REKLAMA

Moda pokonała supermarkety

2015-09-21 04:32
publikacja
2015-09-21 04:32

Centra handlowe z dominującymi dużymi sklepami spożywczo-przemysłowymi tracą klientów - donosi "Rzeczpospolita".

fot. KAROL PIECHOCKI/REPORTER / / EastNews

Na koniec I półrocza 2015 r. w 236 nowoczesnych obiektach handlowych w 15 największych miastach Polski było 230 tys. mkw. powierzchni niewynajętej. To zaledwie 3,3 proc. powierzchni najmu w tych obiektach - wynika z danych firmy Cushman & Wakefield.

W ciągu ostatnich pięciu lat zmienił się obraz rynku w miastach 200-400 tys. mieszkańców, gdzie średni wskaźnik pustostanów rośnie. Powód? Przyrost powierzchni handlowej, słaby popyt na lokale ze strony lokalnych najemców, silna konkurencja oraz zmieniające się zachowania zakupowe konsumentów.

Magdalena Frątczak, dyrektor działu powierzchni handlowych w firmie CBRE, podkreśla, że już od dłuższego czasu oferta spożywcza jest tylko funkcją w centrach handlowych, a nie kotwicą. "Funkcję kotwicy przejęły sklepy z modą. Ten trend odzwierciedlony jest spadkiem udziału w wydatkach na konsumpcję spożywczą na korzyść wydatków pozaspożywczych" - wyjaśnia Magdalena Frątczak.

Więcej na http://www.rp.pl

Źródło:PAP
Tematy
Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (11)

dodaj komentarz
~Krzysztof_Łokciany
Każdy myśli, że jak znajdzie się w Centrum Handlowym to będzie samograj. A potem kosmiczne czynsze, przeciętne lokalizacje, niewystarczająca liczba klientów... I zaczyna się panika, jak wytrwać przez kolejne lata umowy, której zapisy astronomicznych kar, nie za bardzo skłaniają do rezygnacji.
~Franek
Lepiej weźcie się do roboty narzekacze różnej maści. Pis jak dojdzie do władzy to ten na pewno wam da, ale w du..ę!!! Każdy rząd wam da kopa jak będziecie tylko narzekać. Pamiętajcie, że narzekają nieudacznicy!!!!
~gtr
narzekasz, czyli jesteś nieudacznikiem Franku!!
~Walsie
Rząd powinien jak najsxybciej pochylić się nad ich problemami. Zwolnienia podatkowe, dotacje do miejsc pracy... Nie można pozwolić aby sieci zmniejsxały zyski.
~miro
oj tam, to od swiatowego banku znowu dostaną miliard euro wsparcia żeby dorżnęli reszte polskich sklepów
orion2244
j.w
LIDL..............................dostał 2,5 mld Euro
orion2244 odpowiada orion2244
Polacy zmądrzeli , niech ,,inni,, nabijają kasę międzynarodowym właścicielom
umowa jednostronna na 5 lat

za kilka lat BANKRUCTWO tych tworów
orion2244 odpowiada orion2244
Lokale pod wynajem..........też stoją pustostany , tysiące lokali w całej Polsce

najmądrzejsi w te klocki......................przeinwestowali ( wiadomo o kogo chodzi)

ps.ja prowadziłem firmę od 1990 roku ......................... z Marsjanami nie dało się uczciwie konkurować
~RICO
"Ten trend odzwierciedlony jest spadkiem udziału w wydatkach na konsumpcję spożywczą na korzyść wydatków pozaspożywczych" Tłumacząc na polski: - jesteśmy już tak bogaci,że nie interesują nas produkty żywnościowe bo ich mamy w nadmiarze , teraz przerzuciliśmy się na futra z soboli,leksusy czy lamborgini "Ten trend odzwierciedlony jest spadkiem udziału w wydatkach na konsumpcję spożywczą na korzyść wydatków pozaspożywczych" Tłumacząc na polski: - jesteśmy już tak bogaci,że nie interesują nas produkty żywnościowe bo ich mamy w nadmiarze , teraz przerzuciliśmy się na futra z soboli,leksusy czy lamborgini bo po prostu moda na życie w kredycie daje dalej pełnię szczęścia i satysfakcji !
~Grzechu_comeback
dobre!
Być może dlatego premierzyca jednego z krajów UE rozpoczęła reklamować jedną z sieci..... EWENEMENT W SKALI ŚWIATOWEJ-duma lemingów

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki