REKLAMA

M Food planuje emisję akcji i debiut na GPW do końca '17

2017-04-13 15:14
publikacja
2017-04-13 15:14

M Food, holding zajmujący się międzynarodowym obrotem miodem i produktami pszczelarskimi, planuje dwie emisje akcji oraz wprowadzenie ich do obrotu na rynku regulowanym do końca 2017 roku - poinformowała spółka w komunikacie. Walne Zgromadzenie w tej sprawie zaplanowano na 16 maja.

W ramach pre-IPO spółka planuje wyemitować do 1.300.000 akcji serii F. Pieniądze pozyskane w ten sposób mają wesprzeć rozwój działalności holdingu w Bułgarii.

Spółka w ubiegłym tygodniu poinformowała, że do końca półrocza sfinalizuje transakcję przejęcia jednej z bułgarskich firm działających na rynku miodów i produktów apikultury – JGV Bulgaria. Jak podano, grupa planuje rozwinąć w Bułgarii produkcję miodów ekologicznych, posiadających unijny certyfikat jakości.

"Rozwój działalności spółki w tej branży jest rynkowo uzasadniony i pozwala wykorzystać pojawiającą się na rynku obrotu miodem okazję. Tego typu miody są obecnie jednymi z bardziej pożądanych na rynku, a ich światowa produkcja nie jest w stanie zaspokoić w pełni popytu na ten surowiec. Emitent zamierza pozyskać na swoje potrzeby sieć pszczelarzy, którzy będą zajmować się produkcją certyfikowanego surowca najwyższej jakości" - napisano w komunikacie.

"M Food zamierza zająć znaczące miejsce w strukturze krajowego oraz europejskiego rynku miodów BIO. Naszym celem jest osiągnięcie 25 proc. udziału sprzedaży miodu BIO w sprzedaży ogółem grupy" - poinformował w komunikacie prezes spółki Jerzy Gądek.

Jednocześnie spółka przygotowuje publiczną emisję do 3.000.000 akcji serii G. Dzięki pozyskanym od inwestorów środkom, holding chce realizować strategię zmierzającą do zwiększania skali działalności operacyjnej holdingu w ramach akwizycji kolejnych firm, których działalność jest komplementarna wobec obecnych w strukturze spółek.

"M Food planuje akwizycję zagranicznego przedsiębiorstwa, działającego w sektorze produkcji miodów. Dzięki temu, że nowa spółka będzie działać poza Polską, emitent nie będzie prowadził działalności konkurencyjnej wobec swoich krajowych odbiorców" - napisano.

"M Food planuje zrealizować przejęcie pod koniec 2017 roku i rozpoznawać nową spółkę już w wynikach finansowych za 2018 rok" - dodano.

Grupa prognozuje, że w 2018 roku przychody wyniosą blisko 180 mln zł, zysk EBITDA zbliży się do 10 mln zł, a zysk netto przekroczy 8 mln zł. Oznaczałoby to wzrost przychodów o 55 proc., a zysku netto o 74 proc. w porównaniu do wyników po czwartym kwartale 2016 roku.

"Naszym celem jest pozostanie liderem na rynku apikultury w Polsce. W najbliższych latach chcemy osiągać co najmniej 200 mln zł przychodu rocznego i znacząco zwiększyć udział naszych produktów BIO w Polsce i na rynku europejskim" - poinformował prezes Gądek.

Grupa M Food jest notowana na rynku NewConnect od 14 stycznia 2011 roku. W obrocie na tym rynku jest obecnie 4.996.294 akcji serii A, B, C i D. Spółka podała, że zyski i obroty na podobnym poziomie osiągają na warszawskim rynku głównym między innymi takie spółki z sektora spożywczego jak Helio, Atlanta, czy Cereal. (PAP Biznes)

sar/ jtt/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Najlepsze konto dla wymagających Klientów

Najlepsze konto dla wymagających Klientów

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki