REKLAMA

NWZ Ailleron zdecyduje o utworzeniu programu motywacyjnego

2021-08-23 17:50
publikacja
2021-08-23 17:50
NWZ Ailleron zdecyduje o utworzeniu programu motywacyjnego
NWZ Ailleron zdecyduje o utworzeniu programu motywacyjnego
fot. Kacper Pempel / / Reuters

Akcjonariusze spółki Ailleron będą głosować za uchwałą w sprawie utworzenia programu motywacyjnego, zakładającego możliwość objęcia akcji emitowanych w ramach warunkowego podwyższenia kapitału zakładowego - wynika z projektów NWZ zwołanego na 24 września.

Jak podano, program opcji menedżerskich zostaje wdrożony w celu co najmniej podwojenia kapitalizacji spółki w okresie 4 lat obowiązywania programu.

Program miałby być realizowany w czterech transzach, w oparciu o emisję do łącznie 821.076 warrantów subskrypcyjnych uprawniających do objęcia do 821.076 nowych akcji.

Z projektu wynika, że celem minimalnym, stanowiącym jednocześnie warunek objęcia akcji nowej emisji w wykonaniu warrantów subskrypcyjnych, jest zwiększenie kapitalizacji spółki względem poziomu kapitalizacji wyjściowej.

W przypadku pierwszej transzy warunkiem objęcia akcji w wykonaniu warrantów subskrypcyjnych jest zwiększenie kapitalizacji do poziomu 1,30 kapitalizacji wyjściowej we wrześniu 2022 roku, w drugiej transzy do poziomu 1,53 kapitalizacji wyjściowej we wrześniu 2023 roku, w trzeciej transzy do poziomu 1,77 we wrześniu 2024 roku, a dla czwartej transzy warunkiem jest podwojenie poziomu kapitalizacji wyjściowej we wrześniu 2025 roku.

Do uczestnictwa w programie opcji menedżerskich mają zostać zaproszeni członkowie zarządu spółki, a także wybrani członkowie stałego personelu oraz osoby stale współpracujące.

Jak podano, warranty subskrypcyjne będą obejmowane przez osoby uprawnione na podstawie umów, które jako warunek wykonania praw z warrantu będą wymagać kontynuacji zatrudnienia w spółce lub spółce z grupy w ramach stosunku pracy, powołania do organu lub innego stosunku prawnego przez okres do chwili wykonania praw z warrantów.

Akcje miałyby być obejmowane w wykonaniu warrantów subskrypcyjnych po cenie emisyjnej w wysokości 2,50 zł.(PAP Biznes)

pel/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Kredyt gotówkowy bez porównania opłacalny.

Kredyt gotówkowy bez porównania opłacalny.

Teraz z kodem PROSTY masz 0% prowizji za udzielenie kredytu gotówkowego (RRSO 12,68%).

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki