REKLAMA

DM BZ WBK rekomenduje "kupuj" Stalexport Autostrady z ceną docelową 5,85 zł/akcję

2017-08-16 17:32
publikacja
2017-08-16 17:32

Analitycy DM BZ WBK, w raporcie z 10 sierpnia, rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla firmy Stalexport Autostrady od zalecenia "kupuj" z ceną docelową 5,85 zł na akcję.

fot. / / Stalexport Autostrada Małopolska

"Według naszych szacunków spółka oferuje bardzo niewymagające wskaźniki P/E oraz EV/EBITDA gotówkowa – odpowiednio 4,4(x) oraz 2,5(x) na 2018 r. Oba wyniki są zauważalnie niższe niż u innych polskich firm o średniej kapitalizacji czy zachodnioeuropejskich spółek z grupy porównawczej" - napisano w raporcie.

"Dyskonto wyceny wydaje się związane z modelem partnerstwa publiczno-prywatnego, na którym opiera się działalność Stalexportu (przychody z koncesji stanowią ok. 99 proc. przychodów ogółem), poufności umowy koncesji i nietypowej postaci sprawozdań finansowych (z uwagi na umowy PPP)" - dodano.

Analitycy oceniają jednak, że perspektywy dla głównej działalności firmy (zarządzanie odcinkiem Katowice–Kraków płatnej autostrady A4) są "bardzo korzystne, co wskazuje na duży potencjał rozwojowy".

"Szacujemy, że w latach 2016-27 CAGR dla ruchu na autostradzie osiągnie 2,7 proc.; ponadto obecne stawki za przejazd ciągle są znacznie niższe niż górne limity wyznaczone przez regulatora. Dzięki temu CAGR dla zysku na akcję osiągnie w okresie 2016–26 bardzo dobrą wartość 8 proc." - napisali analitycy.

"Poza tym, rozpoczęta w maju br. wypłata dywidend będzie prawdopodobnie kontynuowana w przyszłości; zakładając nieco arbitralnie, że wskaźnik podziału dywidendy między akcjonariuszy a Skarb Państwa wyniesie 50 proc. (faktyczna wartość jest określona w częściowo poufnej umowy koncesyjnej)" - dodali.

Zgodnie z szacunkami DM BZ WBK, stopa dywidendy Stalexportu w latach 2018–2020 zamknie się w przedziale 23–29 proc.

Raport sporządzono przy kursie 4,07 zł. W środę na zamknięciu za jedną akcję spółki płacono 4,29 zł.

sar/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Otwórz PKO Konto za Zero na selfie albo zamów kuriera!

Otwórz PKO Konto za Zero na selfie albo zamów kuriera!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki