REKLAMA

DM BZ WBK rekomenduje "kupuj" Stalexport Autostrady z ceną docelową 5,85 zł/akcję

2017-08-16 17:32
publikacja
2017-08-16 17:32

Analitycy DM BZ WBK, w raporcie z 10 sierpnia, rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla firmy Stalexport Autostrady od zalecenia "kupuj" z ceną docelową 5,85 zł na akcję.

/ Stalexport Autostrada Małopolska

"Według naszych szacunków spółka oferuje bardzo niewymagające wskaźniki P/E oraz EV/EBITDA gotówkowa – odpowiednio 4,4(x) oraz 2,5(x) na 2018 r. Oba wyniki są zauważalnie niższe niż u innych polskich firm o średniej kapitalizacji czy zachodnioeuropejskich spółek z grupy porównawczej" - napisano w raporcie.

"Dyskonto wyceny wydaje się związane z modelem partnerstwa publiczno-prywatnego, na którym opiera się działalność Stalexportu (przychody z koncesji stanowią ok. 99 proc. przychodów ogółem), poufności umowy koncesji i nietypowej postaci sprawozdań finansowych (z uwagi na umowy PPP)" - dodano.

Analitycy oceniają jednak, że perspektywy dla głównej działalności firmy (zarządzanie odcinkiem Katowice–Kraków płatnej autostrady A4) są "bardzo korzystne, co wskazuje na duży potencjał rozwojowy".

"Szacujemy, że w latach 2016-27 CAGR dla ruchu na autostradzie osiągnie 2,7 proc.; ponadto obecne stawki za przejazd ciągle są znacznie niższe niż górne limity wyznaczone przez regulatora. Dzięki temu CAGR dla zysku na akcję osiągnie w okresie 2016–26 bardzo dobrą wartość 8 proc." - napisali analitycy.

"Poza tym, rozpoczęta w maju br. wypłata dywidend będzie prawdopodobnie kontynuowana w przyszłości; zakładając nieco arbitralnie, że wskaźnik podziału dywidendy między akcjonariuszy a Skarb Państwa wyniesie 50 proc. (faktyczna wartość jest określona w częściowo poufnej umowy koncesyjnej)" - dodali.

Zgodnie z szacunkami DM BZ WBK, stopa dywidendy Stalexportu w latach 2018–2020 zamknie się w przedziale 23–29 proc.

Raport sporządzono przy kursie 4,07 zł. W środę na zamknięciu za jedną akcję spółki płacono 4,29 zł.

sar/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki