REKLAMA

"Mój prąd" – w pierwszym tygodniu programu 170 wniosków oraz 80 tys. zł płatności

Dominika Florek2019-09-09 10:30redaktor Bankier.pl
publikacja
2019-09-09 10:30

Statystyki Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej po pierwszym tygodniu działania programu „Mój prąd" pokazują 170 przyjętych wniosków i 80 tys. zł pierwszych płatności.

/ fot. Mischa Keijser Foto / Reuters

Pierwszy tydzień programu „Mój prąd” 

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej podsumowuje pierwszy tydzień funkcjonowania priorytetowego programu „Mój prąd". NFOŚiGW przyjął 170 wniosków o dofinansowanie do instalacji fotowoltaicznych oraz zrealizował pierwsze płatności na kwotę 80 tys. zł. 

78 projektów na łączną kwotę 390 tys. zł. zostało w ubiegłym tygodniu pozytywnie rozpatrzonych i zaakceptowanych przez ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego. Moc zainstalowanych urządzeń to 458,95 kW. Na podstawie bieżących konsultacji wprowadzona została zmiana - w programie może wziąć udział każda inwestycja zakończona po 23 lipca 2019 roku. W pierwszej wersji programu mogły to być inwestycje zakończone po dniu ogłoszenia konkursu. 

"Mój prąd" – jak złożyć wniosek?

Dotacje w ramach programu „Mój Prąd” przeznaczone są dla osób fizycznych, które wytwarzają energię elektryczną na własne potrzeby. W ramach dofinansowania beneficjent może otrzymać zwrot do 50% kosztów poniesionych na instalację paneli słonecznych, ale w kwocie nieprzekraczającej 5 tys. zł. na jedną inwestycję. O tym, jak złożyć wniosek, pisaliśmy tutaj

Zgłoszenia w ramach pierwszego naboru przyjmowane będą do końca 2019 roku lub do wyczerpania środków. Budżet projektu wynosi 1 mld zł. Jak informuje NFOŚiGW, kolejny nabór planowany jest od początku 2020 roku. Wnioski o dofinansowanie dostępne są do pobrania na stronie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Źródło:
Dominika Florek
Dominika Florek
redaktor Bankier.pl

Redaktor Bankier.pl. Doktorantka na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Zajmuje się tematyką konsumencką, śledzi także nowości w sektorze MSP. Monitoruje ofertę produktów bankowych dla firm, przygotowując rankingi kont dla przedsiębiorców.

Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (1)

dodaj komentarz
tygztqbq77n5mg9ercmet
Mógłby ktoś z branży w komentarzu napisać, jaka to część zapotrzebowania przeciętnego gospodarstwa domowego?

Powiązane: Mój prąd

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki