REKLAMA

Medicalgorithmics spodziewa się w XI i XII mniejszej liczby procedur medycznych niż w X

2020-11-25 16:02
publikacja
2020-11-25 16:02
fot. Piotr Zajda / Shutterstock

Medicalgorithmics spodziewa się, że liczba wniosków o płatność z tytułu wykonanych przez Medi-Lynx procedur medycznych będzie w listopadzie i grudniu niższa niż w październiku. Począwszy od stycznia spółka oczekuje powrotu wzrostów - poinformował Maksymilian Sztandera, członek zarządu ds. finansowych.

"Jak zwykle listopad i grudzień pod względem złożonych wniosków są nieco gorsze niż np. październik. W listopadzie w USA jest Święto Dziękczynienia, czego efektem jest mniejsza liczba procedur medycznych w całym tygodniu, w którym odbywa się święto. W grudniu z kolei jest Boże Narodzenie, Sylwester i to również wpływa na liczbę pacjentów, którzy idą na badania" - powiedział podczas środowej konferencji Sztandera.

"Pomijając ewentualny wpływ pandemii, oczekujemy, że liczba złożonych wniosków o płatność w listopadzie i grudniu będzie niższa niż w październiku. Począwszy od stycznia spodziewamy się, że dynamiki powrócą dzięki nowemu kontraktowi i dzięki temu, że będziemy już po okresie świątecznym" - dodał.

Medicalgorithmics jest dostawcą rozwiązań w diagnostyce kardiologicznej, w szczególności w zakresie analizy sygnału EKG. Głównym źródłem przychodów grupy jest sprzedaż usług diagnostycznych świadczonych na rzecz pacjentów w Stanach Zjednoczonych poprzez amerykańską spółkę zależną Medi-Lynx.

Spółka ta złożyła w październiku 8.208 wniosków o płatność od ubezpieczycieli z tytułu usług wykonanych przy użyciu technologii PocketECG. We wrześniu złożono 7,35 tys., a w sierpniu 7,2 tys. Zarząd ocenia, że aby generować gotówkę netto Medi-Lynx musiałaby składać miesięcznie ok. 10 tys. wniosków do ubezpieczycieli.

"Nasz cel to osiągnięcie na poziomie operacyjnym dodatnich przepływów pieniężnych na koniec drugiego kwartału lub na początku trzeciego kwartału 2021 roku" - powiedział Sztandera.

Grupa Medicalgorithmics odnotowała w trzecim kwartale 2020 roku 3,4 mln zł straty netto przypadającego na akcjonariuszy jednostki dominującej wobec 80 tys. zł zysku netto przed rokiem. Przychody grupy spadły w tym czasie do 25,1 mln zł z 42,2 mln zł przed rokiem.

Strata operacyjna Medicalgorithmics wyniosła w trzecim kwartale 10,5 mln zł wobec straty przed rokiem na poziomie 2,3 mln zł.

Narastająco po trzech kwartałach 2020 roku grupa miała 7,9 mln zł straty netto jednostki dominującej i 25,2 mln zł straty operacyjnej przy przychodach na poziomie 84,3 mln zł. Przed rokiem zysk netto j.d. wyniósł 6 mln zł, EBIT 5,3 mln zł, a przychody 136,3 mln zł. (PAP Biznes)

sar/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy

Otwórz konto w promocjach: 300 zł premii za otwarcie i polecenie konta

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki