REKLAMA

Britannica walczy o reputację

2006-03-28 09:53
publikacja
2006-03-28 09:53
Encyklopedia Britannica bardzo ostro zaatakowała magazyn Nature za zrównanie jej z Wikipedią. W grudniowym numerze pismo przedstawiło wyniki badań, z których wynikało, że internetowa encyklopedia Wikipedia dorównuje w rzetelności Brittanice.

W oświadczeniu na stronie internetowej Britannica stwierdza, że „badania były tak źle przeprowadzone, a wyniki tak pełne błędów, że nie przedstawiają żadnej wartości”.

Brittanica zleciła sprawdzenie danych analizowanych w badaniu (czyli 50-ciu tych samych haseł z obu encyklopedii) swoim ekspertom. Odkryli oni, że wiele błędów przypisanych Brittanice, okazało się wcale nie być błędami. Cześć analizowanych artykułów przypisanych Britannice, nigdy nie było tam umieszczonych.

Jimmy Wales, twórca Wikipedii stwierdził, że według niego samo badanie było rzetelne. Winą obarczył jednak dziennikarzy, którzy puścili w świat wiadomość, że Wikipedia i Britannica są równie dokładne i rzetelne, podczas gdy z badania wynikało, że encyklopedia internetowa ma o 25% więcej błędów.

Britannica żąda publicznego odwołania wyników porównania. Nature broni swojej publikacji.
Źródło:
Tematy
Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Łatwiejszy dostęp do broni

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki