Pięciu milionom ludzi na granicy Sudanu Połuniowego i Sudanu grozi głód

Pięciu milionom ludzi na granicy Sudanu Połuniowego i Sudanu grozi głód. To skutek konfliktu między dwoma krajami o sporne regiony naftowe.

Według szacunków ONZ, niedobory żywności zagrażają połowie mieszkańców Sudanu Południowego. Przyczyną jest między innymi wstrzymanie wydobycia ropy na terenach granicznych. Trwają tam zamieszki, w wyniku których już dziesiątki tysięcy ludzi opuściły swoje domy.

Kilka dni temu odpowiadająca w ONZ za prawa człowieka Navi Pillay potępiła bombardowania Sudanu Południowego przez wojska Sudanu: Na zdjęciach widziałam dziury w ziemi po zrzuconych bombach, to było na terenach cywilnych. Takie ataki mogą być traktowane jako międzynarodowe zbrodnie - powiedziała.

Sudan Południowy odłączył się od Sudanu rok temu. Nadal nierozwiązany jest jednak problem granic i podziału dochodów ze sprzedaży ropy. Niektórzy eksperci obawiają się otwartej wojny.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/, Rafał Motriuk/OKŹródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~Dim

Pewnie Sudan wzorem Nato kontynuuje "operację kinetyczną" rozpoczętą w Afryce.

Leje w ziemi to normalne przy zjawiskach kinetycznych. A że pocisk prawdopodobnie był produkcji chińskiej. O co się spierać pewnie podróbka i kapcie które wyleciały w powietrze też podróbka.

!
Polecane
Najnowsze
Popularne
ROPA -1,52% 59,13
2019-08-23 22:59:00

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,9% VII 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 182,43 zł VII 2019
Produkcja przemysłowa rdr -2,7% VI 2019

Znajdź profil