Kredyty online Luty 2024 - [RANKING]

miesięcy

Tanie kredyty online i kredyt gotówkowy przez internet

Kredyt online, a dokładniej kredyt gotówkowy online to jedna z prostszych form produktów bankowych. Dlaczego? Kredyty przez internet można zaciągnąć bez wychodzenia z domu, a w momencie, gdy zostanie wydana decyzja kredytowa, bank po chwili zrealizuje wypłatę gotówki przelewem na nasz rachunek osobisty. Sam proces wnioskowania o kredyt gotówkowy online można przejść całkowicie z poziomu bankowości internetowej danej instytucji.


Czy kredyt gotówkowy online jest dla każdego? Tak, pod warunkiem, że mamy odpowiednią zdolność kredytową. To od niej zależy, czy dana kwota kredytu gotówkowego będzie nam udzielona, czy nie. Ponadto kredyt gotówkowy online - podobnie jak inne produkty - wiąże się z dodatkowymi kosztami. Całkowita kwota kredytu gotówkowego to suma m.in. prowizji, marż i RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania).

Rozwiń
Ikona strzałki
Ikona zamknięcia
Ikona zamknięcia
Szczegóły oferty:
Wysokość raty
RRSO
Prowizja
Oprocentowanie
Okres kredytowania
Do spłaty
Przykład reprezentatywny
Ikona strzałki
Filtry
Ikona zamknięcia
Filtry
Ikona zamknięcia
Ikona strzałki
Sortowanie
Ikona zamknięcia
Sortowanie
Ikona zamknięcia
Sortuj listę według
 • Najniższe raty
 • Najniższe RRSO
 • Najbardziej popularne oferty
Oferta sponsorowana
Promocyjna pożyczka gotówkowa dla nowych klientów (RRSO 11,48%)
Promocyjna pożyczka gotówkowa dla nowych klientów (RRSO 11,48%)
Oprocentowanie
9,64%
Maksymalna kwota
150 000 zł
Okres kredytowania
do 8 lat
Oferta sponsorowana
Prosta pożyczka online na raty (RRSO 8,29%)
Prosta pożyczka online na raty (RRSO 8,29%)
Oprocentowanie
7,99%
Maksymalna kwota
3000 zł
Okres kredytowania
36 miesięcy
Prowizja
0%
Oferta sponsorowana
Wygodny kredyt gotówkowy (RRSO 11,22%)
Wygodny kredyt gotówkowy (RRSO 11,22%)
Oprocentowanie
10,69%
Maksymalna kwota
40 000 zł
Okres kredytowania
120 miesięcy
Prowizja
0%
Najpopularniejsze propozycje
Poniższe zestawienie zostało uszeregowane na podstawie wysokości miesięcznej raty, gdzie najniższa rata jest prezentowana na górze rankingu.
1
Kwota do spłaty
5 591,83 zł
Rata
233 zł
RRSO
11,55%
2
Kwota do spłaty
5 592,38 zł
Rata
233 zł
RRSO
11,56%
3
Kwota do spłaty
5 612,46 zł
Rata
234 zł
RRSO
11,96%
4
Kwota do spłaty
5 813,68 zł
Rata
242 zł
RRSO
15,98%
5
Kwota do spłaty
5 963,27 zł
Rata
248 zł
RRSO
19,00%

Brak wyników wyszukiwania

Zmień kryteria wyszukiwania lub filtry i spróbuj ponownie.

Ocena porównywarki kredytów online
Średnia ocena 5.8, 9896 głosów.
Dziękujemy, Twoja ocena została dodana.
Zamknij
Komentarz autora
Dominika Florek | redaktor Bankier.pl

Baza kredytów gotówkowych online to zbiór ofert, które umożliwiają otrzymanie dodatkowych środków pieniężnych bez konieczności wychodzenia z domu. Cały proces - od momentu złożenia wniosku po przelanie pożyczki na konto bankowe - dostępny jest za pośrednictwem strony internetowej. Otrzymanie kredytu uzależnione jest od zdolności kredytowej klienta. Sekcja „Kwota do spłaty” prezentuje całkowity koszt pożyczki, czyli łączną kwotę do zapłaty.

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 18,3%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 3 857 zł, całkowita kwota do zapłaty 4 823,36 zł, oprocentowanie zmienne 14,99%, całkowity koszt kredytu 966,36 zł (w tym: prowizja 98,90 zł, odsetki 867,46 zł), 32 miesięczne raty równe w wysokości po 150,73 zł każda. Kalkulacja dokonana na 26.06.2023 r. dla reprezentatywnego przykładu.

Minimalny okres kredytowania: 61 dni
Maksymalny okres kredytowania: 120 miesięcy
Dokładamy starań, by dane prezentowane w naszych zestawieniach były jak najbardziej zbliżone do oferty, jaką otrzymasz w instytucji finansowej. Jednakże wpływ na nią mogą mieć indywidualne cechy klienta, nieuwzględniane w narzędziu. Dlatego porównanie ma charakter orientacyjny. Przedstawione parametry nie mogą stanowić podstaw do reklamacji. Jeżeli masz uwagi, napisz na banki@bankier.pl

Kredyt gotówkowy online jest zobowiązaniem, które zaciągnąć można na dowolny cel bez konieczności wychodzenia z domu. Procedura oceny wniosku i weryfikacja zdolności kredytowej przeprowadzana jest zdalnie. To bezsprzeczna wygoda i oszczędność czasu. Kredyt gotówkowy online może być udzielany wyłącznie przez banki. W przypadku firm z sektora pozabankowego możemy mówić wyłącznie o pożyczkach.


Warto zwrócić uwagę, czy wybrany bank proponuje w 100% zdalny proces. Na rynku spotykane są oferty pozwalające złożyć wniosek online, jednak na dalszym etapie konieczna jest wizyta w oddziale banku, co dla części z nas może być niepotrzebnym kłopotem. Poza możliwością zaciągnięcia zobowiązania bez konieczności wychodzenia z domu, formalności związane z zaciągnięciem kredytu online są zbliżone do standardowej procedury przeprowadzanej w oddziale banku.


Aby zaciągnąć kredyt online konieczne jest złożenie wniosku kredytowego, potwierdzenie tożsamości przyszłego kredytobiorcy oraz przedstawienie dokumentów pozwalających na ocenę zdolności kredytowej. Bank zweryfikuje także bazy dłużników i sprawdzi naszą historię kredytową w Biurze Informacji Kredytowej (BIK). W przypadku pozytywnej decyzji bank przekaże wnioskowaną kwotę na wskazany we wniosku numer konta. W zależności od godziny złożenia wniosku oraz warunków samej oferty wypłata środków może nastąpić nawet tego samego dnia.

Wniosek online o kredyt gotówkowy złożyć można bezpośrednio na stronie internetowej banku. Można to zrobić także przez ranking kredytów online klikając w odpowiedni przycisk, który przekieruje nas do odpowiedniego formularza elektronicznego. Wśród wymaganych informacji w pierwszej kolejności znajdują się parametry potencjalnego kredytu, jak jego kwota, okres spłaty, sposób naliczenia prowizji (przez doliczenie do kwoty kredytu lub ze środków własnych kredytobiorcy) czy forma spłaty (raty równe lub raty malejące).


Możemy być również poproszeni o wskazanie celu, na jaki chcemy zaciągnąć kredyt online, ale często możemy udzielić ogólnej odpowiedzi typu „cele konsumpcyjne”. Na tym etapie możemy także zdecydować, czy chcemy skorzystać z dodatkowego ubezpieczenia, np. od ciężkiej choroby lub utraty pracy. We wniosku muszą znaleźć się również nasze dane osobowe oraz informacje dodatkowe jak stan cywilny, wykształcenie, status mieszkaniowy czy dane kontaktowe.


Na kolejnym etapie konieczne jest przekazanie informacji pozwalających określić naszą sytuację finansową i majątkową. W tym celu należy wskazać źródła oraz wysokość miesięcznych dochodów oraz przypadających na ten sam okres kosztów. Obciążenia mogą wynikać m.in. z konieczności utrzymania gospodarstwa domowego, samochodu i członków rodziny. Bank weźmie także pod uwagę regularne koszty generowane przez zaciągnięte kredyty i pożyczki.


Następnie możemy zostać poproszeni o potwierdzenie, że zaciągany kredyt online nie będzie przeznaczony na działalność gospodarczą, a także potwierdzenie, że rozumiemy wszystkie ryzyka związane z zaciągnięciem zobowiązania, np. ryzyko zmiany stopy procentowej. Konieczne będzie także wyrażenie odpowiednich zgód. Możemy też zostać poproszeni o załączenie dokumentów potwierdzających wskazane we wniosku dochody.


W przypadku, kiedy nie wypełnimy któregoś z wymaganych pól system nie pozwoli nam przejść do kolejnego etapu. Dzięki temu nie mamy możliwości złożenia niekompletnego wniosku. Zakres wymaganych informacji może różnić się w zależności od banku. Trzeba przy tym pamiętać, że wszystkie dane wprowadzone do formularza muszą być zgodne z prawdą i aktualne. W przeciwnym wypadku możemy zostać pociągnięci do odpowiedzialności karnej.

Duża popularność kredytów gotówkowych online wynika co najmniej z kilku powodów. Jednym z nich jest możliwość wydatkowania pożyczonych od banku środków, które przeznaczyć można na dowolny cel konsumpcyjny. Kredyt gotówkowy online przeznaczyć możemy m.in. na zakup sprzętu elektronicznego, wyposażenie mieszkania, remont, zakup samochodu czy opłacenie zagranicznego wyjazdu. Nie ma przy tym konieczności przedstawiania w banku paragonów, faktur i innych dokumentów potwierdzających sposób wydatkowania pożyczonych środków.

Tani kredyt online to jak najniższe koszty związane z zaciągnięciem i spłatą zobowiązania. Poszukiwanie taniego kredytu gotówkowego przez internet nie powinno opierać się wyłącznie na analizie wysokości miesięcznej raty. Na całkowity koszt oferty mogą wpływać także inne czynniki, jak prowizja za udzielenie finansowania, dodatkowe ubezpieczenie czy konieczność skorzystania z innych produktów banku.


Poszukując taniego kredytu gotówkowego online trzeba porównywać ze sobą oferty na ten sam okres i kwotę. Miarą pozwalającą na szybki przegląd propozycji jest rzeczywista roczna stopa oprocentowania. Działa tu prosty mechanizm - im niższe RRSO, tym tańsza oferta. Trzeba jednak sprawdzić, czy proponowane warunki finansowania nie są powiązane z koniecznością skorzystania z dodatkowych produktów banku. Mogą być one źródłem dodatkowych kosztów, które nie są uwzględnianie w rzeczywistej rocznej stopie oprocentowania. Poszukując najlepszej oferty warto skorzystać z dostępnych w sieci kalkulatorów i rankingów kredytów gotówkowych online.

Jedną z istotnych zalet kredytów gotówkowych online jest szeroki zakres oferowanych kwot. Dzięki temu możemy dobrze dopasować wysokość zobowiązania do naszych bieżących potrzeb. Kredyt gotówkowy online zaciągnąć można od kwoty kilkuset do nawet 300 tys. zł. Trzeba przy tym pamiętać, że wraz ze wzrostem wysokości zobowiązania banki będą bardziej szczegółowo analizować naszą zdolność kredytową. Tłumaczy to dlaczego łatwiej i szybciej zaciągnąć można kredyt gotówkowy online na niewielką kwotę z krótkim okresem spłaty.

Kredyt gotówkowy online to także szeroki zakres okresów spłaty. Osoby poszukujące pożyczki na krótki termin mogą zaciągnąć takie zobowiązanie nawet na dwa miesiące. Nie ma jednak przeszkód, aby kredyt gotówkowy online spłacany był na przestrzeni kilku lat. Niektóre banki oferują kredyty gotówkowe przez internet nawet na okres 10 lat. Warto zwrócić uwagę, że wydłużenie okresu kredytowania zmniejsza wysokość miesięcznej raty, ale ceną za takie udogodnienie jest wyższy całkowity koszt kredytu.

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na tak zadane pytanie, ponieważ osiągane dochody są jednym z wielu czynników wpływających na kształt oferty kredytowej i decyzję banku. Na naszą kondycję finansową i zdolność do terminowej spłaty zaciągniętych zobowiązań wpływają również stałe koszty związane np. z koniecznością utrzymania gospodarstwa domowego, a także sytuacja majątkowa i historia kredytowa w BIK. Tłumaczy to dlaczego osoba o ponadprzeciętnych dochodach, która nieterminowo spłaca kilka zobowiązań nie może liczyć na pozytywną decyzję kredytową. Z kolei osoba zarabiająca minimalną krajową, posiadająca mieszkanie na własność i obsługiwany terminowo debet na koncie bez problemu zaciągnie taki kredyt online.

Poradniki finansowe - kredyty online

Najnowsze artykuły o produktach bankowych: kredyt gotówkowy, kredyt hipoteczny , konto osobiste, konto firmowe i wiele więcej.

Bankier.pl wyświetla wyłącznie wyniki produktów pożyczkowych i kredytowych o okresie spłaty nie krótszym niż 61 dni

Dokładamy starań, by dane prezentowane w naszych zestawieniach były jak najbardziej zbliżone do oferty, jaką otrzymasz w instytucji finansowej. Jednakże wpływ na nią mogą mieć indywidualne cechy klienta, nieuwzględniane w narzędziu. Dlatego porównanie ma charakter orientacyjny. Przedstawione parametry nie mogą stanowić podstaw do reklamacji. Jeżeli masz uwagi, napisz na banki@bankier.pl

Bankier.pl wyświetla wyniki produktów pożyczkowych i kredytowych o oprocentowaniu od minimalnie 9.99% do maksymalnie 14.99%.

Kredyt gotówkowy online jest popularnym rozwiązaniem pozwalającym w szybki i wygodny sposób sfinansować dowolny cel konsumpcyjny. Dzięki uproszczonym procedurom nie musimy kompletować dla banku długiej listy dokumentów ani przedstawiać dodatkowych zabezpieczeń spłaty zobowiązania. Co ważne, możemy otrzymać kredyt gotówkowy bez konieczności wychodzenia z domu. Analiza naszej zdolności do terminowej spłaty zadłużenia, decyzja kredytowa i wypłata środków odbywa się w 100% zdalnie.

Kredyt gotówkowy online znajdziemy w ofercie większości banków uniwersalnych działających w Polsce. Zaliczamy do nich m.in. Alior Bank, Citi Handlowy, Santander Bank Polska, Bank Pekao, BNP Paribas Bank Polska czy Santander Consumer Bank. Jednak aby cieszyć się szybką wypłatą środków i niską miesięczną ratą konieczne jest gruntowne porównanie dostępnych na rynku propozycji. W tym celu warto wykorzystać ranking kredytów gotówkowych online i sprawdzić, która oferta najlepiej spełnia nasze oczekiwania. Zestawienie pozwala błyskawicznie porównać kredyty online pod kątem rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania, całkowitej kwoty do spłaty, wysokości miesięcznej raty, oprocentowania nominalnego czy prowizji. Sam wniosek kredytowy możemy złożyć z poziomu rankingu klikając w odpowiedni przycisk.

Co to jest i na czym polega kredyt gotówkowy online?

Kredyt gotówkowy online jest zobowiązaniem, które zaciągnąć można na dowolny cel bez konieczności wychodzenia z domu. Procedura oceny wniosku i weryfikacja zdolności kredytowej przeprowadzana jest zdalnie. To bezsprzeczna wygoda i oszczędność czasu. Kredyt gotówkowy online może być udzielany wyłącznie przez banki. W przypadku firm z sektora pozabankowego możemy mówić wyłącznie o pożyczkach.

Warto zwrócić uwagę, czy wybrany bank proponuje w 100% zdalny proces. Na rynku spotykane są oferty pozwalające złożyć wniosek online, jednak na dalszym etapie konieczna jest wizyta w oddziale banku, co dla części z nas może być niepotrzebnym kłopotem. Poza możliwością zaciągnięcia zobowiązania bez konieczności wychodzenia z domu, formalności związane z zaciągnięciem kredytu online są zbliżone do standardowej procedury przeprowadzanej w oddziale banku.

Aby zaciągnąć kredyt online konieczne jest złożenie wniosku kredytowego, potwierdzenie tożsamości przyszłego kredytobiorcy oraz przedstawienie dokumentów pozwalających na ocenę zdolności kredytowej. Bank zweryfikuje także bazy dłużników i sprawdzi naszą historię kredytową w Biurze Informacji Kredytowej (BIK). W przypadku pozytywnej decyzji bank przekaże wnioskowaną kwotę na wskazany we wniosku numer konta. W zależności od godziny złożenia wniosku oraz warunków samej oferty wypłata środków może nastąpić nawet tego samego dnia.

Na jaki cel przeznaczyć można kredyt gotówkowy online?

Duża popularność kredytów gotówkowych online wynika co najmniej z kilku powodów. Jednym z nich jest możliwość wydatkowania pożyczonych od banku środków, które przeznaczyć można na dowolny cel konsumpcyjny. Kredyt gotówkowy online przeznaczyć możemy m.in. na zakup sprzętu elektronicznego, wyposażenie mieszkania, remont, zakup samochodu czy opłacenie zagranicznego wyjazdu. Nie ma przy tym konieczności przedstawiania w banku paragonów, faktur i innych dokumentów potwierdzających sposób wydatkowania pożyczonych środków.

Jak złożyć wniosek o kredyt online?

Wniosek online o kredyt gotówkowy złożyć można bezpośrednio na stronie internetowej banku. Można to zrobić także przez ranking kredytów online klikając w odpowiedni przycisk, który przekieruje nas do odpowiedniego formularza elektronicznego. Wśród wymaganych informacji w pierwszej kolejności znajdują się parametry potencjalnego kredytu, jak jego kwota, okres spłaty, sposób naliczenia prowizji (przez doliczenie do kwoty kredytu lub ze środków własnych kredytobiorcy) czy forma spłaty (raty równe lub raty malejące).

Możemy być również poproszeni o wskazanie celu, na jaki chcemy zaciągnąć kredyt online, ale często możemy udzielić ogólnej odpowiedzi typu „cele konsumpcyjne”. Na tym etapie możemy także zdecydować, czy chcemy skorzystać z dodatkowego ubezpieczenia, np. od ciężkiej choroby lub utraty pracy. We wniosku muszą znaleźć się również nasze dane osobowe oraz informacje dodatkowe jak stan cywilny, wykształcenie, status mieszkaniowy czy dane kontaktowe.

Na kolejnym etapie konieczne jest przekazanie informacji pozwalających określić naszą sytuację finansową i majątkową. W tym celu należy wskazać źródła oraz wysokość miesięcznych dochodów oraz przypadających na ten sam okres kosztów. Obciążenia mogą wynikać m.in. z konieczności utrzymania gospodarstwa domowego, samochodu i członków rodziny. Bank weźmie także pod uwagę regularne koszty generowane przez zaciągnięte kredyty i pożyczki.

Następnie możemy zostać poproszeni o potwierdzenie, że zaciągany kredyt online nie będzie przeznaczony na działalność gospodarczą, a także potwierdzenie, że rozumiemy wszystkie ryzyka związane z zaciągnięciem zobowiązania, np. ryzyko zmiany stopy procentowej. Konieczne będzie także wyrażenie odpowiednich zgód. Możemy też zostać poproszeni o załączenie dokumentów potwierdzających wskazane we wniosku dochody.

W przypadku, kiedy nie wypełnimy któregoś z wymaganych pól system nie pozwoli nam przejść do kolejnego etapu. Dzięki temu nie mamy możliwości złożenia niekompletnego wniosku. Zakres wymaganych informacji może różnić się w zależności od banku. Trzeba przy tym pamiętać, że wszystkie dane wprowadzone do formularza muszą być zgodne z prawdą i aktualne. W przeciwnym wypadku możemy zostać pociągnięci do odpowiedzialności karnej.

Kredyt przez internet - czy bank sprawdzi zdolność kredytową?

Tak. Banki mają obowiązek każdorazowej weryfikacji zdolności kredytowej osoby ubiegającej się o udzielenie kredytu. Nie ma znaczenia czy wniosek składany jest w oddziale, online czy za pośrednictwem infolinii. W pierwszej kolejności konieczne jest potwierdzenie tożsamości potencjalnego kredytobiorcy. W tym celu musimy posługiwać się ważnym dowodem osobistym. Weryfikacja tożsamości bez wychodzenia z domu możliwa dzięki takim rozwiązaniom, jak przelew weryfikacyjny czy wideoczat z pracownikiem banku. Dowód osobisty może być również sprawdzony przez kuriera, który dostarczy nam umowę kredytową.

Nasza sytuacja finansowa i majątkowa zostanie zweryfikowana na podstawie informacji przedstawionych we wniosku. Dane te zazwyczaj muszą być potwierdzone przez dodatkowe dokumenty załączane do wniosku, np. potwierdzające źródło i wysokość osiąganych dochodów. Bank sprawdzi, jaką kwotę otrzymujemy każdego miesiąca i pomniejszy ją o koszty przypadające na ten sam okres. Pozwoli to ocenić, czy generujemy nadwyżkę finansową pozwalającą na terminową obsługę kolejnego zobowiązania.

W ramach oceny zdolności kredytowej w ujęciu jakościowym bank sprawdzi takie cechy jak nasz wiek, wykształcenie, wykonywany zawód, status mieszkaniowy czy stan cywilny. Cechy te pozwalają lepiej ocenić naszą skłonność do terminowego regulowania zobowiązań. W ramach oceny jakościowej weryfikowana jest również historia kredytowa zarejestrowana przez Biuro Informacji Kredytowej. Dzięki temu bank sprawdzi, jak podchodziliśmy do spłaty zobowiązań w przeszłości. Rażące i częste opóźnienia w regulowaniu kredytów i pożyczek mogą być przesłanką przemawiającą za odrzuceniem wniosku kredytowego.

Kredyt online - jakich dokumentów wymaga bank?

Wyzwaniem dla banków udzielających kredytów online jest zdalna weryfikacja tożsamości i przedstawionych przez kredytobiorcę dokumentów. Rozwój technologii pozwala jednak na całkowicie zdalne procesowanie tego typu wniosków. W pierwszej kolejności konieczne jest przedstawienie dokumentów, dzięki którym potwierdzona zostanie nasza tożsamość. Najbardziej popularnym z nich jest ważny dowód osobisty. Niektóre banki oferują także kredyt gotówkowy online dla obcokrajowców, gdzie tożsamość potwierdzana jest na podstawie m.in.:

 • ważnego paszportu,
 • karty stałego pobytu lub zezwolenia na pobyt czasowy,
 • dokumentu potwierdzającego prawo stałego pobytu,
 • zaświadczenia o zarejestrowaniu pobytu obywatela.

Kolejnym etapem, ważnym z punktu widzenia oceny zdolności kredytowej, jest udokumentowanie osiąganych dochodów. Jeżeli naszym jedynym źródłem zarobkowania jest umowa o pracę, bank może poprosić nas o przedstawienie m.in:

 • zaświadczenia o zatrudnieniu i osiąganych dochodach,
 • wyciągu z konta, na które wpływa wynagrodzenie za wskazany okres np. ostatnie 3 miesiące,
 • wydruku od pracodawcy zawierającego informacje o składnikach wynagrodzenia,
 • deklarację podatkową za poprzedni rok, np. PIT-37, PIT-11.

O podobne dokumenty mogą zostać poproszone osoby osiągające dochody z tytułu umów cywilno-prawnych. W takiej sytuacji zaświadczenia nie będą przygotowywane przez pracodawcę, tylko przez podmiot, na rzecz którego świadczymy swoje usługi. O kredyt online mogą ubiegać się również emeryci i osoby pobierające rentę, dokumentując swoje dochody za pomocą m.in.:

 • wyciągu potwierdzających otrzymywanie świadczenia emerytalno-rentowego,
 • odcinków świadczenia emerytalno-rentowego,
 • dokumentu bankowego potwierdzającego otrzymywanie świadczenia,
 • decyzji o przyznaniu świadczenia emerytalno-rentowego,
 • deklaracji podatkowej za ostatni rok.

Po weryfikacji wniosku wraz z załącznikami bank podejmie decyzję kredytową. Kiedy jest szansa na udzielenie kredytu gotówkowego online, ale pojawiają się wątpliwości, doradca może poprosić nas o wyjaśnienia lub załączenie dodatkowych dokumentów. Jeśli bank zaakceptuje wniosek pozostaje nam podpisanie umowy kredytowej. Ostatnim krokiem jest wypłata środków na wskazane konto osobiste.

Kredyt przez internet bez zaświadczeń - czy to możliwe?

Podjęcie decyzji o udzieleniu kredytu gotówkowego przez internet musi być poprzedzone weryfikacją zdolności kredytowej. To z kolei wymaga przedstawienia dodatkowych dokumentów, w tym zaświadczenia od pracodawcy o zatrudnieniu i osiąganych dochodach. Dla części z nasz może być to niewygodne przynajmniej z dwóch powodów. Po pierwsze na takie zaświadczenie trzeba czekać nawet kilka dni. Po drugie nie każdy chce, aby pracodawca zastanawiał się, w jakim celu wystawiane jest tego typu zaświadczenie.

Pierwszym wyjściem z takiej sytuacji jest skorzystanie z oferty banku, który zweryfikuje nasze dochody np. na podstawie wyciągu z konta osobistego. Wygenerowanie takiego dokumentu w systemie bankowości elektronicznej zajmuje kilka sekund i nie nastręcza żadnych trudności. Udogodnieniem może być także tzw. kredyt na PIT, który udzielany jest na podstawie załączonej do wniosku deklaracji podatkowej. Jej przedstawienie jest również dużo prostsze niż ubieganie się o zaświadczenie o dochodach od pracodawcy.

Istnieje również sposób pozwalający ubiegać się o kredyt gotówkowy online bez konieczności przedstawiania jakichkolwiek dokumentów. Dotoczy on sytuacji, w której składamy wniosek przez system bankowości elektronicznej lub mobilnej w banku prowadzącym nasze główne konto. Chodzi tu o rachunek bankowy, na który wpływa nasze wynagrodzenie, i z którego wykonujemy większość operacji finansowych. W takim wariancie bank nie musi sprawdzać naszej tożsamości, bo zrobił to na etapie zakładania konta. Zdolność kredytowa analizowana jest natomiast na podstawie historii rachunku.

Rozwiązanie to, choć bezsprzecznie wygodne, posiada istotną wadę. Impulsywne skorzystanie z propozycji swojego banku, bez wcześniejszej weryfikacji innych ofert, może oznaczać, że zwyczajnie przepłacimy. Dlatego warto wcześniej skorzystać z rankingu kredytów online i upewnić się, że propozycja złożona przez nasz bank spełnia wszystkie oczekiwania.

Na co zwracać uwagę zaciągając kredyt online?

Decydując się na kredyt gotówkowy przez internet warto zwrócić uwagę zarówno na elementy wpływające na całkowity koszt związany z zaciągnięciem i spłatą zobowiązania, jak i na dostępność konkretnego rozwiązania. Trzeba pamiętać, że kredyt online kredytowi online nierówny. Niektóre banki pozwalają na złożenie wniosku przez internet, jednak podpisanie umowy kredytu wymaga już wizyty w oddziale. Warto również sprawdzić, czy propozycja skierowana jest do wszystkich osób, czy tylko do klientów posiadających konto osobiste w danej instytucji finansowej.

Skupiając się na potencjalnych kosztach kredytu online często w pierwszej kolejności skupiamy się na oprocentowaniu nominalnym. To ważny element, mówiący ile zapłacimy odsetek od pożyczonego kapitału, jednak nie zawsze obrazuje on całość kosztów związanych z zaciągnięciem i spłatą zobowiązania. Kolejnym istotnym czynnikiem jest prowizja, która rozumiana jest jako wynagrodzenie banku za udzielenie kredytu i wynika np. z konieczności rozpatrzenia wniosku. Innym elementem mogącym wpływać na całkowity koszt kredytu jest skorzystanie z ubezpieczenia zapewniającego dodatkową ochronę np. w wyniku ciężkiej choroby lub utraty pracy.

Elementem pozwalającym na szybkie porównywanie ofert kredytów online jest rzeczywista roczna stopa oprocentowania RRSO. Ten procentowo wyrażony wskaźnik integruje oprocentowanie nominalne, prowizję za udzielenie kredytu czy koszt dodatkowych ubezpieczeń. Należy przy tym pamiętać, aby porównywać kredyty online na taką samą kwotę i okres. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania RRSO nie jest jednak wskaźnikiem idealnym i nie ujmuje np. kosztów wynikających z konieczności skorzystania z dodatkowych produktów banku, takich jak konto osobiste czy karta kredytowa.

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania RRSO kredytu online nie powinna być analizowana w oderwaniu od całkowitego kosztu kredytu. Miara ta pozwala ocenić ile ostatecznie będzie kosztować nas kredyt online. Aby jeszcze lepiej wyobrazić sobie, jak zaciągnięte zobowiązanie wpłynie na domowy budżet, warto sprawdzić wysokość raty, która każdego miesiąca obniżać będzie nasze dochody. Ma to tym większy sens, jeśli odsetki naliczane będą według stałej stopy procentowej, przez co wysokość obciążenia będzie taka sama w całym okresie kredytowania. Oprocentowanie zmienne nie daje takiej gwarancji.

Czym charakteryzuje się tani kredyt online?

Tani kredyt online to jak najniższe koszty związane z zaciągnięciem i spłatą zobowiązania. Poszukiwanie taniego kredytu gotówkowego przez internet nie powinno opierać się wyłącznie na analizie wysokości miesięcznej raty. Na całkowity koszt oferty mogą wpływać także inne czynniki, jak prowizja za udzielenie finansowania, dodatkowe ubezpieczenie czy konieczność skorzystania z innych produktów banku.

Poszukując taniego kredytu gotówkowego online trzeba porównywać ze sobą oferty na ten sam okres i kwotę. Miarą pozwalającą na szybki przegląd propozycji jest rzeczywista roczna stopa oprocentowania. Działa tu prosty mechanizm - im niższe RRSO, tym tańsza oferta. Trzeba jednak sprawdzić, czy proponowane warunki finansowania nie są powiązane z koniecznością skorzystania z dodatkowych produktów banku. Mogą być one źródłem dodatkowych kosztów, które nie są uwzględnianie w rzeczywistej rocznej stopie oprocentowania. Poszukując najlepszej oferty warto skorzystać z dostępnych w sieci kalkulatorów i rankingów kredytów gotówkowych online.

Na jaką kwotę można zaciągnąć kredyt gotówkowy online?

Jedną z istotnych zalet kredytów gotówkowych online jest szeroki zakres oferowanych kwot. Dzięki temu możemy dobrze dopasować wysokość zobowiązania do naszych bieżących potrzeb. Kredyt gotówkowy online zaciągnąć można od kwoty kilkuset do nawet 300 tys. zł. Trzeba przy tym pamiętać, że wraz ze wzrostem wysokości zobowiązania banki będą bardziej szczegółowo analizować naszą zdolność kredytową. Tłumaczy to dlaczego łatwiej i szybciej zaciągnąć można kredyt gotówkowy online na niewielką kwotę z krótkim okresem spłaty.

Na jaki okres można zaciągnąć kredyt gotówkowy online?

Kredyt gotówkowy online to także szeroki zakres okresów spłaty. Osoby poszukujące pożyczki na krótki termin mogą zaciągnąć takie zobowiązanie nawet na dwa miesiące. Nie ma jednak przeszkód, aby kredyt gotówkowy online spłacany był na przestrzeni kilku lat. Niektóre banki oferują kredyty gotówkowe przez internet nawet na okres 10 lat. Warto zwrócić uwagę, że wydłużenie okresu kredytowania zmniejsza wysokość miesięcznej raty, ale ceną za takie udogodnienie jest wyższy całkowity koszt kredytu.

Jak naliczane jest oprocentowanie kredytu online?

Odsetki od kredytu gotówkowego online mogą być naliczane w dwóch wariantach. Pierwszy z nich to oprocentowanie stałe gwarantujące niezmienność raty w całym okresie kredytowania. Rozwiązanie to oferowane jest najczęściej przy kredytach online z krótkim okresem spłaty. Drugim wariantem jest oprocentowanie zmienne, które podlega wahaniom zgodnie z zasadami przyjętymi w umowie kredytowej. Oprocentowanie zmienne często ustalane jest jako suma stałej marży banku i zmiennej stopy WIBOR.

Wysokość marży ustalana jest przez bank i jej poziom zależy od wewnętrznej polityki przyjętej w tym zakresie. Przykładowo osoby o bardzo dobrej zdolności kredytowej liczyć mogą na niższą marżę, niż klienci znajdujący się w wątpliwej sytuacji finansowo-majątkowej. Wysokość marży można negocjować. Natomiast wysokość stopy WIBOR uzależniona jest od poziomu głównych stóp procentowych Narodowego Banku Polskiego i nie ma możliwości negocjowania jej poziomu. Niektóre banki oferują kredyt gotówkowy online, który w pierwszych 2-3 latach spłaty oprocentowany jest stałą stawką, która następnie przekształcana jest w oprocentowanie zmienne.

Czym jest prowizja przy kredycie gotówkowym online?

Prowizja przy kredycie gotówkowym online pełni rolę wynagrodzenia banku, które wypłacane jest w zamian za przeprocesowanie wniosku kredytowego. Jest to element, który może mieć istotny wpływ na opłacalność całej oferty. Jest to szczególnie widoczne w przypadku propozycji kredytu gotówkowego online, w której bank rezygnuje z naliczania odsetek od pożyczonego kapitału. Zerowe oprocentowanie nie oznacza jednak, że bank pożyczy nam pieniądze za darmo. W takiej sytuacji brak oprocentowania rekompensuje zazwyczaj wysoka, nawet dwucyfrowa, prowizja.

Prowizja naliczana jest jako procent od kwoty kredytu gotówkowego online lub określona jest jako stała kwota bez względu na wysokość potencjalnego zobowiązania. Może być również ustalana jako procent od sumy kredytu, jednak nie mniej niż określona kwota, np. 8%, ale nie mniej niż 500 zł. W takiej sytuacji zaciągając kredyt gotówkowy online na 5.000 zł zapłacimy 500 zł prowizji, chociaż 8% od 5.000 zł to 400 zł.

Prowizję za udzielenie kredytu możemy zapłacić z góry albo może być ona doliczona do pożyczonego kapitału i spłacana każdego miesiąca w ratach kapitałowo-odsetkowych. Na wysokość prowizji może wpływać nasza gotowość do skorzystania z dodatkowych produktów banku. Przykładowo prowizja może być niższa, kiedy zdecydujemy się skorzystać z ubezpieczenia kredytu online.

Kredyt gotówkowy online - rata równa czy malejąca?

Kredyt gotówkowy online może być spłacany zarówno w ratach równych (annuitetowych, uśrednionych) jak i w ratach malejących (kapitałowych). Bardziej popularnym wariantem są raty równe, ponieważ są dla nas bardziej czytelne, a także w mniejszym stopniu obciążają zdolność kredytową. Wynika to z faktu, że w pierwszym okresie spłaty kredytu online raty równe dla są niższe od rat malejących.

Rata równa może być niezmienna w całym okresie kredytowania tylko w sytuacji, kiedy zaciągnęliśmy kredyt online ze stałym oprocentowaniem. W przeciwnym wypadku rata równa może podlegać wahaniom np. w rytm zmieniającej się stawki WIBOR. W przypadku zmiany oprocentowania kredytu online bank dokona rekalkulacji i przygotuje nowy harmonogram spłat. Raty równe w początkowym okresie spłaty składają się z większej części odsetkowej i mniejszej części kapitałowej. Z upływem czasu proporcje te odwracają się.

Raty malejące są rzadziej stosowanym rozwiązaniem. Wynika to m.in. z faktu, że w przeciwieństwie do rat równych bardziej obciążają zdolność kredytową. Może to oznaczać, że bank nie udzieli nam kredytu gotówkowego online we wnioskowanej kwocie, jeśli nie skorzystamy z rat równych. Część kapitałowa raty malejącej w całym okresie kredytowania jest taka sama. Natomiast część odsetkowa zmniejsza się z każdą kolejną spłatą, ponieważ odsetki naliczane są od coraz niższego kapitału.

Które banki oferują kredyt gotówkowy przez internet?

Możliwość zaciągnięcia kredytu gotówkowego bez konieczności wychodzenia z domu proponuje większość banków uniwersalnych, które doskonale zdają sobie sprawę z popularności i potencjału takiego rozwiązania. Kredyt gotówkowy online znajdziemy m.in. w ofercie mBanku, Citi Handlowego, Credit Agricole, PKO Banku Polskiego, Alior Banku, Banku Pekao, BNP Paribas Bank Polska, Santander Bank Polska czy Santander Consumer Bank. Mając na uwadze dużą konkurencyjność w tym obszarze, warto każdorazowo porównywać dostępne na rynku propozycje, korzystając z aktualizowanych na bieżąco rankingów online.

Jaki kredyt można zaciągnąć bez wychodzenia z domu?

W tekście skupiamy się na kredycie gotówkowym online z uwagi na jego uniwersalność - pożyczone od banku pieniądze przeznaczyć można na dowolny cel konsumpcyjny. Nie oznacza to wcale, że to jedyne zobowiązanie, o które można wnioskować przez internet. Bez wychodzenia z domu można zaciągnąć m.in. kredyt samochodowy, kredyt konsolidacyjny czy kredyt odnawialny. Nie ma również przeszkód, aby uruchomić przez internet debet na koncie czy złożyć wniosek online o kartę kredytową.

Osoby poszukujące finansowania w sektorze pozabankowym mogą zaciągnąć chwilówkę online lub pożyczkę ratalną. Z drugiej strony bez wychodzenia z domu nie zaciągniemy kredytu hipotecznego czy pożyczki hipotecznej. Wynika to z bardziej skomplikowanych procedur oraz konieczności ustanowienia zabezpieczenia na nieruchomości. Do tego bank wypłaci nam środki dopiero po przedstawieniu aktu notarialnego potwierdzającego zakup nieruchomości oraz potwierdzenia ustanowienia hipoteki.

Ile trzeba zarabiać żeby zaciągnąć kredyt online?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na tak zadane pytanie, ponieważ osiągane dochody są jednym z wielu czynników wpływających na kształt oferty kredytowej i decyzję banku. Na naszą kondycję finansową i zdolność do terminowej spłaty zaciągniętych zobowiązań wpływają również stałe koszty związane np. z koniecznością utrzymania gospodarstwa domowego, a także sytuacja majątkowa i historia kredytowa w BIK. Tłumaczy to dlaczego osoba o ponadprzeciętnych dochodach, która nieterminowo spłaca kilka zobowiązań nie może liczyć na pozytywną decyzję kredytową. Z kolei osoba zarabiająca minimalną krajową, posiadająca mieszkanie na własność i obsługiwany terminowo debet na koncie bez problemu zaciągnie taki kredyt online.

Kredyt online dla zadłużonych - czy to możliwe?

Nie. Dosyć często można trafić na oferty kredytów dla zadłużonych, a nawet dla osób borykających się z działaniami windykacyjnymi. Sytuacja ta wynika z nieprawidłowego doboru terminów, co wprowadza w błąd. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kredytów udzielać mogą tylko banki, które zobligowane są do każdorazowego badania zdolności kredytowej potencjalnych kredytobiorców. W takiej sytuacji osoby borykające się z częstymi i rażącymi opóźnieniami w spłacie swoich zobowiązań nie mogą liczyć na finansowe wsparcie ze strony banku.

Wyjątkiem może być sytuacja, kiedy opóźnienia w spłacie są sporadyczne, nie opiewają na wysokie kwoty i wynikają bardziej z naszego roztargnienia niż z pogarszającej się kondycji finansowej. W takim układzie niektóre banki są w stanie udzielić kredytu online, jednak może się to wiązać z zaostrzeniem warunków finansowania lub z koniecznością przedstawienia dodatkowego zabezpieczenia.

Osoby zadłużone mogą podjąć próbę zaciągnięcia zobowiązania w sektorze pozabankowym. W przypadku pożyczki ratalnej czy chwilówki firmy pozabankowe kierują się bardziej liberalnym podejściem do oceny Twojej zdolności kredytowej. Daje to szansę osobom borykającym się terminowym regulowaniem swoich zobowiązań. Niektóre firmy pozabankowe oferują także pożyczkę dla zadłużonych z komornikiem. Skorzystanie z takiego rozwiązania wymaga jednak przedstawienia odpowiedniego zabezpieczenia, np. poręczenia osoby trzeciej posiadającej wystarczającą zdolność kredytową.

Kredyt przez internet dla emeryta - czy to możliwe?

Tak. Nie ma przeszkód, aby osoby pobierające emeryturę otrzymały kredyt gotówkowy online. Oczywiście osoby te muszą posiadać odpowiednią zdolność kredytową i nienaganną historię w BIK. Wiele banków preferuje takich klientów, ponieważ emerytura, choć często niewysoka, jest świadczeniem o charakterze stałym. Nie występuje tu zatem ryzyko utraty dochodów w wyniku zwolnienia z pracy. Trzeba brać także pod uwagę fakt, że emerytura nie musi być jednym źródłem dochodu osoby ubiegającej się o kredyt gotówkowy online. Ograniczeniem takich ofert może być maksymalny okres kredytowania, który jest tym krótszy, im więcej lat ma potencjalny kredytobiorca. Emeryci z pewnością docenią fakt, że kredyt gotówkowy online można zaciągnąć bez konieczności wychodzenia z domu.

Kredyt online - czy trzeba założyć konto osobiste?

Nie. Zaciągając standardowy kredyt gotówkowy online nie ma konieczności zakładania konta osobistego. Wymóg taki może pojawić się w przypadku ofert specjalnych, dzięki którym możemy skorzystać z atrakcyjniejszych warunków finansowania w zamian za skorzystanie z dodatkowych produktów banku, np. konta osobistego. Dodatkowo posiadanie rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego w banku, który udzielił nam kredytu online ułatwia jego obsługę i zarządzanie osobistym budżetem.

Czy można zaciągnąć kredyt online na dowód?

Dowód osobisty jest dokumentem niezbędnym do potwierdzenia naszej tożsamości, co jest jednym z głównych etapów oceny wniosku kredytowego. To jednak za mało, aby zaciągnąć kredyt przez internet. W celu weryfikacji zdolności kredytowej bank potrzebuje informacji o osiąganych przez nas dochodach. W tym celu konieczne jest przedstawienie, np. zaświadczenia o zatrudnieniu i dochodach, wyciągu z konta czy deklaracji podatkowej za poprzedni rok.

Przy zobowiązaniach na niższe kwoty część banków dopuszcza możliwość weryfikacji dochodów na podstawie samego oświadczenia klienta. Możliwość ta upraszcza procedurę i znacznie przyspiesza procesowanie wniosku. Zdarza się, że takie rozwiązanie nazywane jest kredytem na dowód, bo poza dokumentem tożsamości bank nie wymaga innych zaświadczeń.

Czy można zaciągnąć kredyt gotówkowy online na samochód?

Tak. Z jednej strony osoby poszukujące finansowania na zakup pojazdu skorzystać mogą z celowego zobowiązania, jakim jest kredyt samochodowy. W odróżnieniu od kredytu gotówkowego kredyt samochodowy wymaga ustanowienia dodatkowego zabezpieczenia na kredytowanym pojeździe, tj. zastaw rejestrowy, przewłaszczenie, cesja praw z polisy AC czy depozyt karty pojazdu. Dzięki lepszemu zabezpieczeniu spłaty bank może zaoferować korzystniejsze warunki finansowania, choć nie zawsze jest to regułą.

Z drugiej strony kredyt gotówkowy online zaciągnąć można na dowolny cel konsumpcyjny. Oznacza to, że pożyczone od banku pieniądze możemy przeznaczyć także na zakup samochodu. Nie musimy przy okazji przejmować się ograniczeniami dotyczącymi maksymalnego wieku pojazdu czy brakiem możliwości zakupu auta z zagranicy. Kredyt gotówkowy nie wymaga też dodatkowego zabezpieczenia, co przyspiesza wszystkie formalności. Aby dokonać odpowiedniego wyboru warto mieć na uwadze procedury związane z udzielaniem każdego z wymienionych kredytów oraz sprawdzić, jakie koszty generować będą poszczególne oferty.

Jak działa porównywarka kredytów gotówkowych online?

Porównywarka kredytów gotówkowych online jest intuicyjnym narzędziem pozwalającym sprawdzać najlepsze oferty dla określonych kryteriów. Aby otrzymać listę propozycji wystarczy wskazać kwotę potencjalnego zobowiązania (całkowita kwota kredytu mieści się w przedziale od 1 tys. do 300 tys. zł) oraz okres spłaty pożyczki (zakres od 2 do 120 miesięcy) i skorzystać z przycisku szukaj.

Porównywarka wyświetli nam listę ofert dopasowanych do wskazanych parametrów. W pierwszej kolejności widoczne są oferty promowane, a poniżej najlepsze propozycje. Kredyty gotówkowe online możemy porównywać pod kątem RRSO, całkowitej kwoty do spłaty, wysokości miesięcznej raty, oprocentowania nominalnego i prowizji. Możemy sprawdzić również maksymalny okres kredytowania i przykład reprezentatywny.

Do naszej dyspozycji oddane zostały także filtry pozwalające ograniczać oferty pod kątem systemu spłaty (raty równe i raty malejące), wymaganych zabezpieczeń, oczekiwanych zaświadczeń, zgody małżonka, konieczności zakupu ubezpieczenia i dodatkowych produktów banku. Propozycje kredytów gotówkowych można również sortować pod kątem najniższej miesięcznej raty, najniższego RRSO i popularności oferty. Po wybraniu kredytu online wystarczy kliknąć przycisk dalej i złożyć wniosek za pomocą formularza.

Przedstawione w zestawieniu oferty mają charakter orientacyjny, ponieważ narzędzie nie uwzględnia indywidualnych cech klienta, które mogą wpłynąć na ostateczny kształt oferty. Prezentowane parametry nie mogą stanowić zatem podstaw do reklamacji. Wszelkie uwagi do zestawienia można zgłaszać na adres banki@bankier.pl.

Czym różni się kredyt online od pożyczki pozabankowej?

Kredyt gotówkowy online jest rozwiązaniem oferującym szeroki zakres oferowanych kwot i okresów spłaty. Pożyczki pozabankowe, choć cały czas rozwijane, nie dają takich możliwości. Pożyczki ratalne pozwalają pozyskać maksymalnie kwotę kilkudziesięciu tysięcy złotych z siedmioletnim okresem spłaty, podczas gdy kredyt gotówkowy online można zaciągnąć nawet na kwotę 300 tys. zł i spłacić go w 120 miesięcznych ratach.

Inna różnica wynika ze sposobu procesowania złożonego wniosku. Banki przeprowadzając analizę zdolności kredytowej wnikliwie przyglądają się naszej sytuacji finansowej i majątkowej oraz często oczekują przedstawiania dodatkowych dokumentów potwierdzających informacje zawarte we wniosku. Firmy pozabankowe podchodzą do weryfikacji zdolności kredytowej w bardziej liberalny sposób, dzięki czemu nie ma konieczności przedstawiania dodatkowych dokumentów, a opóźnienia w spłacie dotychczasowych zobowiązań nie muszą być przesłanką powodującą odrzucenie wniosku.

Jakie są zalety kredytu gotówkowego online?

Aby otrzymać kredyt gotówkowy online nie musimy wychodzić z domu - to jedna z głównych zalet tego typu rozwiązania. Wniosek można złożyć w dowolnym miejscu i czasie za pośrednictwem komputera lub urządzenia mobilnego z dostępem do internetu. Decyzja kredytowa podejmowana jest na podstawie analizy zdolności kredytowej, która również przeprowadzana jest zdalnie. Naszym zadaniem jest tylko załączenie do wniosku wymaganych dokumentów.

Cały proces może być zakończony nawet w kilkanaście minut, a uruchomienie kredytu może nastąpić nawet tego samego dnia - zaraz po podpisaniu umowy kredytowej. Co ważne, kredyt gotówkowy online można zaciągnąć nawet na kwotę 300 tys. zł, a maksymalny okres spłaty sięga 10 lat. Kredyt bez wychodzenia z domu to zatem szerokie spektrum możliwości i minimum formalności. Warto przy okazji sprawdzić, czy zdalny proces wnioskowania o kredyt nie jest premiowany przez bank atrakcyjniejszymi warunkami finansowania.

Jakie są wady kredytu gotówkowego online?

Kredyt bez wychodzenia z domu może być problematyczny dla osób o bardziej tradycyjnym podejściu do bankowości, które potrzebują kontaktu z doradcą w oddziale banku i osobistego parafowania umowy kredytowej. Nieufność może budzić również konieczność wprowadzania do formularza elektronicznego danych wrażliwych, które w naszym mniemaniu mogłyby trafić w niepowołane ręce.

Kolejną wadą kredytu online jest brak możliwości negocjowania warunków finansowania. Nie mamy możliwości przedstawienia oferty innego banku czy przekazania informacji mogących wpłynąć na ostateczne warunki oferty. Łatwa dostępność kredytów online może sprzyjać także decyzjom impulsywnym, przez co zwiększa ryzyko zaciągnięcia zobowiązania bez porównywania ofert lub – co gorsza – zadłużenia się bez rzeczywistej potrzeby.

Kredyt gotówkowy online a przykład reprezentatywny

Zgodnie z Ustawą z dnia 12 maja 2011 r. o kredycie konsumenckim każdy kredytodawca lub pośrednik kredytowy mają obowiązek przekazać klientowi informację o przykładzie reprezentatywnym. Na przykład reprezentatywny trafimy w reklamach i materiałach promujących produkty finansowe, tj. kredyty i pożyczki. Informacje w nim zawarte wskazują na szczegóły oferty, tj. kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów), okres spłaty, wysokość raty, oprocentowanie nominalne, RRSO czy wysokość prowizji. Informacje te muszą być przedstawione w taki sposób, aby były dla nas widoczne, zrozumiałe i jasne. Poniżej prezentujemy przykłady reprezentatywne wybranych instytucji finansowych:

 • Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) pożyczki wynosi 9,92% przy założeniach: całkowita kwota pożyczki (bez kredytowanych kosztów) 8578,00 zł, pożyczka zaciągnięta na 36 miesięcy, oprocentowanie zmienne 9,49% w stosunku rocznym, całkowity koszt pożyczki 1 312,58 zł (w tym: odsetki 1 312,58 zł), całkowita kwota do zapłaty 9 890,58 zł płatna w 35 ratach miesięcznych po 274,74 zł, 36. rata wyrównująca 274,68 zł. Kwota udostępniana pożyczkobiorcy 8578,00 zł. Kalkulacja została podana na podstawie przykładu reprezentatywnego wg stanu na 16.12.2021 r. Oferta specjalna obowiązuje do 30.06.2022 r. i dotyczy Pożyczki Ekspresowej. Z preferencyjnych warunków cenowych mogą skorzystać nowi klienci (nie posiadający jakichkolwiek czynnych produktów/ umów z Bankiem Pekao S.A. na dzień złożenia wniosku o pożyczkę), którzy w okresie obowiązywania oferty złożą formularz kontaktowy na stronie internetowej dedykowanej ofercie specjalnej. Pożyczka nie może być przeznaczona na spłatę innych zobowiązań kredytowych zaciągniętych w Banku Pekao S.A.
 • Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) dla przykładu reprezentatywnego Kredytu na zielone zmiany na 02.02.2022 r. wynosi 9,93%. Całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 27 100 zł, całkowita kwota do zapłaty 35 520,79 zł, oprocentowanie stałe 9,49% w skali roku, całkowity koszt kredytu 8420,79 zł (prowizja 0 zł; odsetki 8420,79 zł) 71 miesięcznych rat (70 rat po 500,29 zł i jedna 500,49 zł). Kredyt na zielone zmiany z przeznaczeniem na poprawę efektywności energetycznej dostępny jest w kwocie od 1000 zł do 200 000 zł, na okres od 6 do 120 miesięcy, przy czym na okres od 85 miesięcy dla kwot od 10000 zł. Szczegółowe informacje o kredycie dostępne są w oddziałach Banku oraz na bnpparibas.pl. Dostępność produktu zależy od analizy zdolności kredytowej Klienta dokonanej przez Bank. Niniejszy materiał nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego.
 • Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 8,19%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 10 600,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 11 494,07 zł, oprocentowanie zmienne 7,89%, całkowity koszt kredytu 894,07 zł (w tym: prowizja 0,00 zł, odsetki 894,07 zł), 23 miesięczne raty równe po 478,92 zł i ostatnia rata: 478,91 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 31.01.2022 r. na reprezentatywnym przykładzie.
 • Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) kredytu gotówkowego wynosi 17,24% całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 45 365,04 zł, całkowita kwota do zapłaty 76 524,64 zł, oprocentowanie zmienne w skali roku 12,49% (stanowi sumę wartości stopy referencyjnej NBP, która wynosi obecnie 3,50% i marży banku w wysokości 8,99 p.p.), całkowity koszt kredytu 31 159,60 zł (w tym: prowizja 5 034,96 zł, odsetki 26 124,64 zł), umowa zawarta na okres 86 miesięcy, 85 miesięcznych rat równych w kwocie 890,66 zł, ostatnia rata 818,54 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 11.03.2022 r. na reprezentatywnym przykładzie.

Jak zaciągnąć szybki kredyt gotówkowy online?

Przed podjęciem jakichkolwiek kroków zmierzających do zaciągnięcia kredytu online warto odpowiedzieć sobie na pytanie, czy faktycznie potrzebujesz wsparcia finansowego i czy stać Cię na spłatę takiego zobowiązania. W tym celu warto oszacować swoje miesięczne dochody oraz koszty i sprawdzić, jak wysokość dodatkowej raty wpłynie na kondycję Twojego budżetu. Jeśli jesteś przekonany, że to właściwy krok i wiesz, jaka powinna być kwota kredytu i okres kredytowania możesz przejść do poniższych kroków:

 • Porównaj oferty kredytów gotówkowych online - możesz zrobić to ręcznie odwiedzając strony internetowe poszczególnych banków. To jednak rozwiązanie czasochłonne i nie do końca efektywne. Porównania można dokonać korzystając z dostępnych w sieci narzędzi, jak rankingi i porównywarki. Często wystarczy, że uzupełnisz pola „kwota kredytu” i „okres kredytowania”, a porównywarka wyświetli Ci listę ofert wpisujących się we wskazane kryteria. Dzięki temu możesz w jednym miejscu ocenić produkty kredytowe, skupiając się na takich parametrach, jak RRSO, oprocentowanie nominalne, prowizja, wysokość raty czy całkowita kwota do spłaty. Możesz też sprawdzić, czy oferta skierowana jest do nowych klientów. Kiedy wytypujesz najlepszą propozycję możesz przejść do kolejnego kroku.
 • Wypełnij wniosek o kredyt gotówkowy online - wniosek o kredyt online w formie elektronicznej możesz złożyć z poziomu porównywarki klikając w odpowiedni przycisk. Po przekierowaniu na stronę banku wypełnij formularz elektroniczny. Aby oszczędzić czas, przygotuj wcześniej dowód osobisty. Dochowaj staranności, żeby wszystkie dane były aktualne i miały odzwierciedlenie w rzeczywistości. Instytucje finansowe są w stanie wychwycić wszystkie nieścisłości, co może oddalić Cię od pozytywnej decyzji. Na tym etapie bank może poprosić o załączenie dokumentów potwierdzających osiągane dochody. Po uzupełnieniu wszystkich wymaganych informacji złóż wniosek.
 • Poczekaj na wynik analizy zdolności kredytowej - na tym etapie bank zweryfikuje przedstawione dane i przyjrzy się Twojej historii kredytowej. Jeśli pojawią się jakieś wątpliwości doradca może chcieć je wyjaśnić, np. w trakcie rozmowy telefonicznej. Ostatecznie bank zdecyduje czy akceptuje wnioskowaną wysokość kredytu. W przypadku pozytywnej decyzji możesz przejść do finalizowania procesu
 • Zaakceptowanie umowy kredytowej - umowę zawrzesz online bez konieczności wychodzenia z domu. Wcześniej zapoznaj się z jej zapisami wyjaśnij z pracownikiem banku wszelkie wątpliwości.
 • Uruchomienie kredytu - na tym etapie możesz już czekać na otrzymanie pieniędzy od banku. W zależności od pory i oferty banku środki mogą trafić na wskazane przez Ciebie konto osobiste nawet tego samego dnia.

Wybierz najlepszy kredyt gotówkowy online

Kredyt gotówkowy online jest rozwiązaniem pozwalającym w prosty sposób sfinansować dowolny cel konsumpcyjny. Swoboda w wydatkowaniu dodatkowej gotówki, uproszczone procedury czy szeroka rozpiętość oferowanych kwot i okresów spłaty powodują, że jest to jeden z najpopularniejszych produktów finansowych oferowanych przez banki uniwersalne. Analiza zdolności kredytowej, decyzja kredytowa oraz uruchomienie kredytu odbywa się w 100% zdalnie. Co ważne środki na koncie kredytobiorcy mogą znaleźć się nawet w dniu, w którym został złożony wniosek.

Z uwagi na fakt, że dużą część proponowanych kredytów gotówkowych stanowią oferty online ważne jest, aby przeanalizować je pod kątem dostępności i potencjalnych kosztów. Duża konkurencja na rynku powoduje, że kredyty na ten sam okres i kwotę mogą istotnie różnić się pod kątem warunków finansowania. Przy zobowiązaniach na wysokie kwoty wybór nieodpowiedniej propozycji może oznaczać dodatkowe koszty liczone w tysiącach złotych. Dlatego przed podjęciem decyzji warto przeprowadzić gruntowną analizę ofert i wybrać opcję, która najlepiej wpisuje się w nasze oczekiwania.

Poradniki finansowe - kredyty online

Komentarze

Potwierdź że nie jesteś robotem!
Dziękujemy za zadanie pytania!
Nasi Redaktorzy odpowiedzą tak szybko jak to możliwe a informację o udzieleniu odpowiedzi prześlemy na podany adres e-mail .
Coś poszło nie tak. Prosimy spróbować ponownie później.
Małgorzata Borek
24.05.2023
Witam. Jestem doktorantką na UM we Wrocławiu. Chciałabym wyremontować mieszkanie, które otrzymałam w spadku. Interesuje mnie kredyt gotówkowy w wysokości 20 000 złotych. Najlepiej, żeby umowę dało się podpisać zdalnie. Jak sprawdzić, jaką mam zdolność kredytową i gdzie mogę starać się o finansowanie?
Justyna Redzik
Redaktor
Małgorzato, polecam skorzystać z naszego kalkulatora zdolności kredytowej, a następnie sprawdzić dostępne oferty w naszej porównywarce kredytowej: https://www.bankier.pl/smart/narzedzia/kalkulator-kredytowy
Żaneta S.
24.05.2023
Pracuję na umowie o pracę. Zarabiam 5 000 netto miesięcznie, ale mam komornika, który co miesiąc pobiera z mojego konta 1 000 złotych tytułem alimentów. Czy w takiej sytuacji mam szansę na kredyt w wysokosci 15 000 złotych?
Justyna Redzik
Redaktor
Żaneto, niestety żaden bank nie będzie w stanie udzielić Ci finansowania, jeśli posiadasz aktywne zajęcie komornicze. Możesz jednak spróbować zawnioskować o kredyt w instytucjach parabankowych oraz niektórych SKOK-ach. Musisz się jednak liczyć z tym, że takie produkty najczęściej wymagają odpowiedniego zabezpieczenia lub poręczyciela.
Ikona strzałki