REKLAMA
RELACJA Z FORUM FINANSÓW

ONICO S.A.: Zawarcie kolejnego aneks do umowy Standstill z ING Bank Śląski, Alpetrol sp. z o.o. oraz Zarządcą Masy Sanacyjnej Emitenta

2022-04-08 16:49
publikacja
2022-04-08 16:49
Spis treści:

1. RAPORT BIEŻĄCY

2. MESSAGE (ENGLISH VERSION)

3. INFORMACJE O PODMIOCIE

4. PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 8 / 2022
Data sporządzenia: 2022-04-08
Skrócona nazwa emitenta
ONICO S.A.
Temat
Zawarcie kolejnego aneks do umowy Standstill z ING Bank Śląski, Alpetrol sp. z o.o. oraz Zarządcą Masy Sanacyjnej Emitenta
Podstawa prawna
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
Treść raportu:
Zarząd Onico S.A. w restrukturyzacji z siedzibą w Warszawie (dalej "Spółka", "Emitent"), w nawiązaniu do raportu bieżącego ESPI nr 1/2022 z dnia 3 stycznia 2022 roku dot. ujawnienia opóźnionej informacji poufnej o zawarciu umowy Standstill z ING Bank Śląski, Alpetrol sp. z o.o. oraz Zarządcą Masy Sanacyjnej Emitenta, a także raportu ESPI nr 7/2022 z dnia 1 kwietnia 2022 roku dot. aneksu do umowy Standstill z ING Bank Śląski, Alpetrol sp. z o.o. oraz Zarządcą Masy Sanacyjnej Emitenta, niniejszym informuje, że w dniu 7 kwietnia 2022 roku Spółka zawarła aneks nr 4 do umowy o zawieszeniu dochodzenia roszczeń z dnia 29 grudnia 2021 roku (dalej: „Aneks”) z ING Bank Śląski S.A. z siedzibą w Katowicach (dalej "Bank"), spółką zależną Emitenta, tj. Alpetrol sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (dalej: „Alpetrol) oraz Zarządcą Masy Sanacyjnej Emitenta w osobie Tycjana Saltarskiego.

Przedmiotem Aneksu jest przedłużenie czasu trwania umowy do 11 kwietnia 2022 roku w celu przeprowadzenia w dobrej wierze negocjacji, których skutkiem ma być uzgodnienie realnych warunków spłaty, odnoszących się do całej kwoty wierzytelności, o której mowa w przedmiotowej umowie, ze wskazaniem terminów i kwot poszczególnych płatności na rzecz Banku, w przewidywalnym horyzoncie czasowym, uwzględniających rozpoczęcie obsługi zadłużenia w niedługim terminie.

W związku z zawarciem niniejszego Aneksu, Bank nie będzie co do zasady podejmować czynności zmierzających do uzyskania spłaty wierzytelności wobec Alpetrol do 11 kwietnia 2022 roku.


Osoba reprezentująca Spółkę:

Sławomir Szczotka - Prezes Zarządu
Piotr Kocman - Wiceprezes Zarządu
Jan Miller - Członek Zarządu

MESSAGE (ENGLISH VERSION)

INFORMACJE O PODMIOCIE    >>>

PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
Data Imię i Nazwisko Stanowisko/Funkcja Podpis
2022-04-08 Katarzyna Tarłowska Dyrektor Biura Zarządu Katarzyna tarłowska
Źródło:Komunikaty spółek (ESPI)
Tematy
Bezpłatne konto firmowe to dopiero początek. Sprawdź, które banki płacą najwięcej za oszczędności

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki