REKLAMA

WYNIKI GRUPY KAPITAŁOWEJ ORZEŁ BIAŁY ZA I KWARTAŁ 2019 ROKU (Centrum Prasowe)

2019-05-09 06:28
publikacja
2019-05-09 06:28

Grupa Orzeł Biały, polski producent ołowiu rafinowanego i stopów ołowiu o zasięgu międzynarodowym, wypracowała w I kwartale 2019 r. przychody na poziomie 152,9 mln. zł.

• EBITDA Grupy (zysk operacyjny powiększony o amortyzację) wyniosła 5,7 mln. zł, co daje rentowność na poziomie 3,7 %.

• Zysk netto Grupy Kapitałowej Orzeł Biały wyniósł 2,5 mln. zł

• W obszarze podstawowej działalności wolumen sprzedanego ołowiu rafinowanego wyniósł 17,3 tys. ton i kształtował się na stabilnym poziomie.

W I kwartale 2019 roku, odnotowaliśmy znaczny wzrost wolumenu skupu surowca w postaci złomu akumulatorowego oraz wzrost wolumenu sprzedanego ołowiu, w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego. Pomimo wzrostów Grupa osiągnęła niższe wyniki w porównaniu do I kwartału 2018 roku, głownie za sprawą cyklicznego spadku notowań ołowiu na giełdzie w Londynie (LME) o 10 % liczonych w PLN, co spowodowało obniżenie marży brutto na sprzedaży. Dodatkowo na wyniki miał wpływ wzrost kosztów energii elektrycznej, gazu i wzrost kosztów gospodarki odpadami, co łącznie wpłynęło na wzrost kosztów przerobu o 1,2 mln. zł. w porównaniu do I kwartału 2018 r. Rosnące koszty działalności, w perspektywie długoterminowej mogą mieć wpływ na naszą konkurencyjność na rynku europejskim.

„Stabilny rozwój, wydajność i efektywność naszego zakładu jak i wieloletnia współpraca ze strategicznymi kontrahentami pozwala nam osiągać pozytywne wyniki, pomimo, iż czynniki makroekonomiczne na które nie mamy wpływu generują wyższe koszty naszej działalności. Ważne jest to, że po stronie zakupu surowca, jak i sprzedaży naszych produktów od początku roku obserwujemy pozytywny stabilny trend w postaci wzrostu wolumenów.” – mówi Michael Rohde Pedersen, Prezes Zarządu Orzeł Biały S.A.

W okresie sprawozdawczym otrzymaliśmy zawiadomienie o zawarciu warunkowej umowy sprzedaży udziałów NEF Battery Holdings S.a.r.l. W przypadku skutecznego wykonania umowy, nastąpi pośrednie nabycie większościowego pakietu akcji Spółki przez ZAP Sznajder Batterien S.A.

„Aktualnie trwa postępowanie przed Urzędem Ochrony Konkurencji i Konsumentów, oczekujemy na rozstrzygnięcie, które będzie miało wpływ na nasze dalsze decyzje w zakresie prowadzonego przez Spółkę procesu przeglądu opcji strategicznych.” - powiedział Michael Rohde Pedersen, Prezes Zarządu Orła Białego.

kom zdz/

Źródło:PAP Biznes

Do pobrania

33182389_8.05.2019_WYNIKI GRUPY KAPITAŁOWEJ ORZEŁ BIAŁY ZA I KWARTAŁ 2019 ROKU_v1.pdfpdf
Tematy
Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki