Prokuratorzy przesłuchują pasażerów OLT Express

Klienci linii OLT Express są wzywani na przesłuchania. A przez całą działalność firmy było ich nawet 30 tysięcy - informuje "Gazeta Wyborcza".

(fot. Grzegorz Kawecki / FORUM)

Przesłuchania przez policję przeprowadzane są na polecenie Prokuratury Okręgowej w Łodzi, która prowadzi śledztwo ws. oszustwa popełnionego na szkodę klientów linii. Jak przytacza gazeta, świadkowie pytani są o daty kupienia biletów, skąd wiedzieli o istnieniu OLT Express oraz o tym, czy wiedzieli o tym, że spółka upadnie.

Jak podał rzecznik łódzkiej prokuratury, przesłuchania realizowane są w całej Polsce, a nawet za granicą. Zeznania składają osoby, które kupiły bilety - łącznie będzie to około 30 tys. osób. Nie wiadomo natomiast, ile to wszystko potrwa, ale wnioskować można, że sprawa będzie ciągnąć się latami.

O upadłych w 2012 roku liniach OLT Express jest głośno co jakiś czas za sprawą powiązań z przedsiębiorstwem Amber Gold, które było głównym udziałowcem w spółce. OLT Express zarzuca się pranie pieniędzy, które pochodziły z biznesu Marcina P.

OLT Express rozpoczął swoja działalność w kwietniu 2012 roku, kusząc klientów cenami i interesującą ofertą tras. Dobra passa nie potrwała jednak długo, w lipcu tego samego roku zaczął likwidować połączenia, a kilka dni później złożono wniosek o upadłość, czego wynikiem była utrata koncesji.

Wiele pasażerów dowiedziało się o sytuacji dopiero po przyjeździe na lotnisko, niestety - z wakacji musieli zrezygnować lub skorzystać z innych linii lotniczych. Ale na przesłuchania wzywani są wszyscy - ci, którzy zdążyli skorzystać z usług OLT Express i ci, którzy na lot już się nie załapali.

DU

Źródło:
Firmy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 4 czarny_kuskus

Pytam się kiedy zatrzymania i konfiskata majątków sprzedawców biletów? Kto jak kto, ale oni przecież powinni wiedzieć.

To właśnie logika państwa PiS.

! Odpowiedz
0 20 prezes_jan

To jest jakiś absurd, aby pytać klientów OLT czy wiedzieli o tym, że spółka upadnie.

! Odpowiedz
4 5 obywatelx

A tu na tym samym portalu podają że OLT Express przewiozło 320 tys pasażerów. Myślę, że informacja podawana publicznie powinna być wiarygodna i PRAWDZIWA. W innym razie media są niepotrzebne.
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Eksperci-OLT-Express-zmienil-polski-rynek-uslug-lotniczych-2606814.html
Prokuratura to niech przesłucha 1 osobę - my, Polacy na to czekamy. Marnują nasze pieniądze - wieżę że koniec ich władzy i arogancji się zbliża.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 13 and00

To jest szaleństwo.
Ciekawe czy przesłuchiwano tez pasażerów upadłych linii Monarch albo Germania?
A była opcja że tym OLT polecę
Kiedyś za to leciałem Air Polona, ale na szczęście nie przesłuchiwali mnie na temat przebiegu podróży, a ja nawet już nie pamiętam czy siedziałem przy oknie czy nie, i co konsumowałem na pokładzie...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
7 4 samsza

Czy autor DU zdaje sobie sprawę, że "podkłada się" pod art. 212 kpk stwierdzeniem "Prokuratury Okręgowej w łodzi" zamiast "Prokuratury Okręgowej w Łodzi"?

! Odpowiedz
10 33 jkendy

A w sprawie 50 tysięcy dla księdza od Srebrnej nawet nie wszczęli śledztwa.

! Odpowiedz
5 26 zenonka

Skoro wystarczy wierzyć JK, że nie oszukał, to tym bardziej dotyczy to księdza. Jemu w końcu Bóg świadkiem. Chyba proste, co nie?

! Odpowiedz
0 5 lasekdrugi

w nagłówku piszą że w ciągu siedmiu lat działalności spółki, a chwile później że od kwietnia do lipca 2012. .......

! Odpowiedz
3 19 antek10

Niech złoża jeszcze oświadczenie, że nie są płatnikami podatku VAT w państwie na "H" Ohajo. Buhahha. Sądy w Polsce to DNO. A ci co stanowią prawo dno i metr mułu.

! Odpowiedz
3 37 savras

Może po to, żeby proces ciągnął się w nieskończoność

! Odpowiedz