyk I ze spółki akcyjnej w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością.

Jak ustaliły wcześniej spółki, spełnienie obu warunków zawieszających ma nastąpić przed 30 września 2019 roku. W przeciwnym wypadku - jak podały spółki - umowa przedwstępna ma zostać rozwiązana.

W ramach transakcji, Polenergia i Wind Power planowały także zawarcie innych umów dotyczących określenia praw i obowiązków stron jako wspólników spółki Polenergia Bałtyk I oraz zasad realizacji projektu. (PAP Biznes)

doa/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym.

Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki