REKLAMA

Citi Handlowy uhonorowany Respect Index

2009-11-23 11:30
publikacja
2009-11-23 11:30
Respect Index to pierwszy w Polsce indeks najbardziej odpowiedzialnych społecznie spółek. Nowy indeks giełdowy powstał we współpracy Giełdy Papierów Wartościowych z firma doradczą Deloitte oraz Kulczyk Investments.
„Fakt, że znaleźliśmy się w elitarnym gronie spółek, którym przyznano rating A i to, że zakwalifikowano nas do Respect Index, jest dla nas wielkim wyróżnieniem. Cieszymy się, że po raz kolejny Citi Handlowy, który jest liderem w obszarze CSR został doceniony”, powiedział Witold Zieliński, wiceprezes zarządu Citi Handlowy.

W skład Respect Index wchodzą spółki, które zostały najwyżej ocenione pod kątem odpowiedzialnego zarządzania. W badaniu wzięło udział 118 spółek notowanych na GPW. Po przeanalizowaniu wyników ankiety, do Respect Index zakwalifikowano zaledwie 16 spółek.

Głównym celem nowo powstałego indeksu jest promowanie firm, które w swojej strategii zwracają szczególną uwagę na działania związane z CSR oraz kładą nacisk na stosowanie najwyższych standardów w zarządzaniu spółkami publicznymi, zarówno w aspekcie ekonomicznym, ekologicznym jak i społecznym. Pierwsze notowanie indeksu odbyło się w czwartek 19 listopada.

 

/ Citi Handlowy
Źródło:
Tematy
Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki