Artykuły: Październik 2023
Ikona informacji Najnowsze poradniki finansowe:

2023-10-01
Miniatura

Konto na selfie – o co tutaj właściwie chodzi?

Konto na selfie znajduje się w ofercie niemal wszystkich banków. Otworzysz je z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie. Potrzebować będziesz wyłącznie smartfona. Czym jest konto na selfie, jak i gdzie można je otworzyć? Sprawdziliśmy to!

2023-09-29
Miniatura

Czy rata kredytu gotówkowego może wzrosnąć?

Poszukujesz najlepszej opcji finansowania i zastanawiasz się, czy rata kredytu gotówkowego może wzrosnąć? W większości przypadków odpowiedź będzie twierdząca, ale nie powinno Cię to zrażać, ponieważ możliwą jest też sytuacja spadku wysokości miesięcznej raty. Dlaczego tak się dzieje? Odpowiedź znajdziesz w poniższym tekście!

2023-09-28
Miniatura

Najlepsze lokaty na 100 000 zł. Oferty na wrzesień 2023 r.

Wybierając najlepsze oferty bankowe, trudno uniknąć dodatkowych warunków. Pod gwiazdkami kryją się różne wymogi i ograniczenia – jednym z nich może być niska kwota maksymalna, która nie pozwala na osiągnięcie wysokiego zysku. Sprawdziłam, które lokaty mogą rozważyć posiadacze kwoty w wysokości 100 000 zł.

Dlaczego pensja minimalna nie wynosi 15 tys. zł?

Politycy niemal wszystkich partii, prześcigają się od lat w propozycjach podniesienia pensji minimalnej. Ta rośnie już teraz kilka razy do roku. Skoro jest to tak korzystne to dlaczego obserwujemy podwyżki jedynie o kilkaset zł? Dlaczego minimalne wynagrodzenie nie skoczy o kilka tysięcy? Zróbmy sobie zadanie intelektualne, co by się mogło stać, gdyby wyniosło ono od razu 15 tys. zł.

Księga Przychodów i Rozchodów – co warto o niej wiedzieć? Praktyczny poradnik dla przedsiębiorców

Wielu przedsiębiorców decyduje się dokonywać rozliczeń z fiskusem w formie Podatkowej Księgi Przychodów i Rozchodów. To relatywnie tania i prosta w prowadzeniu forma księgowości. Jesteś przedsiębiorcą i zastanawiasz się nad wyborem sposobu opodatkowania swojej firmy? Sprawdź, co powinieneś wiedzieć o KPiR!

Oddłużanie: Pierwszy krok do finansowej wolności

W dzisiejszym świecie coraz więcej firm stara się nam pożyczyć pieniądze. Zewsząd atakują nas oferty chwilówek, pożyczek krótkoterminowych, czy kredytów bankowych. Elektromarkety atakują nas “ratami zero procent”, a operatorzy komórkowi, najnowszymi telefonami “za jedyne 300 zł” miesięcznie. Nie jest tak trudno wpaść ostatecznie w nakręcającą się spiralę zadłużenia. Kiedy warto zainteresować się procesem, który nazywa się “oddłużanie”?

Faktoring – na czym polega i ile kosztuje? Praktyczny poradnik dla przedsiębiorców

Faktoring to usługa umożliwiająca dokonanie szybkiej zamiany faktur na gotówkę. Przedsiębiorcy nie muszą czekać na terminy płatności, a mogą od razu otrzymać zapłatę za zrealizowane usługi czy sprzedane towary, co znacznie ułatwia utrzymanie płynności finansowej.