Zagranica omija polskie e-sklepy

Już ponad połowa europejskich konsumentów kupuje produkty w zagranicznych sklepach internetowych. Niestety, nie w tych zlokalizowanych w naszym kraju.

Polska jest poza pierwszą dwudziestką krajów, w których europejscy konsumenci robią zagraniczne zakupy internetowe - wynika z badania PayPala i Ipsosu przeprowadzonego w 31 państwach. - Problemem jest zaufanie oraz m.in. kwestie logistyczne - tłumaczy Matt Komorowski, dyrektor zarządzający PayPala w Europie Północnej i Środkowej.

PS

Źródło:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 bankier1953

EU zmieniła nasze miasta i wsie ale nie dopłaty do myślenia.Szkoda, wielu bardzo potrzebne.

! Odpowiedz
2 4 janusz1960

Podobnie jak posłowie w sejmie którzy pyszczą na sejm, na Polskę a kasę biorą...

! Odpowiedz
15 12 bankierkomentuje

wg. doniesień dzisiejszych z TV bilans Polski wpłat do budżetu EU oraz otrzymanych dotacji to plus minus 100 mld EUR co w przybliżeniu = 400 mld PLN.

VAT na jaki nas okradli od 2004 roku czyli ok 13 lat wynosil srednio 30 mld PLN czyli 13*30mld = 390 mld PLN

Wniosek = EU nic nam nie dała za darmo bo to samo co nam dała to UKRADLI w VAT a do tego musimy sie SPOWIADAC im na co wydajemy, kiedy, po co itd oraz byc na kazde zawolanie helmutów itd. wystarczy tylko kupić sobie kalkulator i dobrze przeliczyć.

sugeruje OPODATKOWAĆ korporacje działające w Polsce (wszystkie z Europy Zachodniej bez wyjątku, z USA, z Kanady, Azji, z Rosji itd) aby podatki płaciły w Polsce od obrotu np. 3 czy 5 czy 7 %, jeszcze bardziej uszczelnić VAT, niech ci co sa w strefach ekonomicznych zaczną tez placic po np. 5 latach podatki i nie trzeba nam żadnej laski EU i ich kasy bo sami sobie poradzimy. z dobrze ściągniętych podatków więcej będziemy mieli kasy niz z jalmuzny EU i ich ciaglych prikazow.

VAT to juz pokazal i boli to niemieckich czy francuskich złodziei w Polsce, pomału to samo dzieje się na Węgrzech i EU pod pretekstem innych spraw wprowadza Art 7 a to w długim terminie doprowadzi do ROZPADU EU a nie zjednoczenia.

- UK juz prawie za burtą.
- EU bedzie skakac to żeby nie przypłacili tego Brexitu upadkiem i BANKRUCTWEM Włoch bo chętnych w EU na spłacanie włoskich długów raczej nie ma i nie będzie.
- przy okazji bankructwa Włoch żeby City z Londynu nie puściło z dymem też Deutsche Banku i paru innych banków z Niemiec (chyba taka nauczka Niemcom i EU by sie przydala)

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
6 15 czerwony_wiewior

Wniosek: przed wejściem do Unii byliśmy gospodarczą potęgą, nasz hipernowoczesny przemysł produkował towary, na które z utęsknieniem czekał cały świat, a tłumy Niemców, Holendrów i Brytyjczyków stały w kolejkach w naszych urzędach pracy. Poza tym wszyscy zdrowi?

! Odpowiedz
11 4 silvio_gesell

No i dobrze, po co mamy robić dla zagranicy jeśli jesteśmy jednym z najtańszych krajów w UE.

! Odpowiedz
11 11 arfeneusz

Zagranica od lat nas robi w bambuko. W TV opowiadają jak to dobrze, że Polska weszła do Unii Europejskiej, że będzie integracja itp
Tymczasem jesteśmy wyłącznie :
- Rynkiem zbytu dla drogich i niskiej jakości produktów (np kawa w PL jest gorszej jakości niż w Unii, ta sama marka, to samo opakowanie)
- Źródłem taniej siły roboczej powstrzymującej kraje zachodu przed katastrofą wywołaną wysokim zadłużeniem (długi zachodu musi spłacać polski tani pracownik)
- Źródłem wiedzy - korporacje drenują co zdolniejszych, zabierając ich często do siebie, mało kto chce zatrudnić kogoś zdalnie lub w PL jak ktoś jest dobry w tym co robi

Wizy do pracy w USA, brak możliwości pracy zdalnej - ostatnio kobieta z USA szukała programisty do pracy zdalnej, na odpowiedź, że jestem z Polski, powiedziała, że praca jest niemożliwa, nawet na kontrakcie

Zrobili nas w bambuko

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
4 9 karbinadel

Tak jest, lepiej było zostać w RPWG!

! Odpowiedz
33 70 karbinadel

Bo jesteśmy zadupiem Europy - i stajemy się nim coraz bardziej

! Odpowiedz
36 59 jkendy

Nasz zaściankowy narodowo-socjalistyczny pseudo-rząd robi wszystko żeby tak zostało.

! Odpowiedz
24 36 czerwony_wiewior odpowiada jkendy

A komiczny gość przypadkowo pełniący funkcję prezydenta pyszczy na Unię, od której drugą ręką bierze niezłą kasę

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne