REKLAMA

Miasto Poznań przyjmie kolejnych repatriantów

2020-09-29 19:58
publikacja
2020-09-29 19:58
Miasto Poznań przyjmie kolejnych repatriantów
Miasto Poznań przyjmie kolejnych repatriantów
fot. butterflycreationfoto / / Shutterstock

Do Poznania przyjedzie kolejna rodzina z Kazachstanu – decyzję w tej sprawie podjęli we wtorek miejscy radni. Repatrianci otrzymają od Miasta m.in. mieszkanie i wsparcie w zaaklimatyzowaniu się.

Podczas wtorkowej sesji miejscy radni podjęli decyzję o pomocy kolejnym repatriantom z Kazachstanu. Jak poinformował poznański magistrat, w stolicy Wielkopolski zamieszka małżeństwo i ich małoletni syn.

"Wniosek o przyjęcie do Prezydenta Miasta nasi rodacy złożyli w styczniu tego roku. We wrześniu Komisja ds. repatriacji i osiedlenia się w Poznaniu zaopiniowała ich prośbę pozytywnie i zaproponowała przekazanie rodzinie lokalu mieszkalnego" – podał Urząd Miasta Poznania.

Magistrat wskazał, że repatrianci dostaną nie tylko mieszkanie; przez pierwsze dwa lata swojego pobytu w Poznaniu będą mogli też liczyć na dodatkowe świadczenia. Miasto Poznań może im również przyznać asystenta rodziny, który pomoże w zaaklimatyzowaniu się i znalezieniu pracy.

Urząd Miasta Poznania poinformował, że co roku do Poznania trafia ok. 40 - 50 wniosków o pomoc lokalową dla repatriantów.

"Miasto nie może jednak przyjąć wszystkich - od 2020 jest w stanie pomóc w ten sposób maksymalnie 5 rodzinom rocznie" – wskazał magistrat. Dodał, że obecnie sprowadzanie Polaków ze Wschodu znacznie utrudnił także wybuch pandemii. (PAP)

Autor: Anna Jowsa

ajw/ mhr/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Komentarze (2)

dodaj komentarz
zenonn
Potomków Polaków rozsianych po terenie dawnego Imperium Rosyjskiego Polska nie chce przyjmować, ale tabuny nachodźców z Afryki i Azji powinna.
wektorwg
Chce, tylko oni nie chcą....

Powiązane: Imigranci w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki