DHL dostarczy paczkę dronem

DHL Express i firma Ehang rozpoczynają współpracę, by pracować nad rozwojem inteligentnej logistyki. Co to oznacza dla klientów? Otrzymają swoją paczkę za pomocą drona.

Jak poinformował DHL na swojej stronie, firma chce wprowadzić zautomatyzowane i inteligentne rozwiązanie w zakresie dostaw za pomocą dronów. Dlatego też zaczyna współpracę z chińską firmą Ehang zajmującą się produkcją autonomicznych pojazdów powietrznych.

W tym miesiącu odbył się pierwszy lot drona rozpoczynający regularną trasę przesyłek, dzięki czemu DHL Express został pierwszą międzynarodową firmą ekspresową, która proponuje takie usługi w Chinach.

Wprowadzenie takiego rozwiązania, jak podaje firma, może skrócić czas transportu przesyłki z 40 do 8 minut. Ponadto - co pewnie ważniejsze dla spółki - dostawa dronem może obniżyć jej koszt nawet do 80 proc.

- Wraz z DHL Express jesteśmy dumni, że możemy dostarczyć w Chinach pierwszą inteligentną „trasę” dostawy. Oznacza to nowy początek w tworzeniu logistyki lotniczej dla nowoczesnych miast – mówi Hu Hu Huazhi, założyciel i dyrektor generalny Ehang - Spodziewamy się, że dostawa za pomocą dronów będzie realizowana także na innych obszarach, a wraz z DHL Express będziemy uczestniczyć w budowie ekosystemu dla wielowymiarowego systemu miejskiego transportu - dodał.

W zakres funkcji drona Ehang Falcon wchodzą m.in. pionowy start i lądowanie, dokładny lokalizator GPS, inteligentne planowanie trasy lotu i w pełni zautomatyzowane połączenia sieciowe. Jednorazowo może przewieźć do 5kg ładunku i został przystosowany do zupełnie automatycznego jego załadunku i rozładunku.

Póki co rozwiązanie ma obowiązywać tylko w Chinach, jednak nie podano informacji, że nie będzie szerzej wykorzystywane. Chcielibyście dostać swoją paczkę za pomocą drona?

DU

Źródło:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 3 and00

te drony to będą dostarczać zakupy na balkon czy pod drzwi?

! Odpowiedz
1 4 prs

Pawlak ( i Kargul) by mu pokazal gdzie jego miejsce za "latanie po moim niebie"..

! Odpowiedz
3 7 infinum

Hehe, dzisiaj Chińczycy współpracują z DHL, a gdy tylko podpatrzą procedury i skopiują do siebie, to powstanie kilkadziesiąt podobnych i często lepszych chińskich biznesów.

To jak z komunikatorami - na zachodzie jest FB Messanger czy Watsapp, a w Chinach WeChat, który połyka te dwa pierwsze bez beknięcia, bo jest wielokrotnie bardziej innowacyjny i użyteczny dla urzytkowników.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 5 detektorjusia

Co to jest urzytkownik..?

! Odpowiedz
15 10 johny11palcow

W twkim kraju jak polska gdzie bezprawie i zlodziejstwo beda krasc te droby i rozkrecac na czesci

! Odpowiedz
0 4 hfjdj

Tak samo jak i wszystko inne co kradna i rozkrecaja na czesci. Ale akurat z dronami problem:) zastanow sie zanim napiszesz.

! Odpowiedz
2 18 leszczykowy

A przypadkiem w Australii tego nie testowali? Podobno hałas przez te drony był tak drażniący, że mieszkańcy protestowali a nawet strzelali w nie wiatrówkami. Póki nie wyeliminują głośnego dźwięku emitowanego przez drony to nie ma to racji bytu.

! Odpowiedz
5 20 wrocek65

Bardzo dobrze że wprowadzają drony bo mają NAJGORSZYCH KURIERÓW. Żadna firma nie ma tak opryskliwych, nierzetelnych, chamskich kurierów jak DHL. Rejon Wrocław i okolice zdecydowanie nie polecam.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne