Zdjęcie Borucki Bartłomiej
Borucki Bartłomiej
Redaktor

O mnie

Redaktor SMART Bankier.pl. Od 2007 roku związany z sektorem finansowym i segmentem bankowości korporacyjnej. Autor artykułów, poradników, komentarzy i informacji prasowych dotyczących zarządzania osobistym budżetem, zjawisk makroekonomicznych oraz wyjaśniających działanie produktów i usług finansowych. Laureat Kursu Kreatywnego Pisania Miasta Literatury UNESCO. Prywatnie entuzjasta rynków kapitałowych, literatury i filmów dokumentalnych.

Inne artykuły tego autora:
Ikona informacji Najnowsze poradniki finansowe:

2023-12-03
Miniatura

Auto w leasing czy na kredyt – czym różni się leasing od kredytu? Która opcja będzie lepsza?

Wybór pomiędzy leasingiem a kredytem jest kwestią subiektywną. Jak porównać? Co jest tańsze? Sprawdzamy podstawowe różnice między kredytem a leasingiem!

2023-12-03
Miniatura

Przelew na telefon BLIK — znajdziesz go w ofercie 18 banków

Chcesz przelać pieniądze, ale nie masz numeru konta bankowego odbiorcy? To nie problem. Wystarczy przelew na telefon BLIK — łatwodostępny, natychmiastowy i bezpłatny. Sprawdzamy, jak skorzystać z tej formy przekazywania środków, i które banki oferują to rozwiązanie.

2023-12-03
Miniatura

Jak zrobić przelew na Revolut? Kilka prostych sposobów

Dopiero stawiasz swoje pierwsze kroki w świecie Revoluta i zastanawiasz się, w jaki sposób mógłbyś zasilić swoje konto? Przychodzimy z pomocą i podpowiadamy kilka sposobów na to, jak zrobić przelew na Revolut. To prostsze niż myślisz!

Zaskakujący obraz świata finansów: 36 faktów, które cię zadziwią

Skąd się wziął znak dolara? Za ile wylicytowano najdroższą monetę w historii? Od kiedy mamy możliwość posługiwania się bankomatami? Dzisiaj poznamy te i inne ciekawostki ze świata finansów. Można zawsze nimi zaskoczyć kogoś na imprezie albo potraktować jako poszerzenie swojej wiedzy o pieniądzach i ich prawdziwej roli w świecie - tak wczoraj, jak i dziś.

Gdzie Polacy trzymają pieniądze? Zyskała gotówka i… (top 5 popularnych sposobów)

Od kilkunastu lat na liście „top 5” aktywów gospodarstw domowych dominują lokaty i konta bankowe. Ponad 60 proc. oszczędności Polaków nadal znajduje się na depozytach. Na dalszych miejscach są jednak przesunięcia. Podsumowujemy wygranych i przegranych.

Kredyt gotówkowy dla Ukraińców – krok po kroku

Pochodzisz z Ukrainy, ale żyjesz w Polsce i chciałbyś postarać się o dodatkowe środki na dowolny cel? A czy wiedziałeś, że możesz ubiegać się o kredyt gotówkowy w polskich bankach, a procedury przy jego udzielaniu będą niemalże identyczne z tymi, jakie stosowane są w przypadku polskich obywateli? W niniejszym artykule podpowiadam co zrobić, aby uzyskać kredyt gotówkowy dla Ukraińców. Zapraszam do lektury!

Czy komornik może zająć konto bankowe członka rodziny?

Zajęcie konta bankowego przez komornika - słowa, które budzą niepokój w sercu każdego dłużnika. Co jednak, jeśli zagrożenie dotyczy konta członka rodziny? Czy Twoje problemy finansowe mogą rzutować na finanse bliskich? Zobacz, czy komornik może zająć konto członka rodziny - czy to w sposób celowy, czy przypadkowy.