TMS wreszcie wprowadza do oferty CFD na bitcoina

Dom Maklerski TMS Brokers  wprowadził do swojej oferty kontrakty CFD na bitcoina. Choć konkurencyjne XTB oferuje podobny instrument od połowy 2017 roku, TMS, jak sam twierdzi, chce przekonać do siebie klientów lepszą ofertą.

(fot. Dado Ruvic / Reuters)

Kwotowania kontraktów CFD na bitcoina, które TMS wprowadził do oferty, oparte są o notowania kontraktu terminowego na regulowanej amerykańskiej giełdzie Chicago Mercantile Exchange (CME) – informuje broker. Zapewnia także, że egzekucja zleceń odbywa się w trybie market, co ma uniemożliwiać rekwotowania.

Istotna dla potencjalnego inwestora może być informacja, że utrzymanie otwartej pozycji możliwe jest nawet przez 365 dni. W XTB kontrakty wygasają już po 7 dniach od otwarcia pozycji. TMS zapewnia o konkurencyjnym spreadzie, jednak nie zagłębia się tutaj w szczegóły, co każe podejrzewać, że oferta nie jest tak rewelacyjna. Dodatkowo pobiera prowizję w wysokości 0,08%. W przypadku XTB, broker zaznacza, że docelowy spread to 1%, a swapy wynoszą 0,08% dziennie dla pozycji długiej i 0,03% dziennie dla pozycji krótkiej.

Jeśli chodzi o dźwignię, TMS oferuje lewar 2:1. W przypadku XTB maksymalna dźwignia to 5:1, choć ostatnio broker wprowadził pewne zmiany. TMS zapewnia także o ochronie przed ujemnym saldem, ale tylko do kwoty 20 tys. euro. Tego typu ochronę można znaleźć także w XTB bez limitu kwotowego.

DM TMS Brokers długo kazał czekać swoim klientom na możliwość inwestowania w kontrakty CFD na kryptowaluty. Bitcoinowa hossa, która pięknie rozwijała się głównie w drugiej połowie 2017 roku, wygląda na razie na zakończoną. A inwestorzy muszą leczyć rany po niemal 70-procentowych spadkach. Być może broker liczy na kolejną falę hossy na kryptowalutach i dlatego wychodzi z nową ofertą. Choć w niektórych punktach wydaje się ona stosunkowo korzystna, warto ją dokładniej porównać z ofertą konkurencji.

MD

Źródło:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 karolekwilk

a patrzył ktoś na swapy? jak sobie zroluję pozycję to i tak wyjdzie mi taniej niż w tms

! Odpowiedz
0 0 karolekwilk

Oj sorki za duplikat, myślałem, że mi się nie opublikuje z tamtego konta

! Odpowiedz
0 0 olegm

a patrzył ktoś na swapy? jak sobie zroluję pozycję to i tak wyjdzie mi taniej niż w tms

! Odpowiedz
0 2 edek744

no nie wiem czy taka super jest ta oferta, z tego co pamiętam szybko przeszli w close only jak w grudniu btc był na rekordach

! Odpowiedz
0 2 dariuszkk

jakieś tu braki widzę w tym artykule, przecież xtb też ma ochronę przed ujemnym saldem

! Odpowiedz
0 2 wirtuozzgpw

Bardzo slaba ta oferta, i ochrona przed ujemnym saldem TYLKO do 20.000 smiech na sali. Wszyscy Polscy brokerzy nie maja czegoś takiego jak kwota przy ochronie przed ujemnym saldem tylko TMS jak zwykle sie czymś wyróżnia jak przy sytuacji z CHF. Proponuje przeczytac dokladnie jak wyglada jeszcze kwestia SWAPu, gorzej niż lichwa.

! Odpowiedz
2 5 qbotcenko

Z taką dźwignią to nawet początkujący się nie skusi... Większość konkurencji ma co njamniej 5:1, którą wciąż uważam za podejrzanie niską...

! Odpowiedz
USD/PLN 0,09% 3,7661
2019-01-18 22:59:00
EUR/PLN 0,02% 4,2857
2019-01-18 23:00:00
EUR/USD -0,21% 1,1363
2019-01-18 22:59:00
CHF/PLN 0,13% 3,7889
2019-01-18 23:00:00

Kupuj walutę taniej -

Porównywarka kantorów internetowych
We care about safety
We care about safety
Chcę
Kupić
Sprzedać
Płacę

Sprawdź najlepszy kurs
We care about safety
We care about safety

Znajdź profil