Skorzystaj z pomocy eksperta

Dziękujemy!


Żyjemy w czasach, gdy zaciągnięcie kredytu większości osób wydaje się być czymś zupełnie naturalnym. I chodzi tutaj zarówno o pożyczki na stosunkowo niewielkie kwoty, jak i o nieco bardziej poważne zobowiązania, do których zalicza się kredyt 50 tys. Jest to już dość duża kwota, dlatego przed zaciągnięciem takiego kredytu, warto zastanowić się, czy na pewno jesteśmy w stanie go spłacić. Kto właściwie ma szanse na otrzymanie tak wysokiego kredytu i gdzie się o niego starać? Oto najważniejsze informacje na ten temat.

Kredyt 50 tys - jakie warunki trzeba spełniać?

Tak naprawdę, niezależnie od tego w jakiej instytucji finansowej będziemy się starać o kredyt, musi mieć ona pewność, że jesteśmy w stanie go spłacić. Konieczne jest zatem udowodnienie, że posiadamy stały dochód o odpowiedniej wysokości lub dysponujemy jakiegoś rodzaju zabezpieczeniem, którym często są chociażby nieruchomości. Musimy pamiętać, że pożyczkodawca za każdym razem podejmuje ryzyko, gdy udziela nam kredytu. Nie można się zatem dziwić temu, iż często jest on obostrzony dość rygorystycznymi warunkami.

Kredyt gotówkowy 50 tys. na 10 lat (fot. simpson33 / YAY Foto)

Chcąc zatem zaciągnąć kredyt 50 tys na 10 lat należy się upewnić, iż jesteśmy dla banku lub innej instytucji wiarygodnymi klientami. Z pewnością pomaga w tym posiadanie regularnych wpływów na konto w postaci wypłaty o odpowiedniej wysokości. Wiele osób zastanawia się więc planując kredyt 50 tys jakie zarobki będą wystarczające. Nie można tego jednak jasno określić, ponieważ zależy to od banku oraz od innych czynników, które są brane pod uwagę podczas obliczania zdolności kredytowej danego klienta.

Co zatem może być jeszcze kluczowymi kwestiami podczas starania się o kredyt? Chociażby to gdzie mieszkamy, ile posiadamy dzieci na utrzymaniu, ile mamy lat, jakie są nasze stałe comiesięczne wydatki i co najważniejsze, jakie posiadamy jeszcze zadłużenia oraz czy nie mieliśmy problemów ze spłatą kredytów w przeszłości. Sposób w jaki radziliśmy sobie z regulowaniem naszych poprzednich zobowiązań, mówi bardzo wiele na temat tego, czy jesteśmy godnymi zaufania klientami, którzy poradzą sobie ze spłatą długu w banku.

Kredyt 50 tys - ile trzeba oddać?

Kolejna bardzo ważna sprawa, która trapi niemalże każdą osobę starającą się o kredyt 50 tys, dotyczy tego, ile pieniędzy w ostatecznym rozrachunku będziemy musieli oddać bankowi. Niełatwo jest jednak precyzyjnie określić kwotę jaka zostanie przez nas przelana na konto pożyczkodawcy. Wiele zależy tutaj przede wszystkim od tego, jak dobre warunki umowy będziemy w stanie wynegocjować. To właśnie z tego powodu, warto dokładniej zapoznać się z propozycjami co najmniej kilku banków, zanim podejmiemy decyzję o tym, z której z nich skorzystać.

Co powinno więc zwrócić naszą uwagę, gdy czytamy treść i warunki umowy kredytowej? Oczywiście w pierwszej kolejności większość z nas chce się dowiedzieć, jakie będzie oprocentowanie jego pożyczki. Kolejna kwestia budząca nasze zainteresowanie biorąc kredyt 50 tys. - jaka rata będzie musiała być przez nas spłacana każdego miesiąca? Są to dwie podstawowe informacje, od których zaczynamy ocenianie tego, czy dany kredyt jest dla nas korzystny.

Pamiętajmy jednak o tym, że dodatkowo banki zwykle nakładają na nas konieczność uiszczenia innych opłat, takich jak prowizje i marże. Wiele instytucji tego typu posiada także odpowiednie zapisy w umowie, które zobowiązują nas do skorzystania z innych produktów konkretnego banku. Może to być na przykład wykupienie ubezpieczenia kredytu lub założenie konta bankowego.

Kredyt 50 tys bez zaświadczeń - czy to możliwe?

Niestety nie wszyscy posiadają odpowiedniej wysokości dochód lub nieskazitelną historię kredytową. W przypadku osób, które nie mogą udowodnić bankowi, iż są wiarygodne pod tymi względami, szanse na uzyskanie pożyczki są bardzo małe. Pojawia się zatem pytanie, czy możemy zaciągnąć kredyt 50 tys bez BIK i udokumentowanych dochodów? Oczywiście, że tak, ale nie będzie to pożyczka bankowa. W tego typu instytucjach warunki przyznawania kredytów są bowiem bardzo restrykcyjne. Pozostają nam zatem firmy pożyczkowe i inne pozabankowe instytucje finansowe.

Skorzystanie z ofert tego typu podmiotów to bardzo często jedyne wyjście w sytuacji, gdy potrzebujemy pieniędzy i nie możemy liczyć na kredyt w banku. Trzeba jednak pamiętać, że takie instytucje również potrzebują z naszej strony jakiegoś zabezpieczenia spłaty pożyczki. Może być to chociażby nieruchomość, taka jak dom czy działka, ale także papiery wartościowe oraz polisa ubezpieczeniowa. Jednocześnie pożyczkodawca zwykle nie jest zrażony naszą złą historią poprzednich zadłużeń lub słabą zdolnością kredytową.

Oczywiście trzeba jednak pamiętać, że takie rozwiązanie ma również swoje minusy. Jednym z nich jest całkowity koszt takiego kredytu. Firmy pozabankowe starają się zrekompensować sobie ryzyko jakie podejmują, obarczając klienta bardzo wysokim oprocentowaniem pożyczki oraz różnymi innymi opłatami, których nie zawsze jesteśmy świadomi. Korzystając z ich usług bądźmy zatem na to szczególnie wyczuleni.

Kredyt 50 tys na 10 lat - gdzie szukać najlepszych ofert?

Wystarczy skorzystać z internetu, aby szybko przekonać się, że ilość ofert bankowych jest momentami wręcz przytłaczająca. Kiedy zatem planujemy zaciągnąć kredyt 50 tys kalkulator i porównywarki kredytów mogą okazać się szczególnie przydatne. Narzędzia te dostępne są na najróżniejszych stronach internetowych, więc nikt nie powinien mieć problemu z ich wyszukaniem w sieci. Mogą nam jednak bardzo pomóc w znalezieniu najbardziej atrakcyjnych ofert, a następnie w obliczeniu ile będziemy musieli wydać na tego typu kredyt.

Pamiętajmy przy tym, aby zawsze skrupulatnie wczytywać się w każdą umowę. Warto sprawdzić chociażby czy istnieje możliwość wcześniejszej spłaty takiego zobowiązania i czy nie wiąże się to z dodatkowymi opłatami. Jeśli sądzimy, że nasze możliwości finansowe ulegną poprawie w najbliższym czasie, warto rozważyć czy lepszym rozwiązaniem nie będzie kredyt 50 tys na 5 lat. Wszystko jednak musi zostać przez nas prawidłowo skalkulowane zanim złożymy nasz podpis na umowie.

Skorzystaj z pomocy eksperta

2020-01-20

RRSO - co to jest i jak obliczyć dla kredytu? Wzór | Poradnik SMART Bankier.pl

Każdy, kto zastanawia się nad wzięciem kredytu czy chwilówki, ma dylemat, co do kosztów zobowiązania. W formularzach informacyjnych pojawia się RRSO – nie każdy jednak wie, co to oznacza, jak wpływa na koszt kredytu.

2020-01-20

Kredyt bez zdolności kredytowej - jak i gdzie dostać?

Posiadanie zdolność kredytowej jest podstawowym warunkiem otrzymania kredytu bankowego. Jeśli natomiast nie da się jej poprawić w krótki czasie, a potrzebujemy środków finansowych możemy skorzystać z oferty firm pożyczkowych.

2020-01-17

Smartfon do 1000 – jaki wybrać?

Szybki rozwój technologii sprawia, że dobry telefon wcale nie musi być drogi. Podpowiadamy, jaki smartfon do 1000 zł wybrać, aby cieszyć się niezawodnym i nowoczesnym urządzeniem.

Spirala zadłużenia – czym jest? Jak się z niej wydostać?

Piętrzące się zadłużenie stanowi poważne zagrożenie dla domowego budżetu. Kiedy kolejne kredyty i pożyczki przeznaczane są na spłatę poprzednich, mamy do czynienia ze spiralą zadłużenia.

Kredyt gotówkowy 50 tys. na 10 lat

Jest to już dość duża kwota, dlatego przed zaciągnięciem takiego kredytu, warto zastanowić się, czy na pewno jesteśmy w stanie go spłacić. Kto właściwie ma szanse na otrzymanie tak wysokiego kredytu?

Leasing konsumencki – na czym polega i dla kogo jest?

Leasing kojarzy się z korzystnym sposobem nabywania pojazdów i urządzeń dla przedsiębiorców. Dzięki leasingowi konsumenckiemu mogą jednak skorzystać z niego również osoby prywatne.

Kredyt konsolidacyjny - co to jest? Rodzaje i warunki

Kredyt konsolidacyjny polega na połączeniu wszystkich posiadanych zobowiązań w jedno. Zamiast kilku rat kredytowych płacimy tyko jedną. Skonsolidować możemy kredyt gotówkowy, samochodowy, ratalny, karty kredytowe czy zadłużenie rachunków bieżących.

Ikona informacji
poradniki