Skorzystaj z pomocy eksperta

Dziękujemy!


Zmieniający się styl życia i rosnące potrzeby konsumenckie sprawiają, że staramy się ciągle podnosić standard naszego życia, na co nie zawsze mamy wystarczająco dużo pieniędzy. Nie można się zatem dziwić temu, że coraz większa grupa osób decyduje się na zaciągnięcie kredytu. Często jest to jedyna możliwość zdobycia środków, które możemy przeznaczyć na bardzo różne cele.

Kredyt 100 tys. to zdecydowanie jedno z tych zobowiązań, o które bardzo często wnioskują klienci banków. I wbrew pozorom, nie są to tylko pieniądze potrzebne na inwestowanie w nieruchomości.

Kredyt gotówkowy 100 tys. na 10 lat - warunki, zarobki, rata

Kredyt 100 tys. na 10 lat - kto może dostać?

Wielu osobom wydaje się, że zaciągnięcie jakiegokolwiek kredytu graniczy dzisiaj z cudem. Klienci myślą, że banki wciąż stosują bardzo restrykcyjne obostrzenia dotyczącego tego, kto i na jakich warunkach może otrzymać pożyczkę. Oczywiście, aby na naszym koncie pojawiło się dodatkowe 100 tysięcy złotych, musimy się nieco postarać. Nie oznacza to jednak, że banki będą nam w każdy możliwy sposób utrudniały otrzymanie pożyczki. Choć warto pamiętać, że podejmują one często spore ryzyko, dlatego muszą się upewnić, że klient będzie w stanie sprostać określonym zobowiązaniom.

Instytucje finansowe już jakiś czas temu dostrzegły rosnące potrzeby kredytowania u swoich klientów. Chcąc wykorzystać ten trend, zaczęły zatem zmieniać swoje podejście do kredytobiorców, ułatwiając im przejście przez całą procedurę ubiegania się o pożyczkę. Nowoczesna bankowość jest w związku z tym bardziej przyjazna klientom. Formalności zostały ograniczone do minimum, choć musimy mieć świadomość tego, że ubiegając się o kredyt 100 tys., będziemy musieli spełnić pewne oczekiwania banku i załatwić niezbędne formalności do tego, aby otrzymać takie wsparcie finansowe.

Czynniki, które są przede wszystkim brane pod uwagę przez bank to zdolność kredytowa klienta oraz jego historia kredytowa. Pierwszy z nich, daje instytucji udzielającej pożyczki gwarancję, iż będziemy w stanie regularnie spłacać takie zobowiązanie w terminie. Historia naszych dotychczasowych zadłużeń i ich spłaty, pokaże natomiast bankowi czy jesteśmy rzetelnymi klientami, regulującymi swoje zadłużenia na czas.

<!-- cash-loans-widget -->

<div id="cashLoansWidget" data-amount="10000" data-period="60"></div>

<script src="https://widgets.bonnier.pl/cash_loans/script.min.js"></script>

<!-- end cash-loans-widget -->

Kredyt 100 tys. - jakie zarobki i dokumenty trzeba posiadać?

Wysokość naszych comiesięcznych dochodów to jedna z najważniejszych kwestii podczas ubiegania się o tak naprawdę każdy kredyt, również ten na 100 tysięcy złotych. To właśnie ta informacja jest podstawą do określenia zdolności kredytowej klienta. Jeśli bank uzna, iż zarobki danej osoby są zbyt niskie, a wydatki wysokie, jest to bardzo ważny argument do odmowy przyznania pożyczki. Nie ma wówczas pewności co do tego, że klient będzie w stanie sprostać takiemu zobowiązaniu finansowaniu, a zatem dla banku jest to zbyt duże ryzyko.

Oczywiście trzeba przy tym pamiętać, że konkretna instytucja finansowa może indywidualnie określać to, jaki pułap dochodów jest wystarczający. Pod uwagę są przy tym również brane inne zadłużenia. Dlatego nawet jeśli świetnie zarabiamy, ale aktualnie spłacamy inne kredyty, może to skutkować odmową udzielenia kredytu.

Podczas starania się o kredyt 100 tys. najważniejszym dokumentem jest więc zaświadczenie o dochodach, które można uzyskać od pracodawcy. Jeśli natomiast prowadzimy własny biznes, dowodem na to, jakie wpływy pojawiają się regularnie na naszym koncie, będzie wyciąg z konta bankowego. Zwykle klienci są proszeni o wyciąg z ostatnich trzech miesięcy. Osoby, które nie pracują, ale pobierają rentę lub emeryturę, powinny natomiast posiadać ostatnie odcinki tych świadczeń.

Oczywiście do zaciągnięcia kredytu będzie też konieczne potwierdzenie naszej tożsamości, do czego wystarczy dowód osobisty. W niektórych przypadkach, banki wymagają też zgody współmałżonka na zaciągnięcie takiego zobowiązania finansowego, w sytuacji, gdy klient nie posiada rozdzielności majątkowej.

Kredyt na 100 tys. - jakie warunki?

Warunki na jakich zaciągniemy kredyt, a przede wszystkim jego koszt, zależą w głównej mierze od oferty danego banku. Musimy pamiętać o tym, że w ramach spłaty takiego zobowiązania, oddajemy nie tylko pożyczoną kwotę i odsetki, ale także musimy zapłacić najróżniejszego typu prowizje i często również marżę naliczaną przez bank. Kiedy zatem przeglądamy oferty poszczególnych instytucji finansowych pamiętajmy, aby dokładnie wczytywać się w warunki kredytu. W przypadku dużych zobowiązań, takich jak kredyt 100 tys. ile trzeba oddać bankowi w sumie, ma bardzo duże znaczenie.

Biorąc kredyt na 100 tys. na 10 lat, bardzo ważna jest dla nas wysokość raty miesięcznej. Musimy się przecież dobrze zastanowić nad tym, czy będziemy w stanie regularnie oddawać bankowi określoną kwotę. Zatem biorąc kredyt 100 tys., jaka rata obciąży nasz budżet? Niestety nie można tego określić precyzyjnie, gdyż zależy to w dużej mierze od banku, w którym zaciągamy takie zobowiązanie. Przy dobrych warunkach, możemy jednak liczyć na ratę miesięczną w wysokości około 1200 złotych. Jeśli jednak skorzystamy z oferty z kiepskimi warunkami, możemy nawet wydawać każdego miesiąca około 1900 złotych.

Gdzie zaciągnąć kredyt na 100 tys.?

Bez wątpienia kredyt na 100 tys. to bardzo poważne zobowiązanie, które obciąży nasz budżet na wiele lat. Jeśli przeraża nas wysokość miesięcznej raty w przypadku zadłużenia na 10 lat, warto zastanowić się nad innymi opcjami.

Wiele osób decyduje się chociażby na kredyt na 100 tys. na 15 lat. Ale oczywiście nie jest to regułą, dlatego jeśli wciąż jest to dla nas zbyt krótki okres czasu, należy sprawdzić oferty banku obejmujące kredyt 100 tys. na 20 lat.

Obecnie, tak naprawdę każdy bank oferuje swoim klientom kredyty gotówkowe. Mamy zatem w czym przebierać, dzięki czemu możemy wyszukać dla siebie najbardziej korzystną propozycję. Biorąc kredyt na 100 tys. kalkulator jego kosztów jest bardzo przydatnym narzędziem. Znaleźć go można na wielu różnych stronach internetowych, dlatego warto poświęcić kilka chwil i przeanalizować poszczególne opcje. W ten sposób kwestia tego, jakie rozwiązanie będzie dla nas najlepsze, stanie się dla nas znacznie bardziej klarowna.

Sponsorowane
Skorzystaj z pomocy eksperta

2019-10-01

Jak obliczyć, sprawdzić i zwiększyć zdolność kredytową?

Jak można sprawdzić, ile wynosi własna zdolność kredytowa? Czy trzeba z tym zagadnieniem udać się do banku? Odpowiadamy na te i inne pytania.

2019-09-12

Kredyt na dowód - kredyty na dowód bez zaświadczeń o dochodach

Kredyt na dowód znacznie ułatwia wnioskowanie o dodatkowe pieniądze w ramach oferty kredytów gotówkowych w banku i pożyczek w firmach pożyczkowych. Jak sama nazwa wskazuje, w oddziale banku wystarczy dowód do otrzymania kredytu gotówkowego.

2019-09-09

Hot hatche do 10, 15, 20 tys. Ranking sportowych aut

Hot Hatche, używane sportowe samochody coupe, można kupić już za mniej niż 10 tys. zł. Przeglądając setki ofert na serwisach ogłoszeniowych, wybraliśmy po siedem aut typu hot hatch w trzech przedziałach cenowych - do 10 tys. zł, 15 tys. zł i 20 tys. zł. Kryteriami, które posłużyły za podstawę naszego wyboru, było przyspieszenie, osiągi silnika przy jednocześnie niskiej cenie, a także dostępność danego modelu w Polsce w oparciu o ogłoszenia sprzedaży w najpopularniejszych serwisach ogłoszeniowych.

Pożyczka pod zastaw samochodu - na czym polega?

Nie każdy klient może starać się o pożyczkę, gdy posiada inne zadłużenia lub jego historia kredytowa pozostawia wiele do życzenia. Co zrobić w takiej sytuacji? Dobrym rozwiązaniem może okazać się wówczas pożyczka pod zastaw samochodu, którą udzielają firmy pozabankowe

Kredyt dla nowych firm na start - jak dostać? Warunki.

Niezależnie jednak od tego, kto zabiera się za tworzenie firmy, potrzebuje odpowiedniego kapitału na jej rozwój. Niestety, nie każdy posiada oszczędności i nie wszyscy mogą liczyć na wsparcie rodziny i przyjaciół. Wówczas jedynym rozwiązaniem wydaje się być kredyt dla nowych firm

Kredyt gotówkowy 100 tys. na 10 lat - warunki, zarobki, rata

Zmieniający się styl życia i rosnące potrzeby konsumenckie sprawiają, że staramy się ciągle podnosić standard naszego życia, na co nie zawsze mamy wystarczająco dużo pieniędzy. Nie można się zatem dziwić temu, że coraz większa grupa osób decyduje się na zaciągnięcie kredytu.

Pożyczka na wkład własny do kredytu hipotecznego

Jednym z warunków otrzymania kredytu hipotecznego jest posiadanie odpowiedniego wkładu własnego. Czy i jak można otrzymać pożyczkę na wkład własny?

Ikona informacji
poradniki