REKLAMA

Najlepsze bankowe aplikacje mobilne – czerwiec 2018

2018-06-27 06:00
publikacja
2018-06-27 06:00

Wejście do Polski Apple Pay na nowo zwróciło oczy klientów banków na bankowość mobilną. Z tej okazji ponownie postanowiliśmy się przyjrzeć aplikacjom bankowym, żeby sprawdzić, co dobrego oferują swoim użytkownikom.

Od ubiegłej edycji rankingu minął kwartał. Od tego czasu sporo się zmieniło na rynku – banki dodawały nowe funkcje, a Apple w końcu uruchomił w Polsce Apple Pay, którego funkcjonalność została wdrożona przez 9 banków działających w Polsce. My przy okazji poniższego zestawienia co prawda analizujemy same aplikacje (a więc nie uwzględniamy dostępności Google Pay, Apple Pay czy Garmin Pay), ale jeśli chcecie sprawdzić, w którym banku możecie liczyć na pozostałe systemy płatności, zapraszamy do sprawdzenia naszej mapy płatności mobilnych.

/ fot. Phil Noble / Reuters

W rankingu pod lupę wzięliśmy aplikacje 16 banków komercyjnych. Trzech marek bankowych zabrakło ze względu na niedostarczenie ankiety w terminie.

Najlepsze aplikacje mobilne banków – czerwiec 2018

Zwycięzcą ponownie zostaje mBank – w nowej punktacji zdobył 43 z 50 punktów możliwych do uzyskania. Wysoką pozycję zawdzięcza najlepszemu zapleczu płatniczemu – uzyskał w tej kategorii maksymalną liczbę punktów oraz bardzo solidnej obsłudze klienta w kwestii zarządzania finansami na urządzeniu mobilnym.

Co najmniej 40 pkt zdobyły także banki, które plasują się na kolejnych miejscach podium. Srebro trafia w tym miesiącu do ING Banku Śląskiego, który otrzymał tylko jeden punkt mniej od zwycięzcy. To jedyny bank w zestawieniu, któremu udało się zdobyć komplet punktów za zarządzanie finansami. dobry wynik dotyczył także płatności aplikacją, ale bank z lwem stracił 2 pkt za brak funkcji skanowania kodów QR i faktur.

Najlepsze aplikacje bankowe - czerwiec 2018

Lp.

Bank

Metody logowania i autoryzacja transakcji

Płatności aplikacją i wypłaty gotówki

Zarządzanie finansami

Usługi dodatkowe

Suma punktów

1.

mBank

3

10

20

10

43

2.

ING Bank Śląski

3

8

22

9

42

3.

Bank Millennium

3

10

16

11

40

4.

Bank Zachodni WBK

2

10

16

9

37

5.

Bank Pekao

4

8

20

4

36

6.

Getin Bank

3

8

16

6,5

33,5

7.

PKO Bank Polski

3

10

14

6

33

8.

Orange Finanse

2

8

10

5

25

9.

Raiffeisen Polbank

3

6

10

0

19

10.

Bank BGŻ BNP Paribas

4

6

7

1,5

18,5

11.

eurobank

2

2

12

1

17

12.

Credit Agricole Bank Polska

1

6

6

3

16

13.

Citi Handlowy

2

2

6

3,5

13,5

14.

Nest Bank

1

2

10

0,5

13,5

15.

Envelo Bank

1

2

7

3

13

16.

Plus Bank

2

2

8

1

13

Źródło: opracowanie Bankier.pl na podstawie kwestionariuszy; stan na 25 czerwca 2018 r.

Podium zamyka Bank Millennium z 40 pkt. Pełny zakres punktów za bogactwo rozwiązań płatniczych oraz solidne porcje punktów uzyskane w pozostałych kategoriach pozwoliły aplikacji Banku Millennium obronić trzecie miejsce z marcowego rankingu bankowych aplikacji mobilnych.

/ Bankier.pl

Jak przyznawaliśmy punkty

Nie zmieniliśmy kategorii punktowych względem poprzedniego zestawienia. Banki wciąż zdobywały punkty w czterech kategoriach: metody logowania i autoryzacja transakcji, płatności aplikacją i wypłaty gotówki, zarządzanie finansami i usługi dodatkowe. Wprowadziliśmy jednak drobną zmianę w punktacji – maksymalnie liczba punktów do uzyskania wyniosła 50 pkt.

Kategoria metody logowania i autoryzacja transakcji wciąż odpowiada za 4 pkt – oceniamy w niej metody autoryzacji użytkownika i transakcji.

W części poświęconej płatnościom i wypłatom gotówki do zdobycia było 10 pkt za dostępne metody dokonywania transakcji mobilnych – im więcej dostępnych dla klienta, tym wyższa ocena. Pod uwagę braliśmy m.in. HCE, BLIK-a czy przelewy na telefon.

Najwyżej punktowaną kategorią pozostaje zarządzanie finansami – tu zaszła jednak drobna zmiana, zamiast 20, teraz banki mogą w niej uzyskać maksymalnie 22 pkt. Liczyła się m.in. możliwość zawierania nowych umów produktowych, obsługa kantorów i kont walutowych czy funkcje dostępne jeszcze przed zalogowaniem się do aplikacji.

Ostatnia kategoria – usługi dodatkowe – to kolejne 14 pkt do uzyskania. W tym przypadku ocenialiśmy nieco mniej standardowe funkcje, ale nadal przydatne użytkownikowi, jak np. możliwość zakupu biletu komunikacji miejskiej, zapisywanie paragonów czy przechowywanie danych kart lojalnościowych.

https://www.bankier.pl/konta-osobiste/Konto-active-w-eurobanku
Źródło:
Tematy
Kredyt balonowy na samochód. Wszystko, co musisz wiedzieć.

Kredyt balonowy na samochód. Wszystko, co musisz wiedzieć.

Komentarze (7)

dodaj komentarz
jugisyn
No ja trochę się nie zgadzam z tym rankingiem ponieważ byłem klientem banku z numerem 4 i aplikacja doprowadzała do szału... teraz jestem w banku z numerem 10 i aplikacja jest na prawde porzadnie zrobiona i zdecydowanie bardziej funkcjonalna.
zuziix
Moja apka na telefonie też całkiem sprawnie chodzi, co prawda czasami się zmuli albo nie mogę się zalogować ale to rzadkość
lemka odpowiada zuziix
@zuziix a z jakiego banku korzystasz? Niby dobrze, że jedynie od czasu do czasu Ci muli, ale najwygodniej by było gdyby takie rzeczy w ogóle się nie działy :P
@jugisyn a wg Ciebie jest intuicyjna? Myślisz , że starsza osoba by sobie z nią poradziła?
jugisyn odpowiada lemka
Zależy jak bardzo zaawansowana w obsłudze telefonu jest starsza osoba i kogo uważasz za starszą osobę :P Moim zdaniem jest prosta w obsłudze ale jak chcesz zrobić przelew to musisz kilka razy kliknąć w odpowiednim miejscu
zuziix odpowiada jugisyn
w sumie aplikacje mobilne jakoś nie mogą być też za bardzo skomplikowane bo co tam można robić na nich ? ;p
@lemka a to w ogóle możliwe żeby aplikacja mobilna się nie zacinała ? to raczej mało prawdopodobne
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)

Powiązane: Tylko u nas

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki