REKLAMA

Prezes: NanoGroup planuje pozyskać ok. 9 mln zł z emisji akcji

2020-10-13 12:32, akt.2020-10-13 14:06
publikacja
2020-10-13 12:32
aktualizacja
2020-10-13 14:06
Prezes: NanoGroup planuje pozyskać ok. 9 mln zł z emisji akcji
Prezes: NanoGroup planuje pozyskać ok. 9 mln zł z emisji akcji
fot. Marek Wiśniewski / / Puls Biznesu

NanoGroup planuje pozyskać ok. 9 mln zł z emisji akcji - powiedział podczas wtorkowej wideokonferencji prezes Marek Borzestowski. Pozyskane środki mają stanowić wkład własny do projektów realizowanych przez spółki NanoVelos oraz NanoSanguis.

Jak wynika z harmonogramu zaprezentowanego przez spółkę, ustalenie ceny maksymalnej planowane jest na 19 października, book building na 20-21 października, a ustalenie ceny emisyjnej na 21 października 2020 r.

Zapisy na akcje zostaną przeprowadzone w dniach 22-27 października, a przydział akcji planowany jest na 30 października. Akcje zaoferuje DM BOŚ.

W opublikowanym we wtorek memorandum inwestycyjnym spółka podała, że zgodnie z wstępnymi szacunkami oczekiwane wpływy netto z emisji akcji (po uwzględnieniu szacowanych kosztów emisji) wyniosą ok. 8,4 mln zł.

Środki z emisji mają stanowić wkład własny do projektów - PolEpi realizowanego przez NanoVelos, w szczególności produkcji leku w standardzie GMP oraz badań klinicznych we współpracy z Narodowym Instytutem Onkologii (cel do 5,5 mln zł z emisji), a także projektu dotyczącego systemu przechowywania nerek realizowanego przez NanoSanguis KidneyOX i NaoOX. Spółka planuje rozpocząć skalowanie produkcji i przeprowadzić badania kliniczne (cel do 2 mln zł z emisji). Pozostała część pozyskanych w wyniku emisji akcji środków (do 0,9 mln zł) zostanie przeznaczona na pokrycie kosztów zarządzania.

"Jeśli chodzi o wykorzystanie środków z emisji - mamy dwa projekty - najbardziej zaawansowany jest projekt NanoVelos i tutaj środki chcemy przeznaczyć głównie na przeprowadzenie procesu produkcji w standardzie GMP. Spółka ogłosiła przetarg i wybraliśmy podwykonawców, zatem pod tym względem jesteśmy przygotowani do rozpoczęcia produkcji oraz jesteśmy po konsultacjach z EMA i wiemy jakie badania mamy przeprowadzić, abyśmy w przyszłym roku mogli przeprowadzić badania kliniczne. Ta emisja ma umożliwić spółce przeprowadzenie tych dwóch najważniejszych procesów" - powiedział Borzestowski.

"Jeśli chodzi o NanoSanguis chcielibyśmy rozpocząć produkcję leku, czy też płynu perfuzyjnego w standardzie i skończyć badania przedkliniczne nad przeszczepami nerek także w przyszłym roku" - dodał prezes.

W poniedziałek NWZ NanoGroup zdecydowało o podwyższeniu kapitału zakładowego w drodze emisji do 2.791.313 akcji serii H z pozbawieniem prawa poboru.

Obecnie NanoGroup pracuje nad dwoma kluczowymi projektami - systemem dostarczania leków bezpośrednio do komórek rakowych z wykorzystaniem nanotechnologii (poprzez spółkę NanoVelos) oraz systemem do przetrzymywania i transportu organów (poprzez NanoSanguis).

Prezes przypomniał, że w przypadku projektu NanoVelos wybrany został nośnik, opracowanych zostało pięć aktywnych formulacji, z których wybrano jedną, a prace zostały zakończone przyznaniem patentu. Zakończone zostały badania in vitro i in vivo nie w standardzie GLP. Przed spółką badania, w których wykorzystany zostanie lek wyprodukowany w miejscu, które ma do tego odpowiednią certyfikację.

"Spółka wybrała już producentów leków i mamy nadzieję, że najbliższe miesiące poświęcimy na produkcję pierwszej partii farmaceutycznej leku, która zostanie wykorzystana do badań w standardzie GLP i pierwszej fazy badań klinicznych na raka jajnika. Po tym etapie - I/II fazie badań klinicznych (...) spodziewamy się, że otworzy się nam okno partneringowe, gdzie będziemy szukać partnerów technologicznych i komercjalizacyjnych" - powiedział Borzestowski.

Zgodnie z osią czasu przedstawioną w prezentacji, NanoVelos zakłada badania kliniczne faz I/II na 2022 r.

Drugi z projektów - realizowany przez NanoSanguis - jest w fazie badań na modelu zwierzęcym.

"Jesteśmy w fazie badań na modelu zwierzęcym (...), zostały nam jeszcze ostatnie badania, w których będziemy przetrzymywać nerki pozaustrojowo przez pięć dni i dokonywać wszczepienia organu. (...) Udało nam się technologicznie dość do takiego rozwoju, że skalowanie produkcji płynu perfuzyjnego mamy opanowane - jesteśmy w stanie w warunkach laboratoryjnych produkować duże ilości. W tej chwili musimy rozpocząć proces produkcji płynu perfuzyjnego w odpowiednim standardzie" - powiedział prezes.

"Powinniśmy zakończyć badania kliniczne pod koniec 2023 r. Natomiast już teraz prowadzimy rozmowy z partnerami na całym świecie w zakresie komercjalizacji i ewentualnego licencjonowania produktu" - dodał.

NanoGroup jest grupą spółek medycznych i biotechnologicznych, działających w obszarze diagnostyki, terapii i rehabilitacji pacjentów onkologicznych. (PAP Biznes)

doa/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
atx
czemu tak mało ?! 9 miliardów!
a bo to nano napad na bank!

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki