REKLAMA

Kryptowaluty mocno w dół. Bitcoin najtańszy od lutego

Michał Żuławiński2021-05-19 09:01, akt.2021-05-19 15:00analityk Bankier.pl
publikacja
2021-05-19 09:01
aktualizacja
2021-05-19 15:00
Kryptowaluty mocno w dół. Bitcoin najtańszy od lutego
Kryptowaluty mocno w dół. Bitcoin najtańszy od lutego
fot. PurpleRender / / shutterstock

Bitcoinowy rollercoaster pędzi w dół. Najpopularniejsza kryptowaluta spadła poniżej 40 000 USD i jest najtańsza od lutego. Tym razem jako główny powód przeceny wskazywane są Chiny.

Trudne chwile przeżywają posiadacze kryptowalut, z bitcoinem na czele. W ciągu ostatnich 24 godzin najpopularniejsza kryptowaluta potaniała o kolejnych 13 proc. i po raz pierwszy od lutego zeszła poniżej 40 000 USD. Przypomnijmy, że w szczycie z kwietnia bitcoin kosztował nawet ok. 65 000 USD, a więc mamy do czynienia ze spadkiem o blisko 40 procent.

W przeciwieństwie do poprzednich spadkowych dni bitcoina, dziś w nagłówkach nie znajduje się nazwisko Elona Muska czy nazwa spółki Tesla. W publikacji Bloomberga miejsce kontrowersyjnego miliardera zajęły Chiny.

Ludowy Bank Chin wydał oświadczenie, w którym podkreślił, że kryptowaluty nie mogą być używane jako metody płatności, ponieważ „nie są prawdziwymi walutami”. W efekcie instytucje finansowe nie mają prawa wyceniać produktów czy usług w kryptowalutach. Nie jest to pierwszy „antybitcoinowy” sygnał płynący z Państwa Środka, które jest domem dla wielu użytkowników i podmiotów wydobywających kryptowaluty. Nie jest też tajemnicą, że władze Chin pracują nad swoją wersją cyfrowej waluty – testy e-juana trwają już od ubiegłego roku.

Poza bitcoinem silnej przeceny doznają dziś też inne kryptowaluty. W odniesieniu do stanu sprzed 24 godzin, ethereum jest tańsze o 15 proc., binance coin o 18 proc., cardano o 17 proc., a dogecoin o 18 proc.

[Aktualizajca] W dalszej części dnia spadki się pogłębiły. Bitcoin w szczytowym momencie tracił nawet 25 proc.

Źródło:
Tematy
10% zwrotu za paliwo! Sprawdź iKonto Biznes z kartą z Plusem!

10% zwrotu za paliwo! Sprawdź iKonto Biznes z kartą z Plusem!

Komentarze (34)

dodaj komentarz
pstrzezek
A miał być lepszy od złota. No cóż, złoto rośnie w BTC szoruje w dół. Ale nie bój nic. Musk zaraz coś powie i bitcoin odbije (czkawką)
lightning_network
Ci którzy o g. 15:10 kupili poniżej 30k usd, by o g. 18:50 zobaczyć 40k usd
- właśnie otwierają szampana... :)
gerth
Tylko akcje nieruchomości i surowce, złoto. Waluty zwłaszcza krypto to bardzo ryzykowny temat w zasadzie już bardziej zakłady bukmacherskie czy kasyno niż jakiekolwiek inwestowanie. Ciekawe czy jakiś fundusz emerytalny w tym siedzi.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
lightning_network
no... głupie, że aż w dołku ściska :)
bartoszw1973
99,9% kupuje krypto żeby zarobić USD a potem reklamuje krypto że to waluta lepsza od USD. :-)
lightning_network
bzdura, czasem bitcoiner ryzykuje i próbuje sprzedać, by odkupić taniej
ryzykuje wyłącznie dlatego by powiększyć swój stan posiadania BTC
^^^
m00zyk
No, to chyba bańka pęka. Jest panika, kapitalizacja topnieje w oczach. Nareszcie! :D
andybrandy
Zbieram ludzi i chętnych na skargę i wniosek przeciwko bankom, KNF oraz NBP, które pozwalały mi przelewać dolary i euro na giełdy krytpowalut. Banki w umowach do rachunków walutowych mają klauzule abuzywne, ponieważ nie informowały mnie o tym że kurs waluty może się zmieniać. Dodatkowo nie obroniły mnie przed przelewaniem walut Zbieram ludzi i chętnych na skargę i wniosek przeciwko bankom, KNF oraz NBP, które pozwalały mi przelewać dolary i euro na giełdy krytpowalut. Banki w umowach do rachunków walutowych mają klauzule abuzywne, ponieważ nie informowały mnie o tym że kurs waluty może się zmieniać. Dodatkowo nie obroniły mnie przed przelewaniem walut na giełdy krytpowalut, w skutek czego poniosłem stratę. Jestem zwykłym obywatelem i nie skończyłem studiów ekonomicznych i nie muszę się znać. Poto otwieram rachunek u specjalistów,żeby czuć się pewnie. Na otwieranie rachunków namawiały, pieniądze brały, a na końcu oszukały.

Powiązane: Bitcoin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki