Skorzystaj z pomocy eksperta

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Bonnier Business (Polska) informacji handlowych drogą elektroniczną dotyczących:

Wyrażam zgodę na inicjowanie przez Bonnier Business (Polska) połączeń telefonicznych w celu marketingu bezpośredniego:

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Dziękujemy!

Różnice w cenie kredytu gotówkowego w zależności od banku i oferty mogą być bardzo duże. Czasami do pożyczanego kapitału kredytodawca doliczy nawet połowę jego wartości w ramach spłaty odsetek. Gdzie najlepiej wziąć kredyt na 20 tysięcy, żeby nie przepłacić?

Kredyty gotówkowe na 20 tys. zł dostępne są w każdym banku – jest to standardowa kwota i niektóre z instytucji są skłonne udzielić takiego finansowania nawet bez zbędnych formalności całkowicie online. Warto jednak porównać te oferty z pozostałymi, bo koszty całkowite mogą się znacznie różnić. Poniżej wyjaśniamy, jakie raty są przy kredycie na 20 tys. zł.

Kredyt 20 tys - gdzie najlepiej wziąć kredyt na 20 tysięcy? (NBP)

Parametry, które najmocniej wpływają na koszt całkowity kredytu to oprocentowanie (które obecnie nie może być wyższe niż 10 proc. w skali roku) i prowizja. Obie te stawki mają bezpośrednie przełożenie na wysokość raty kredytu na 20 tys. zł. (i każdego innego), jakie wyliczy bank. Dodatkowo bank może jeszcze wymagać wykupienia ubezpieczenia, a to dodatkowo zwiększy wysokość miesięcznego obciążenia z tytułu umowy kredytowej.

Kredyt 20 tys. zł – jaka rata na 3 lata?

Zakres kosztów kredytu na 20 tys. zł można zawsze łatwo sprawdzić w internetowych porównywarkach kredytów gotówkowych. Pozwoli to przygotować się na wizytę w banku w celu rozmowy z doradcą kredytowym, bo da pogląd na aktualne stawki rynkowe.

Najtańsze propozycje kredytu na 20 tys. zł na 3 lata oznaczają dla kredytobiorcy raty w wysokości ok. 650 zł/m-c. Wbrew pozorom, takie oferty dość licznie występują na rynku. Przy takiej racie kredytu na 20 tys. zł, koszt całkowity wyniesie 23 400 zł – to oznacza, że odsetki, prowizja i dodatkowe koszty kredytu wyniosą w sumie ponad 3000 zł.

To jednak jeden z bardziej optymistycznych wariantów. W najgorszym wypadku oprocentowanie będzie wynosiło 10 proc. i dodatkowo klient będzie musiał dołożyć do kredytu wysoką prowizję. Wtedy rata kredytu na 20 tys. zł na taki okres może wynieść nawet ok. 850 zł/m-c. Przy takim obciążeniu miesięcznym, całkowity koszt kredytu przekroczy 30 000 zł. Koszty odsetkowe i pozaodsetkowe pochłoną w tym wypadku ponad 10 000 zł – tyle klient będzie musiał dopłacić do kredytu.

Kredyt na 20 tys. zł – jaka  rata na 5 lat?

A ile orientacyjnie wyniesie rata kredytu na 20 tys. zł na dłuższy termin? Jeśli kredytobiorca chciałby rozłożyć spłatę 20 tys. zł na 5 lat, musi się liczyć z większą kwotą odsetek całkowitych niż w przypadku krótszego okresu – bank ma zwyczajnie więcej czasu na naliczanie odsetek według zaproponowanej stawki rocznej.

Dłuższy termin wciąż jednak pozwoli na lepsze rozbicie comiesięcznych płatności. Rata kredytu na 20 tys. zł przy takim okresie może w najlepszym przypadku wynieść nawet ok. 400 zł/m-c. Koszt całkowity kredytu przekroczy wtedy nieznacznie kwotę 4000 zł za cały okres trwania umowy.

Najdroższe kredyty na 20 tys. zł na 5 lat mogą oznaczać dla kredytobiorcy ponad 600 zł/m-c z tytułu raty. Koszt takiego kredytu wyniesie wtedy ponad 11 000 zł.

Sprawdź również konkretne rodzaje kredytów:

Skorzystaj z pomocy eksperta

2019-05-23

Kredyt gotówkowy na oświadczenie - co musisz wiedzieć?

Jednym z najpopularniejszych kredytów jest kredyt gotówkowy na oświadczenie. Co powinniśmy o nim wiedzieć, zanim podpiszemy umowę?

2019-05-23

Kiedy warto wziąć kredyt gotówkowy na mieszkanie?

Kredyt hipoteczny to forma finansowania, która przychodzi klientowi pierwsza do głowy. Ale co z kredytem gotówkowym? Czy warto rozważyć tę opcję?

2019-05-22

Jak wybrać najlepszy kredyt na samochód?

Kupno samochodu, zarówno dla osoby prywatnej, jak i dla firmy, bywa dość poważną inwestycją. Niewielu kupujących dysponuje gotówką, którą mogliby przeznaczyć na taki cel. Jedynym rozwiązaniem wydaje się zatem być zaciągnięcie kredytu na samochód. Jaki kredyt będzie jednak najlepszym wyborem?

Jak spłacić chwilówki - sprawdzone sposoby na spłatę długów

Warto dowiedzieć się w jaki sposób można poradzić sobie z problemem, jakim jest spłata takich szybki i łatwych pożyczek.

Jak wyjść z długów? Praktyczny poradnik krok po kroku

Obecnie niemal na każdym kroku proponowane są nam najróżniejszego rodzaju pożyczki, które znajdują się w ofercie tradycyjnych banków, jak i innych instytucji finansowych. Do tego dochodzą jeszcze atrakcyjne limity na kartach debetowych i oczywiście karty kredytowe, z których chętnie korzysta bardzo duża liczba Polaków.

W jaki sposób wyczyścić złą historię kredytową?

Zła historia kredytowa może przysporzyć nam sporo kłopotów, gdy zechcemy skorzystać z oferty kredytowej większości instytucji finansowych. Przyczyn takiego stanu rzeczy może być bardzo wiele, choć najczęściej chodzi o nieterminową spłatę naszych wcześniejszych zobowiązań. Czasem jest to poprzednia pożyczka, a innym razem zaległości w spłacie czynszu lub niespłacony dług na karcie kredytowej. Niezależnie jednak od tego, co spowodowało, że nasza historia kredytowa jest nienajlepsza, każdy dąży do tego, aby ją poprawić. Czy da się ją jednak wyczyścić?

Co to jest kredyt studencki i jak go otrzymać?

Podjęcie studiów wiąże się z dużymi kosztami. Osoby, które nie posiadają odpowiednich dochodów, mają możliwość skorzystać z kredytu studenckiego.

Ikona informacji
poradniki