Kuczyński: Życie po QE

Europejski Bank Centralny zakończył program skupu aktywów, zwany luzowaniem ilościowym, a przez wyjątkowo leniwych nazywany po prostu "QE" (z ang. quantitative easing). Ucięcie "dopalacza" dla gospodarki eurolandu zbiega się z falą wyjątkowo niekorzystnych danych ze strefy makro - czy więc decyzja EBC nie była przedwczesna?

Na ten temat rozmawiamy z głównym analitykiem Domu Inwestycyjnego Xelion Piotrem Kuczyńskim, który jak co tydzień podsumuje wydarzenia na rynkach (i nie tylko).

PS

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
3 18 open_mind

Desperacja zachodniego luda jest obecna największa w historii istnienia świata, Bo są zgodni przyznać że. Mogą wystąpić takie zjawiska nieprzewidzianie jak: Trzęsienia ziemi, nawałnice huragany, pożogi wojny, susze, inflacje itd.

Ale, ale nie przyjmują pod żadnym pozorem do wiadomości że napompowanie do granic możliwości nie posiadające żadnej wartości wewnętrznej takie akcje giełdowe jak np. w dziale FAANG, na które składają się: Facebook, Amazon, Apple, Netflix and Google.
A przewodzące całymi rynkami giełdowymi – Stracą któregoś dnia swą wartość. Stracą bo muszą na zasadzie gwałtownych spadków czy kompletnej zmiany wartości w jakich są wyceniane.

Często rozmawiam z ludźmi starszymi niby doświadczonymi i zauważam ze oni częściowo już „spalili” swoje oszczędności widzą że emerytury im nie zapewnią tego co się spodziewali i Mszczą ze obecny rok przyniósł spadki giełdowe. Ja im odpowiadam no tak to racja, „GDZIE JEST TA WOŁOWINA? (where is the beef ?) Oj będzie płacz i zgrzytanie zębów oj będzie.

Co do młodych pokoleń to szczerze im współczuje, bo wprost niezauważalnie stali się niewolnikami systemu spłacającego raty do grobowej deski, moje współczucia.

I nie wierzcie żadnemu, żadnemu politykowi – oni sami są w panice, bo rozumieją lepiej jak my że lepiej to już było! Teraz to tylko ich nadzieją wywołanie mega INFLACJI ( Inflacja jest tą formą podatku, którą można nałożyć bez ustawy a lud przyjmuje to bez szemrania jako planowe działania ekonomiczne) oraz przetrwanie pod hasłem: WIĘCEJ DŁUGU !! Pozdrawiam.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
15 27 philo128

Pan Leslie Nielsen zakłada że w interesie UE jest czołgać UK. W interesie Niemców i Francji tak jest. Co to za klub do którego można wejść a jak chcesz wyjść to dostajesz w dziób albo masz opróżnić kieszenie? W interesie UE jest aby przestrzeń wolnego handlu, wolności i bezpieczeństwa rosła a jej obszar sie powiększał a nie pomniejszał. Wyjście UK to dowód na błędy duetu Merkel-Makaron a nie wina Wielkiej Brytanii...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 16 modulometer

UE ma prawdopodobnie wiarygodne dane wg których następne referendum za Brexitem bedzie wygrane przez UE. Dodatkowo wie że umowa wynegocjowana przez MAy nie przejdzie przez parlament a Brytyjczycy ciągnąc ta linę przez następne lata wbijać bedą sobie gwoździa w nogę. Dlatego UE kalkuluje tak aby UK nie miało innego wyjścia jak zrobienie nowego referendum. A czy wygra to dla mnie nie jest oczywiste

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
4 13 xxpp

Przecież jest wolny rynek, wolność i bezpieczeństwo, ale to UK postanowiło tę strefę opuścić. Nikt ich nie wyrzucał. Jak sobie to wyobrażasz. - UK ma korzystać ze wszystkiego, ale nie płacić składki i nie brać odpowiedzialności i być poza jurysdykcją?

To tak jakbyś chciał być obywatelem UK i mieć ich paszport, ale pod warunkiem, że jesteś prawnie nietykalny i nie musisz płacić podatków - UK pójdzie a to? zapytaj ich. ;)

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 7 sel

Nikt ich nie wyrzuca , ale jak muszą to trzeba płacić, a raczej pozostawanie we wspólnym rynku musi przynosić większe korzyści i stanie obok.

! Odpowiedz
1 2 sel odpowiada sel

niż stanie obok...

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,2% IV 2019
PKB rdr 4,7% I kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,9% III 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 057,82 zł V 2019
Produkcja przemysłowa rdr 9,2% IV 2019

Znajdź profil