WAŻNE

Google zagrozi Apple Pay?

2015-06-08 09:46
publikacja
2015-06-08 09:46
Google

Na rynku płatności bezgotówkowych pojawi się nowy gracz – Android Pay, o czym Google mówił już pod koniec maja. Teraz gigant dolewa oliwy do ognia nowymi informacjami o swoim projekcie mającym zagrozić rozwiązaniom firmy Apple.

Zapowiedziane na konferencji I/O Android Pay ma być szybkim sposobem dokonywania płatności mobilnych autoryzowanych m.in. skanowaniem naczyń krwionośnych palca. Takie rozwiązanie jest już dobrze znane właścicielom nowych iPhone’ów, którzy mogą korzystać z funkcji Apple Pay. Google jednak nie chce pozostawiać całego rynkowego ciasta największemu konkurentowi i przechodzi do ofensywy – donosi „The Wall Street Journal”.

Google poinformowało, że jego system nie będzie pobierał od organizacji wydających karty płatnicze nawet centa od transakcji. Oznacza to, że będą mogły one przystępować do sieci akceptacji Android Pay bez żadnych dodatkowych kosztów w przeciwieństwie do rozwiązania Apple, które stosowało wyśrubowane warunki umów, pobierając przy tym 0,15 proc. prowizji od każdej transakcji kartą kredytową i 0,5 centa od transakcji kartami debetowymi.

Rezygnacja z tych prowizji przez Android Pay nie tylko zapewni Googlowi przewagę konkurencyjną nad Apple, ale może je także zmusić do obniżenia opłat i złagodzenia warunków umowy z bankami i wydawcami kart.

/mg

Źródło:
Tematy
Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Karty

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki