REKLAMA

PiS przetrwa bez Kaczyńskiego

2022-06-25 07:00
publikacja
2022-06-25 07:00
PiS przetrwa bez Kaczyńskiego
PiS przetrwa bez Kaczyńskiego
fot. Łukasz Dejnarowicz / / FORUM

Dziewięciu na dziesięciu wyborców PiS jest gotowych głosować na partię nawet bez Jarosława Kaczyńskiego - wynika z sondażu Instytutu Badań Pollster na zlecenie "Super Expressu".

Ankietowani zapytani zostali, czy zagłosowaliby na PiS, gdyby Jarosław Kaczyński odszedł z polityki. 91 proc. odpowiedziało, że tak, 3 proc., że nie, a 6 proc., że nie wie.

"Ci wszyscy, którzy mówią, że dalej będą głosowali na PiS, nie mówią tego dlatego, że jest to partia prawicy. Głosowaliby na PiS dlatego, że jest to partia o profilu socjalnym. I to zapotrzebowanie na partie socjalne jest na całym świecie" - ocenia w "SE" politolog prof. Kazimierz Kik.

Sondaż przeprowadzono 21-22 czerwca na reprezentatywnej grupie 1011 dorosłych Polaków.

(PAP)

agzi/ mok/

Źródło:PAP
Tematy
Zyskaj 360 zł i oszczędzaj na 6% w Banku Millennium

Zyskaj 360 zł i oszczędzaj na 6% w Banku Millennium

Komentarze (7)

dodaj komentarz
karbinadel
Nie przetrwa, pisiory z drugiego i trzeciego szeregu pozagryzają się wzajemnie
jarekzbyszek
PIS to zaraza i gangrena w jednym. Partia ludzi bez charakteru ale niesamowicie pazernych na kasę i przywileje.
max5000
Nie będzie Jarka i w końcu spełni się marzenie Bankiera i innych "Niezależnych i wolnych" mediów w Polsce. Premierem zostanie namiestnik Berlina, niemiecki polityk osadzony w Polsce o nazwisku Tusk - fur Deutchland.
karbinadel
Nie musi codziennie udowadniać, że jesteś ruskim durakiem. Od dawna masz tu ugruntowaną pozycję
max5000
Wy się martwcie o PO i Tuska a nie o PIS. PIS sobie poradzi bez Kaczyńskiego ale PO i Tusk sobie bez Kaczyńskiego nie poradzą bo Donald nie będzie miał wroga. A jego taktyka od 20 lat polega na obarczaniu za wszystko Kaczyńskiego i hejtowaniu go na wszystkie możliwe sposoby. W ten sposób zwraca na siebie uwagę w mediach. Kogo będzie Wy się martwcie o PO i Tuska a nie o PIS. PIS sobie poradzi bez Kaczyńskiego ale PO i Tusk sobie bez Kaczyńskiego nie poradzą bo Donald nie będzie miał wroga. A jego taktyka od 20 lat polega na obarczaniu za wszystko Kaczyńskiego i hejtowaniu go na wszystkie możliwe sposoby. W ten sposób zwraca na siebie uwagę w mediach. Kogo będzie atakował jak Jarka nie będzie w polityce? Jest akcja, jest reakcja. NIe będzie Jarka, to Donek też się skończy w polityce.
karbinadel
Proponuję, żebyś skorzystał z rady, jakiej brat Jarosława K. udzielił swego czasu pewnemu dziadu w Warszawie

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki