Facebook, Apple Tv, Disney+, Prime Video obniżają jakość

Facebook, Instagram, Apple TV, Disney+, Prime Video obniżają jakość transmisji i tym samym dołączają do Netflixa i YouTube. Koronawirus w krajach europejskich spowodował większe korzystanie z internetu - sieci są przeciążone.

Kolejne platformy streamingowe obniżają jakość
Kolejne platformy streamingowe obniżają jakość (Bankier.pl )

Praca zdalna, e-learning i zajęcia online na uczelniach w prawie całej Europie. Koronawirus zatrzymał ludzi w domach, a sieć jest przeciążona. Reed Hasting, właściciel Netflixa na prośbę komisarza Thierry'ego Bretona zmniejszył przepustowość łącza na okres 30 dni. YouTube również obniżył domyślną jakość wyświetlania filmów

W ślad za nimi ruszyły pozostałe platformy streamingowe. Disney+ zdecydował się na zmniejszenie o około 25% przepustowości sieci oraz przełożył premierę serwisu we Francji z 24 marca na 7 kwietnia br. 

FacebookInstagram i Amazon Prime Video również dołączyli do platform tymczasowo zmniejszających jakość zamieszczanych materiałów filmowych. Firmy nie podają jednak wartości, o jakie to zrobiły. Natomiast Apple TV obniży rozdzielczość swoich materiałów do 670 pikseli w pionie (wcześniej obrazy miały 2160 pikseli)

W lutym 2020 roku najchętniej wybieraną platformą streamingową był Netflix w Polsce.

DF

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 trollmaster

słyszałem od kolegi że nawet 4K mają i VR. :-P

! Odpowiedz
0 32 uorenbufet

To nie istotne!Grunt ze Pornhub i inne portale XXX trzymają jakość HD!.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne