REKLAMA

UOKiK: Ponad 20 tys. pojazdów do naprawy

2015-11-20 09:19
publikacja
2015-11-20 09:19

Dwie marki samochodowe i jedna motocyklowa poinformowały w tym tygodniu Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów o usterkach w swoich produktach. Do kampanii naprawczej kwalifikuje się ponad  20 000 pojazdów.

Do usterek przyznało się General Motors, Fiat i KTM. Najmniejszy problem ma Fiat, któremu do naprawy przypadło 845 samochodów. Dużo gorzej wygląda sytuacja producenta motocykli KTM, który nieprawidłowości w działaniu dopatrzył się w aż 17 026 egzemplarzach. Każdy wadliwy komponent kwalifikuje się do darmowej wymiany.

fot. Grazyna Myslinska / / FORUM

General Motors poinformował, że 2751 sztuk modelu opel meriva B z lat 2010-2016 może stwarzać zagrożenie dla kierowców. Egzemplarze wyposażone w przednie fotele z regulowaną wysokością mają problem z pasami bezpieczeństwa – istnieje prawdopodobieństwo uszkodzenia linki łączącej pasy z napinaczem. Usterka może przyczynić się do zwiększenia obrażeń podczas wypadku.

Poważniejszy problem dotyczy motocykli marki KTM. W ponad 17 tys. sztuk istnieje zwiększone ryzyko zapalenia pojazdu. Jest to wina wadliwych przewodów paliwa, które mogą spowodować wycieki paliwa. Wyciek mogą także spowodować wadliwe odpowietrzniki i nakrętki.

W przypadku fiatów freemont problem polega na możliwości oderwania się nakładki wygłuszającej silnik i jej zetknięcia z katalizatorem spalin. Efektem usterki może być co najmniej dymienie, a w niektórych przypadkach nawet pożar silnika.

Mateusz Gawin

Źródło:
Tematy
 Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Powiązane: Motoryzacja

Komentarze (7)

dodaj komentarz
~M-C
Wczoraj dostałem wezwanie na akcję naprawczą do ASO OPEL. Powód: wymiana świec lub przeprogramowanie modułu sterującego silnik. Mam Insignię z tego roku. Ciekawe czy nie jest to problem jaki ma Volkswagen?
~Dżejms
Sam zobaczysz - jak zacznie zamulać to tak. Wszystko przez elektronikę....a pamiętacie Żuka i awaryjne odpalanie na korbę? To dopiero było TO!
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~yey
a co z afera emisyjna w samochodach Volkswagena? Oczywiscie cisza....
~CzilOut
...cisza przed burzą. Szykuje się coś większego, ale narazie sza.
~zzz
a że afera była w US, to zostało odpowiednio nagłośnione....
~Werko
VW zmieniając soft w komputerze zmniejszą moc auta, a to już nie jest to co klient kupował.
Więc albo rekompensata finansowa za utracone KM, albo wymiana silnika.

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki