REKLAMA

Obligatariusze Belvedere zgadzają się na nowe warunki ugody

2012-10-02 09:56
publikacja
2012-10-02 09:56
Obligatariusze posiadający 97,5% obligacji (floating rate notes) spółki Belvedere zgodzili się na propozycje spłaty zobowiązań, przedstawione w sierpniu, podało Belvedere.
"Łącznie 97,5% posiadaczy floating rate notes, wyemitowanych przez Belvedere S.A. w ramach umowy emisji z 24 maja 2006, na łączną kwotę główną 375 mln euro, przychyliło się do zawarcia ugody, prosząc The Bank of New York Mellon, jako Trustee i The Bank of New York Depository (Nominees) Limited, jako common depositary, by opowiedziały się za przyjęciem propozycji spłaty zadłużenia, przedstawionych wierzycielom przez spółkę, w kształcie opisanym w komunikacie z 20 sierpnia b.r., oraz by znowelizowały umowę emisji, zgodnie z zapisami ugody, podanymi w komunikacie z 7 września br, pod warunkiem przyjęcia przez Sąd Gospodarczy w Dijon planu kontynuowania działalności" - głosi komunikat.
W konsekwencji, umowa emisji została znowelizowana z dniem 18 września 2012 r., podała spółka.
Belvedere proponuje w zależności od rodzaju wierzytelności i scenariusza m.in. spłatę wierzytelności w efekcie pozyskania środków poprzez zbycie aktywów, zamianę wierzytelności na kapitał poprzez nową emisję akcji, czy wydanie bonów subskrypcyjnych na akcje.
Belvedere to producent alkoholi, notowany na GPW pod nazwą Sobieski. W ub.r. jej przychody wyniosły 910,7 mln euro.
(ISBnews)
(agencja@isbnews.pl)
Źródło:
Tematy

Otwórz konto sobie i dziecku i zyskaj 200 zł w promocji na zakupy u naszych partnerów.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki