REKLAMA
PIT 2023

DM BDM podwyższył cenę docelową Artifex Mundi do 24,8 zł, podtrzymując rekomendację "kupuj"

2023-12-01 12:00
publikacja
2023-12-01 12:00

Analitycy DM BDM, w raporcie z 1 grudnia, podtrzymali rekomendację "kupuj" dla Artifex Mundi, podwyższając jednocześnie cenę docelową do 24,8 zł z 22,8 zł.

Raport wydano przy kursie 16,7 zł.

"W całym 2024 r. zakładamy, że spółce uda się wypracować 114,7 mln zł przychodów (+39 proc. rdr), 39,9 mln zł skoryg. EBITDA (+33 proc. rdr) oraz 29,9 mln zł skoryg. zysku netto (+45 proc. rdr). Szacowane przez nas wyniki implikują atrakcyjną wycenę mnożnikową spółki (P/E adj. na poziomie 7x). Dodatkowo, uważamy, że istnieje duża szansa, że pierwszy raz w historii Artifex podzieli się z akcjonariuszami zyskami wypracowanymi na przestrzeni rekordowego 2023 r. (dywidenda bądź skup akcji). W naszym modelu zakładamy DPS na poziomie 0,6 zł/akcję. Mając powyższe na uwadze utrzymujemy nasze zalecenie KUPUJ dla spółki Artifex Mundi podwyższając jednocześnie cenę docelową do poziomu 24,8 zł/akcję czyli 49 proc. powyżej obecnej ceny rynkowej" - napisano.

"Oczekujemy, że proces wdrażania największej zmiany do „Unsolved” (metagry) rozpocznie się w II poł. 2024 r. Spodziewamy się, że udostępnianie nowych funkcjonalności będzie postępowało stopniowo, tym samym efekt poprawy KPIs w wyniku tej modyfikacji zostanie rozłożony w czasie na wiele kwartałów. Scenariusz ten zakłada początkowe udostępnienie „Unsolved 2.0” niewielkiej ilości nowych graczy, po czym z każdym miesiącem, po dokładanych testach i feedbacku ze strony odbiorców grono użytkowników będzie sukcesywnie rozszerzane" - dodano.

Autorem raportu, który został udostępniony 1 grudnia o godzinie 11.40, jest Krzysztof Tkocz.

Raport został przygotowany na zlecenie Giełdy Papierów Wartościowych w ramach Giełdowego Programu Wsparcia Pokrycia Analitycznego.

Depesza jest skrótem rekomendacji DM BDM. W załączniku znajduje się plik PDF z raportem. (PAP Biznes)

mcb/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Sprawdź kredyt hipoteczny w Citi Handlowy!

Sprawdź kredyt hipoteczny w Citi Handlowy!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki