REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Dom Walta Disneya wystawiony na sprzedaż za 1,1 mln dol.

2020-04-21 12:15
publikacja
2020-04-21 12:15

Posiadłość należąca do Walta Disneya została po raz kolejny wystawiona na sprzedaż. Aby stać się posiadaczem domu inspirowanego tworzonymi przez niego kreskówkami, trzeba zapłacić 1,1 mln dolarów (ok. 4,5 mln zł) - donosi „Los Angeles Times”.

fot. Realtor.com /

To i dużo, i mało, jeśli pod uwagę weźmiemy, dla kogo został zbudowany dom w leżącym ok. 150 km na wschód od Los Angeles mieście Palm Springs. Posiadłość należała do rodziny Walta Disneya do 2015 r. Sam Disney mieszkał tam od 1962 r. do czasu swojej śmierci w 1966 r. Posesja po raz ostatni zmieniła właściciela w 2017 r.

Choć na atrakcje rodem z Disneylandu nie można liczyć, dom robi wrażenie. Jak czytamy w ogłoszeniu sprzedaży, budynek ma 230 mkw. powierzchni, co przekłada się na ok. 4760 dolarów za metr kwadratowy (ok. 19 750 zł).

fot. Realtor.com /

W środku znajdują się cztery sypialnie, a każda została wyposażona w osobną łazienkę. W pokojach można znaleźć motywy nawiązujące do animowanych filmów tworzonych przez Disneya – m.in. Kaczora Donalda i Myszki Miki. Z kolei ze znajdującego się na parterze salonu można wyjść prosto na taras, a stamtąd do ogrodu z basenem.

fot. Realtor.com /

To nie pierwszy dom należący do Walta Disneya, który trafił na sprzedaż. W 2014 r. właściciela zmienił stylizowany na francuski dom w Los Feliz na północnych przedmieściach Los Angeles. Sprzedany został także dom reżysera w Windsor Hills na Florydzie.

MKZ

Źródło:
Tematy
Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Komentarze (8)

dodaj komentarz
wojtech-bankier
Ten szałas nazywają domem?!
forfun
jeśli zaznaczono że salon jest na parterze to gdzie jest reszta jesli nie na parterze?
1a2b
W latach 50/60-tych w USA były modne schrony to może poszli pod ziemię.
1a2b
Te pieniądze to za nazwisko bo choć okolica piękna no i ten basen ale dom to cieńkawy jest.
detektorjusia
230m2 powierzchni, spora działka i tylko 4.5mln zł..? Lokalizacja kiepska ale to nawet niedużo w porównaniu do cen w Polsce gdzie podobno nie ma bańki :)
db009
mala budka na pustyni ? sprzedam ci 5m2 na pustyni w stanie nevada ok? porownywac kalifornie do rynku w pl? Litosci to jak porownac skode i ferrari
marcinkrakow
Już się zaczynają wyprzedaże za bezcen domów w USA!
db009
czytanie ze zrozumieniem. napisane jest "po raz kolejny"

Powiązane: Popkultura i pieniądze

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki