REKLAMA

Famur ogłosi wezwanie na Primetech. Chce kupić 4 178 208 akcji

2020-07-22 08:32
publikacja
2020-07-22 08:32
materiały dla mediów

Famur ogłosił wezwanie na Primetech, w ramach którego chce kupić 4 178 208 akcji tej spółki, stanowiących 26,77 proc. kapitału, po cenie 1,45 zł za akcję - poinformował pośredniczący w wezwaniu Santander BM. Celem transakcji jest osiągnięcie przez Famur 100 proc. akcji Primetechu oraz wycofanie spółki z obrotu giełdowego.

Zapisy w wezwaniu ruszą 11 sierpnia i potrwają do 9 września. Przewidywany termin zawarcia transakcji na GPW to 14 września. Jak podano, oferowana cena stanowi premię w wysokości 64,7 proc. do ceny zamknięcia na dzień poprzedzający ogłoszenie wezwania.

Famur posiada obecnie 11 431 625 akcji spółki Primetech, stanowiących około 73,23 proc. udział w kapitale. W wyniku wezwania Famur planuje posiadać 100 proc. akcji Primetech. Jak podano w wezwaniu, Famur nie planuje znacząco zmieniać charakteru i zakresu prowadzonej przez Primetech działalności. Wzywający chce wycofać akcje spółki z obrotu na rynku regulowanym GPW.

Przedstawiciele Famuru wskazują, że cena zaproponowana w środowym wezwaniu (1,45 zł za akcję) odpowiada poziomowi cenowemu z ubiegłorocznego wezwania. "Cena ta jest o 61,1 proc. wyższa w porównaniu ze średnią ceną ważoną wolumenem obrotu z trzech ostatnich miesięcy, co przy obecnych warunkach rynkowych stanowi istotną premię w stosunku do obecnych cen walorów Primetech. Ponadto oferowana cena stanowi premię w wysokości 64,7 proc. do ceny zamknięcia na dzień poprzedzający ogłoszenie wezwania" - podała spółka.

Jeżeli po przeprowadzeniu wezwania Famur osiągnie poziom 95 proc. ogólnej liczby głosów w spółce, zamierza przeprowadzić przymusowy wykup akcji. "W ocenie zarządu Famur utrzymywanie na parkiecie giełdowym Primetechu, przy jego obecnej strukturze organizacyjnej i profilu działalności, nie ma uzasadnienia biznesowego. Posiadanie 100 proc. w akcjonariacie Primetech będzie dla Grupy Famur efektywnym rozwiązaniem pod kątem zarządzania strukturą organizacyjną, co jest szczególnie ważne w obliczu obecnego, istotnego globalnego spowolnienie w branży wydobywczej spotęgowanego negatywnym wpływem pandemii COVID-19" - podał Famur w komunikacie prasowym.

"Aktualna, trudna sytuacja rynkowa wymaga elastycznego dostosowania struktury kosztowej i optymalizacji modelu operacyjnego Grupy Famur, dlatego zdecydowano o kontynuacji zamiaru wycofania Primetech z obrotu giełdowego ogłoszonego w 2019 roku" - dodano.

Grupa Famur jest producentem maszyn dla górnictwa i systemów przeładunkowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Grupa Primetech, po przeprowadzonym podziale, specjalizuje się w usługach górniczych. (PAP Biznes)

sar/ ana/ pel/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki