REKLAMA

CDA S.A.: Uzyskanie statusu przedsiębiorcy telekomunikacyjnego oraz zawarcie istotnej umowy

2021-04-23 15:45
publikacja
2021-04-23 15:45
Spis treści:

1. RAPORT BIEŻĄCY

2. MESSAGE (ENGLISH VERSION)

3. INFORMACJE O PODMIOCIE

4. PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 5 / 2021
Data sporządzenia: 2021-04-23
Skrócona nazwa emitenta
CDA S.A.
Temat
Uzyskanie statusu przedsiębiorcy telekomunikacyjnego oraz zawarcie istotnej umowy
Podstawa prawna
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
Treść raportu:
Zarząd CDA S.A. („Spółka”, „Emitent”) informuje, że powziął informację o pozytywnym rozpatrzeniu przez Urząd Komunikacji Elektronicznej wniosku Spółki o wpis do rejestru przedsiębiorców telekomunikacyjnych. Tym samym Spółka informuje, że posiada status przedsiębiorcy telekomunikacyjnego, co jest potwierdzone wpisem w rejestrze przedsiębiorstw telekomunikacyjnych prowadzonym przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej pod numerem 12999.

Podjęte przez Emitenta działania wynikają z długofalowej strategii rozwoju Spółki i dywersyfikacji świadczonych przez nią usług. Uzyskany wpis do rejestru przedsiębiorców telekomunikacyjnych umożliwia Emitentowi świadczenie usług związanych z transmisją programów radiofonicznych lub telewizyjnych, w tym przede wszystkim telewizji OTT (telewizji linearnej w technologii over-the-top) na terenie Polski. W przyszłości Spółka zamierza świadczyć usługi związane z dostępem do programów telewizyjnych i radiowych. Niemniej jednak Emitent zwraca uwagę, że warunkiem koniecznym do wprowadzenia takiej oferty jest uzyskanie zezwoleń i umów licencyjnych do programów telewizyjnych i radiowych jak również spełnienie warunków technicznych oraz infrastrukturalnych. O planowanym uruchomieniu usługi Emitent poinformuje w oddzielnym raporcie.

Jednocześnie Emitent informuje o podpisaniu w dniu dzisiejszym umowy ze spółką SGT Sp. z o.o. („SGT”), w ramach której SGT zapewni CDA S.A. dostęp do systemu dystrybucji sygnału TV oraz integrację z infrastrukturą niezbędną do świadczenia usługi dostępu do telewizji.

Powyższe informacje zostały uznane przez Zarząd Spółki jako spełniające kryterium informacji poufnej w rozumieniu rozporządzenia MAR z uwagi na planowane rozszerzenie oferty usług świadczonych przez Emitenta, a w ślad za tym potencjalny wpływ na wyniki finansowe Spółki w przyszłości.

MESSAGE (ENGLISH VERSION)

INFORMACJE O PODMIOCIE    >>>

PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
Data Imię i Nazwisko Stanowisko/Funkcja Podpis
2021-04-23 Jarosław Ćwiek
Źródło:Komunikaty spółek (ESPI)
Tematy
Zyskaj nawet 250 zł z Kontem 360°

Zyskaj nawet 250 zł z Kontem 360°

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki