REKLAMA

Francuzi też zapłacą podatek od tabletów?

2014-10-07 18:37
publikacja
2014-10-07 18:37
Francuzi też zapłacą podatek od tabletów?
Francuzi też zapłacą podatek od tabletów?

Władze francuskie poważnie zastanawiają się nad opodatkowaniem tabletów, smartfonów i komputerów. O takiej możliwości mówił prezydent Francois Hollande na spotkaniu z członkami Najwyższej Rady Audiowizualnej.

Źródło: Thinkstock

Francuzów już niebawem czeka podwyżka opłat za abonament telewizyjny. W 2015 roku płacić będą o 3 euro więcej, czyli 130 euro doliczane do podatku dochodowego. Chodzi o to, aby odciążyć państwo i aby z abonamentu finansować publiczne stacje radiowe i programy telewizyjne. 2% społeczeństwa nie posiada jednak odbiorników telewizyjnych, a zatem obywatele ci nie płacą abonamentu. Socjalistyczny rząd prezydenta Hollande'a zastanawia się w jaki sposób sięgnąć tym ludziom do kieszeni i dlatego uwagę władz zwrócili właściciele innych elektronicznych urządzeń zaopatrzonych w ekran. Prezydent Republiki tłumaczy, że mimo iż nie mają oni telewizora to i tak oglądają telewizję przy użyciu smartfonów, tabletów czy komputerów, a zatem, jego zdaniem, także i oni powinni płacić abonament.

Stojąca w miejscu francuska gospodarka nie jest w stanie zahamować rosnącego deficytu, czym Paryż naraża się Brukseli i dlatego rząd szuka pieniędzy gdzie tylko się da.


Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/MarekBrzeziński/Paryż/mcm/


Źródło:IAR
Tematy
Najlepsze konta dla płacących kartą lub telefonem - styczeń 2022 r.

Najlepsze konta dla płacących kartą lub telefonem - styczeń 2022 r.

Komentarze (4)

dodaj komentarz
~FD
Każdy mężczyzna ma przy sobie narzędzie gwałtu, a niewielu korzysta.
~endi
możliwość oglądania telewizji w komputerze nie oznacza iż jest oglądana , niech zakodują sygnał i po sprawie . Cieszy mnie jednak te 2% wyzwolonych z masowego prania mózgów
~FK_
takk.. Francja to prawdziwy wzor do nasladowania...Odczepcie sie od tabletow... Zegarki tez moga miec juz wyswietlacze.. za chwile od nich ZAIKS i im podobni beda chcieli haracz...
~Dżejms
Niech wprowadzą - ciekawe co zrobią z muzeami itp gdzie są zakazy filmowania czy fotografowania - w końcu zapłacone? Zatem nie można zakazywać - opłata została wniesiona - można filmować, rozpowszechniać i brać kasę.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki