Ikona strzałki
Ikona zamknięcia
Ikona zamknięcia
Informacje podstawowe:
Oprocentowanie
Okres
Odsetki
Kwota na koniec
Popularność
Informacje dodatkowe:
Waluta
Kapitalizacja
Kwota
Dodatkowe warunki

Ile zarobię na lokacie? Oblicz odsetki.

Oblicz, ile możesz zarobić na lokacie.

Kwota musi być: od min. 1000zł do max. 300tyś. zł.
Oprocentowanie musi być mniejsze nić 50%.
Okresu kredytu musi być: min od 2 ms-c do max 10 lat.

Oferty lokat

1
Oprocentowanie
6,0%
Okres
6 mies.
Odsetki
2430,97 zł
Kwota na koniec
102 430,97 zł
Dodatk. warunki
Nie
do 500 zł premii z kontem osobistym
2
Oprocentowanie
5,25%
Okres
6 mies.
Odsetki
2127,1 zł
Kwota na koniec
102 127,1 zł
Dodatk. warunki

Tylko dla nowych środków.

Tak
3
Oprocentowanie
5,25%
Okres
12 mies.
Odsetki
4253,35 zł
Kwota na koniec
104 253,35 zł
Dodatk. warunki
Nie
4
Oprocentowanie
5,25%
Okres
9 mies.
Odsetki
3196,04 zł
Kwota na koniec
103 196,04 zł
Dodatk. warunki
Nie
Pokaż więcej

Szczegóły wyliczenia

Deponowana kwota
100 000 zł
Kwota depozytu 100 000 zł
Podatek 1 520,31 zł
Zysk netto 6 481,31 zł
Zobacz najnowsze lokaty

Ogólny wzór na lokatę jest następujący: zdeponowana kwota * (1 + oprocentowanie lokaty) ^ liczba okresów. Dużo prościej jest jednak wykorzystać profesjonalny kalkulator lokat.

W ramach lokaty przekazujemy na rzecz banku środki finansowe na określony czas. W zamian otrzymujemy odsetki, które stanowią nasz zysk. Lokaty są przeznaczone dla osób fizycznych oraz firm.

Zasadniczo, im częstsza kapitalizacja, tym lepiej. Kapitalizacja określa bowiem, jak często odsetki są doliczane do depozytu.

Tak, banki oferują możliwość zakładania lokat, nawet jeśli nie ma się u nich konta.

Konta oszczędnościowe są popularną alternatywą dla lokat terminowych. W przypadku lokat oprocentowanie zwykle jest jednak wyższe.

Najprościej jest skorzystać z bankowości elektronicznej. Każdy bank oferuje możliwość założenia lokaty przez konto internetowe oraz aplikację mobilną.

Sytuacja rynkowa zmienia się każdego dnia. Aktualny numer 1 pod względem oprocentowania znaleźć można w rankingu lokat online.

Zależy to od warunków konkretnej oferty i od tego, kiedy odsetki są kapitalizowane. Z zasady zerwanie lokaty jest równoważne z utratą części lub wszystkich odsetek.

Każdorazowo, aby obliczyć zysk, trzeba podać konkretne parametry dla danej oferty. Wartość zysku najprościej poznać przez kalkulator lokat.

Przez kalkulator lokat bankowych dowiesz się, ile konkretnie zarobisz na danej ofercie. Choć bowiem każdy bank zapewnia, że ma najlepsze lokaty, to rzadko kiedy podaje konkretną wartość twojego zysku na koniec okresu oszczędzania. Dlatego też możesz wykorzystać nasz kalkulator lokat, by w dosłownie chwilę dowiedzieć się, ile pieniędzy zarobisz.


[KALKULATOR]


Obliczenie zysku z lokaty bankowej przez kalkulator jest naprawdę proste. Wystarczy, że podasz parametry swojej oferty. Potrzebna jest kwota depozytu, oprocentowanie nominalne, czas trwania lokaty oraz okres kapitalizacji. Następnie kliknij przycisk „Oblicz”. W mgnieniu oka otrzymasz informację na temat tego, jaki może być twój zysk ze zgromadzonego kapitału.

Jak działa kalkulator lokat?

Kalkulator lokat jest jednym z naszych sztandarowych rozwiązań. To narzędzie zostało przygotowane przy współpracy ekspertów finansowych i programistów serwisu Bankier.pl. W konsekwencji masz pewność, że przez ten kalkulator lokat bankowych otrzymasz wiarygodne i precyzyjne informacje.

Wyliczanie zysku z lokaty odbywa się na podstawie następujących danych:

  • Kwota depozytu — to suma pieniędzy, jaką zamierzasz wpłacić na lokatę.

  • Oprocentowanie lokaty — jest to kluczowa wartość zależna od warunków w danym banku.

  • Okres deponowania — ten parametr określa, na jaki czas zakładana jest lokata bankowa.

  • Kapitalizacja —  to parametr ustanawiający odstępy czasowe, w jakich następuje naliczanie odsetek.

To wszystkie dane, które są potrzebne do tego, by za pomocą kalkulatora lokat poznać wysokość zysku.

Jakie czynniki wpływają na zysk z lokaty bankowej?

Oprocentowanie w skali roku i kapitalizacja są wartościami wynikającymi z oferty konkretnej lokaty. Te parametry znajdziesz w ofercie przedstawionej przez bank. Co istotne w każdym banku oprocentowanie lokaty i częstotliwość kapitalizacji mogą być odmienne. Zwykle w jednym banku dostępnych jest też kilka wersji lokat. Każda z nich różni się tymi parametrami. Zwłaszcza oprocentowanie determinuje stopę zwrotu z lokaty.

Z większą elastycznością możemy określić kwotę i okres lokaty, choć i te parametry są limitowane. Trzeba się liczyć z tym, że w danym banku ustalona zostaje minimalna kwota lokaty. Podobnie pojawia się też kwota maksymalna. Przykładowo więc bank, w ramach danej oferty umożliwia założenie lokaty w kwocie od 1 tys. zł do 150 tys. zł.

Dostępne są lokaty zakładane na krótki czas, np. miesiąc, trzy miesiące lub pół roku. W ich przypadku oprocentowanie w skali roku zwykle jest stałe. Do wyboru mamy także i długoterminowy okres trwania lokaty liczony w latach. Tutaj nierzadko pojawia się oprocentowanie zmienne.

W jaki sposób interpretować wyniki podane przez kalkulator?

Po wprowadzeniu potrzebnych danych i kliknięciu przycisku  „Oblicz” kalkulator lokat bankowych w ułamku sekundy pokaże Ci wyniki. Wtedy to znajdziesz następujące informacje:

  • Kwota depozytu — to po prostu kwota lokaty zdeponowana na samym początku. Wróci ona na twoje konto osobiste po zakończeniu lokaty, o ile nie została ona założona z opcją automatycznego wznowienia.

  • Odsetki — to zysk netto z lokaty. Innymi słowy, ta kwota określa, ile możesz zarobić na danej lokacie już po odliczeniu podatku.

  • Podatek — kalkulator lokaty pokaż Ci też wysokość podatku od zysków kapitałowych. Jest to tzw. podatek Belki opiewający na 19%.

Najważniejsze są tu odsetki. To ten parametr pokaże, jaki realny zyski może Ci przynieść konkretna lokata terminowa w banku. Wysokość zysku zależy od kwoty lokaty, okresu jej trwania oraz oprocentowania nominalnego.

Podatek od zysków i dochodów kapitałowych jest pokazywany informacyjnie. Ta danina nieco obniża atrakcyjność korzystania z lokat. Dobra wiadomość jest taka, że przynajmniej nie trzeba się nią przejmować z formalnego punktu widzenia. Podatek od zysków kapitałowych zawsze jest bowiem rozliczany przez bank.

Jak wybrać najlepszą lokatę bankową?

Kalkulator lokat to intuicyjne i praktyczne narzędzie. Pomoże Ci ono poznać potencjalny zysk dla twojej konkretnej oferty. Zwróć przy tym uwagę, że na rynku dostępne są różnorodne lokaty bankowe. Różnicuje je zwłaszcza oprocentowanie w skali roku.

Dlatego też niezwykle pomocy okazuje się też nasz ranking lokat bankowych. Za pomocą tego narzędzia dowiesz się, gdzie aktualnie dostępne są najatrakcyjniejsze lokaty z wysokim oprocentowaniem


Ranking lokat jest aktualizowany na bieżąco, przez co zawsze masz dostęp do aktualnej oferty wraz z lokatami na promocyjnych warunkach. Ponadto ranking jest interaktywny. Możesz w nim z łatwością wybrać preferowaną kwotę i okres lokaty. W ten sposób zawęzisz listę wyłącznie do propozycji spełniających twoje wymagania. Krótko mówiąc, ranking i kalkulator lokat to wszystkie narzędzia, których potrzebujesz, by znaleźć optymalną  dla siebie ofertę.

Komentarze

Potwierdź że nie jesteś robotem!
Dziękujemy za zadanie pytania!
Nasi Redaktorzy odpowiedzą tak szybko jak to możliwe a informację o udzieleniu odpowiedzi prześlemy na podany adres e-mail .
Coś poszło nie tak. Prosimy spróbować ponownie później.