REKLAMA

Antczak: System podatkowy w Polsce do gruntownego remontu

2015-05-12 15:52
publikacja
2015-05-12 15:52
Antczak: System podatkowy w Polsce do gruntownego remontu
Antczak: System podatkowy w Polsce do gruntownego remontu
fot. Krystian Maj / / FORUM

W poniedziałek prezydent Bronisław Komorowski zapowiedział ogłoszenie referendum m.in. w sprawie zmian w Ordynacji podatkowej. Chce je zorganizować po to, by wątpliwości prawne rozstrzygane były na korzyść podatnika, a nie urzędu.

Polacy sami zadecydują o podatkach


- Wprowadzenie do systemu podatkowego zasady rozstrzygania wątpliwości prawnych na korzyść obywatela nie budzi z punktu widzenia Ministerstwa Finansów żadnych kontrowersji. Powinna ona znaleźć się w Ordynacji podatkowej - poinformował we wtorek minister finansów Mateusz Szczurek.

Optymizmu ministra nie jest w tej kwestii pewien Rafał Antczak, wiceprezes Deloitte, który popiera referendum.- Jeżeli jest tak, że prezydent nie jest w stanie przeprowadzić swojej inicjatywy ustawodawczej w sytuacji zasady rozstrzygania na korzyść podatnika, co próbował wprowadzić, a co zostało zsabotowane przez MF, referendum staje się najlepszym rozwiązaniem.

Aktywność prezydenta motywowana jest niewątpliwie trwającą walką o reelekcję. Przypomnijmy, że w pierwszej turze wyborów prezydenckich, Bronisław Komorowski przegrał z reprezentującym Prawo i Sprawiedliwość Andrzejem Dudą. Duda zdobył 34,7% głosów, zaś Komorowski 33,7%. Na trzecim miejscu uplasował się Paweł Kukiz, z ponad 20% poparciem. Urzędujący prezydent nie krył swojego rozczarowania wynikami wyborów.

Źródło:
Tematy
Najlepsze lokaty na 100 000 zł – wrzesień 2022 r.

Najlepsze lokaty na 100 000 zł – wrzesień 2022 r.

Komentarze (20)

dodaj komentarz
~Luna
Tak czy siak, mamy na tle Europy jeden z najgorszych systemów podatkowych, tutaj porównanie http://sigmapartner.pl/artykul/to-nie-jest-tanie-panstwo-podatki-w-polsce-na-tle-innych-krajow-europejskich/ Nie pojawiają się żadne zmiany na lepsze, wręcz przeciwnie. Na dodatek wszystko jest tak skomplikowane, że startujący przedsiębiorcy Tak czy siak, mamy na tle Europy jeden z najgorszych systemów podatkowych, tutaj porównanie http://sigmapartner.pl/artykul/to-nie-jest-tanie-panstwo-podatki-w-polsce-na-tle-innych-krajow-europejskich/ Nie pojawiają się żadne zmiany na lepsze, wręcz przeciwnie. Na dodatek wszystko jest tak skomplikowane, że startujący przedsiębiorcy popełniają masę błędów, jestem tego dobrym przykładem. Teraz bez sprawdzonego biura rachunkowego nie wyobrażam sobie działać, biuro księgowe zdejmuje z barków masę przykrych obowiązków.
~jesh-ldn
a przez 5 lat balcem w bucie nie kiwneli, teraz dopiero dygawka - jak ludzie zabieraja koryto

I zabiora , bo tylko ostatni debil wierzy tak PO jak ich Bredzislawowi...
~osip1
Referenda w sprawach podatku nie dopuszcza konstytucja. Bronek do szkoły.
~Adam222
Nasz system podatkowy stoi nad przepaścią. Aby to zmienić należy zrobić krok do przodu.
~rozwalwszystko
Panie Kukiz, ja tak samo jak Pan nie będę głosował w drugiej turze. Będę Pana popierał do momentu do kiedy będzie Panu przyświecać hasło "zburzyć wszystko i stworzyć od nowa"
~Adam222
Kukiz tak jak Palikot czy Leper dostanie się do sejmu i nic nie zrobi. Dlaczego? Bo liczy się poparcie a nie poglądy. W Polsce dwie główne partie to PO i PIS a nie Kukiz. Nawet nie wiem jakie ma on poglądy polityczne. Dlatego jeśli chcemy zmian to musimy popierać Dudę i PIS, choćby dla niektórych byłby to wybór mniejszego zła. Tylko Kukiz tak jak Palikot czy Leper dostanie się do sejmu i nic nie zrobi. Dlaczego? Bo liczy się poparcie a nie poglądy. W Polsce dwie główne partie to PO i PIS a nie Kukiz. Nawet nie wiem jakie ma on poglądy polityczne. Dlatego jeśli chcemy zmian to musimy popierać Dudę i PIS, choćby dla niektórych byłby to wybór mniejszego zła. Tylko Duda jako prezydent może przypilnować uczciwych wyborów na jesieni.
~daffa
Ale jak Gajowy nie wygra tych wyborów, to idąc za jego przykładem, PO do jesieni zreformuje cały kraj.
~miro
obłuda gajowego siegnęła dna szamba
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~delloit
Bronek, juz za późno:)

VAT nadaje się tylko do uchylenia.

Powiązane: Wybory prezydenckie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki