Skorzystaj z pomocy eksperta

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Bonnier Business (Polska) informacji handlowych drogą elektroniczną dotyczących:

Wyrażam zgodę na inicjowanie przez Bonnier Business (Polska) połączeń telefonicznych w celu marketingu bezpośredniego:

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Dziękujemy!

Różnice w cenie kredytu gotówkowego w zależności od banku i oferty mogą być bardzo duże. Czasami do pożyczanego kapitału kredytodawca doliczy nawet połowę jego wartości w ramach spłaty odsetek. Gdzie najlepiej wziąć kredyt na 20 tysięcy, żeby nie przepłacić?

Kredyty gotówkowe na 20 tys. zł dostępne są w każdym banku – jest to standardowa kwota i niektóre z instytucji są skłonne udzielić takiego finansowania nawet bez zbędnych formalności całkowicie online. Warto jednak porównać te oferty z pozostałymi, bo koszty całkowite mogą się znacznie różnić. Poniżej wyjaśniamy, jakie raty są przy kredycie na 20 tys. zł.

Kredyt 20 tys - gdzie najlepiej wziąć kredyt na 20 tysięcy? (NBP)

Parametry, które najmocniej wpływają na koszt całkowity kredytu to oprocentowanie (które obecnie nie może być wyższe niż 10 proc. w skali roku) i prowizja. Obie te stawki mają bezpośrednie przełożenie na wysokość raty kredytu na 20 tys. zł. (i każdego innego), jakie wyliczy bank. Dodatkowo bank może jeszcze wymagać wykupienia ubezpieczenia, a to dodatkowo zwiększy wysokość miesięcznego obciążenia z tytułu umowy kredytowej.

Kredyt 20 tys. zł – jaka rata na 3 lata?

Zakres kosztów kredytu na 20 tys. zł można zawsze łatwo sprawdzić w internetowych porównywarkach kredytów gotówkowych. Pozwoli to przygotować się na wizytę w banku w celu rozmowy z doradcą kredytowym, bo da pogląd na aktualne stawki rynkowe.

Najtańsze propozycje kredytu na 20 tys. zł na 3 lata oznaczają dla kredytobiorcy raty w wysokości ok. 650 zł/m-c. Wbrew pozorom, takie oferty dość licznie występują na rynku. Przy takiej racie kredytu na 20 tys. zł, koszt całkowity wyniesie 23 400 zł – to oznacza, że odsetki, prowizja i dodatkowe koszty kredytu wyniosą w sumie ponad 3000 zł.

To jednak jeden z bardziej optymistycznych wariantów. W najgorszym wypadku oprocentowanie będzie wynosiło 10 proc. i dodatkowo klient będzie musiał dołożyć do kredytu wysoką prowizję. Wtedy rata kredytu na 20 tys. zł na taki okres może wynieść nawet ok. 850 zł/m-c. Przy takim obciążeniu miesięcznym, całkowity koszt kredytu przekroczy 30 000 zł. Koszty odsetkowe i pozaodsetkowe pochłoną w tym wypadku ponad 10 000 zł – tyle klient będzie musiał dopłacić do kredytu.

Kredyt na 20 tys. zł – jaka  rata na 5 lat?

A ile orientacyjnie wyniesie rata kredytu na 20 tys. zł na dłuższy termin? Jeśli kredytobiorca chciałby rozłożyć spłatę 20 tys. zł na 5 lat, musi się liczyć z większą kwotą odsetek całkowitych niż w przypadku krótszego okresu – bank ma zwyczajnie więcej czasu na naliczanie odsetek według zaproponowanej stawki rocznej.

Dłuższy termin wciąż jednak pozwoli na lepsze rozbicie comiesięcznych płatności. Rata kredytu na 20 tys. zł przy takim okresie może w najlepszym przypadku wynieść nawet ok. 400 zł/m-c. Koszt całkowity kredytu przekroczy wtedy nieznacznie kwotę 4000 zł za cały okres trwania umowy.

Najdroższe kredyty na 20 tys. zł na 5 lat mogą oznaczać dla kredytobiorcy ponad 600 zł/m-c z tytułu raty. Koszt takiego kredytu wyniesie wtedy ponad 11 000 zł.

Sprawdź również konkretne rodzaje kredytów:

Skorzystaj z pomocy eksperta

2018-11-17

Pożyczka i kredyt 0 procent - czy to możliwe? Oferty

„Pierwsza pożyczka za darmo”, „raty 0 procent” czy „oddasz tyle ile pożyczysz” – to tylko niektóre hasła mające za zadanie zachęcić klienta do zaciągnięcia kredytu czy pożyczki. Warto jednak przed nabyciem zobowiązania sprawdzić jak działa oraz czego się wystrzegać przy tego typie umów.

2018-11-16

Kredyt na oświadczenie - gdzie i jak wziąć kredyt na oświadczenie?

Obecnie z kredytu na oświadczenie mogą skorzystać zarówno klienci indywidualni, jak i firmy. To forma kredytu z najmniejszą ilością formalności do załatwienia. Kredytobiorca musi jedynie oświadczyć, jakie wpływy miesięczne uzyskuje – bez dodatkowych dokumentów od pracodawcy i instytucji podatkowych.

2018-11-16

Karta kredytowa - co to jest? Jak działa karta kredytowa?

Karta kredytowa to bardzo wygodny produkt kredytowy – regularne spłaty zobowiązania pozwolą uniknąć naliczania odsetek, a termin, w którym należy uregulować wykorzystany limit kredytowy jest dłuższy niż miesiąc. Jak korzystać z kart kredytowych, żeby korzystać z darmowego kredytu?

Koszt kredytu – jak obliczyć całkowity koszt kredytu? Koszty kredytowe

Za pożyczone pieniądze płacimy bankowi lub firmie pożyczkowej wynagrodzenie. Wbrew pozorom w kosztach głównej roli nie muszą wcale odgrywać odsetki. Równie ważne, a czasem nawet ważniejsze, bywają opłaty i prowizje składające się na całkowity koszt kredytu.

RRSO - czym jest i jak obliczyć dla kredytu? Wzór

Każdy, kto zastanawia się nad wzięciem kredytu czy chwilówki, ma dylemat, co do kosztów zobowiązania. W formularzach informacyjnych pojawia się RRSO – nie każdy jednak wie, co to oznacza, jak wpływa na koszt kredytu.

Usługi bankowe - co to jest? Jakie są rodzaje usług banków?

Oferta banków zarówno dla klientów indywidualnych, jak i firmowych jest obecnie bardzo szeroka. Na rynku są obecne różne produkty i usługi bankowe. Banki wdrażają innowacje. Innowacyjne usługi bankowe dla wielu banków to dzisiaj jedyna szansa na wypracowanie przewagi rynkowej.

Kredyt 100, 50, 20 tys. - oferty kredytów na różne wartości

Ile wynosi miesięczna rata przy kredycie na 100 tys. zł, 50 tys. zł czy 20 tys. zł? Wysokość raty można zmniejszyć dzięki wydłużeniu okresu spłaty. Co proponują banki i gdzie po najtańszy kredyt?

Ikona informacji
poradniki