REKLAMA
WAŻNE

Action proponuje spłatę wierzycieli głównych w 61 proc., a finansowych w 57,5 proc.

2019-05-10 15:06
publikacja
2019-05-10 15:06

Zarząd Action przedstawił nowe propozycje układowe, opierając się na uzgodnieniach z częścią wierzycieli - podała spółka w komunikacie. Nowe propozycje zakładają m.in. spłatę głównej grupy wierzycieli w 61 proc. oraz spłatę wierzycieli finansowych w 57,5 proc., w tym 9,7 proc. poprzez konwersję długów na nowe akcje Action.

Propozycje uwzględniają spłatę głównej grupy wierzycieli w 61 proc. kwoty głównej oraz umorzenie odsetek, z zastrzeżeniem, że wierzyciele ci uzyskają od Action co najmniej 50 tys. zł. Spłata wierzytelności miałaby nastąpić w formie 29 kwartalnych rat.

Zgodnie z propozycjami, wierzyciele finansowi mieliby zostać spłaceni w 57,5 proc. wierzytelności głównej (bez odsetek) - 40,35 proc. miałoby trafić do nich jednorazowo po uprawomocnieniu się układu, a 7,5 proc. po terminie spłaty ostatniej raty na rzecz głównej grupy wierzycieli.

Pozostałe 9,65 proc. wierzytelności wobec wierzycieli finansowych ma zostać spłacone w formie konwersji na akcje Action - spółka nie podała w propozycjach układowych ile akcji mieliby objąć wierzyciele, ani jaka miałaby być cena emisyjna.

Według propozycji, kwoty główne wierzytelności wobec drobnych wierzycieli, którym spółka jest winna nie więcej niż 50 tys. zł oraz m.in. zaległe składki na ubezpieczenia społeczne pracowników, zostaną zaspokojone w całości.

Propozycje zakładają ponadto spłatę "wierzycieli dywidendowych" w 45,3 proc. Wierzytelności te mają być przez spółkę uregulowane po spłacie innych grup. Chodzi o niewypłaconą dotąd dywidendę spółki za rok 2015 - walne zgromadzenie Action uchwaliło w czerwcu 2016 roku wypłatę 1 zł dywidendy na akcję.

Propozycje układowe spółki z września 2018 roku zakładały m.in. spłatę wierzytelności wobec głównej grupy wierzycieli w 48,6 proc., a wobec wierzycieli finansowych w 37,9 proc.

21 września 2018 roku zarząd Action złożył w sądzie propozycje układowe, które zakładały m.in. spłatę w 20 ratach kwartalnych wierzytelności wobec głównej grupy wierzycieli w 48,6 proc., a wobec wierzycieli finansowych w 37,9 proc.

Tymczasem wierzyciele w swoich propozycjach z października 2018 roku zakładali m.in. spłatę w ciągu dwóch lat głównej grupy wierzycieli w 63 proc. oraz wierzycieli finansowych w 54 proc. (bez konwersji na akcje spółki).

Łączne wierzytelności spółki wynoszą ok. 342 mln zł. (PAP Biznes)

kuc/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki