REKLAMA

Schetyna: Rostowski chce być aktywny w polityce, tym razem brytyjskiej

2019-04-25 09:07
publikacja
2019-04-25 09:07

To taka chęć pokazania, że Jacek Rostowski chce być aktywny w polityce, tym razem brytyjskiej - w ten sposób szef PO Grzegorz Schetyna odniósł się do planów b. wicepremiera i ministra finansów, by w majowych wyborach do PE wystartować z listy jednego z ugrupowań brytyjskich.

fot. Krystian Maj / / FORUM

Posiadający podwójne (polskie i brytyjskie) obywatelstwo Jacek Rostowski ogłosił we wtorek na Twitterze, że będzie kandydatem proeuropejskiego brytyjskiego ugrupowania Change UK w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Polityk znajdzie się na drugim miejscu listy wyborczej w Londynie.

O decyzję byłego wicepremiera i ministra finansów szef PO został zapytany w Polsat News.

Schetyna zauważył, że nie ma jeszcze decyzji czy Wielka Brytania weźmie udział w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Dopytywany, przyznał, że zaskoczyła go decyzja Rostowskiego o starcie z Londynu. "Uważam, że jest to taka chęć pokazania, że chce być aktywny w polityce, tym razem brytyjskiej" - dodał lider PO.

Udział Wielkiej Brytanii w wyborach do Parlamentu Europejskiego wciąż nie jest pewny, bo choć rząd prowadzi przygotowania administracyjne pod tym kątem, a na 23 maja (czwartek) ustalono termin ewentualnego głosowania to wciąż istnieje niewielkie prawdopodobieństwo, że brytyjski parlament przyjmie wcześniej umowę dotyczącą wyjścia kraju z Unii Europejskiej, likwidując obowiązek wyboru europosłów.

Change UK - początkowo nazywana Grupą Niezależną - powstała w połowie lutego, gdy siedmioro deputowanych opozycyjnej Partii Pracy ogłosiło odejście z partii, oskarżając jej lidera Jeremy'ego Corbyna o brak jasnej polityki w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, a także tolerowanie antysemityzmu i ataków na polityków, którzy publicznie sprzeciwiali się jego decyzjom.

W kolejnych tygodniach do ugrupowania dołączyła także trójka proeuropejskich posłanek rządzącej Partii Konserwatywnej.

Według najnowszych sondaży Change UK (The Independent Group) może liczyć na poparcie 9 proc. wyborców, plasując się na czwartym miejscu za dwoma głównymi ugrupowaniami - Partią Pracy i Partią Konserwatywną - oraz eurosceptyczną Partią Brexitu Nigela Farage'a.(PAP)

autor: Marta Rawicz

Źródło:PAP
Tematy
Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Komentarze (4)

dodaj komentarz
jacyna2017
Kolesie z karuzel naciskają na re-elekcję bo strumień kasy wysechł 'piniędzy ni ma' - do listy 'osiągnięć' guru trzeba dodać regularne wyprowadzanie kasy za granicę w kwocie = 500+!
Patrząc na taki 'jasnogród' mam nadzieję, że pozostaniemy w 'ciemnogrodzie' :=))))
jerloz210935
Czas na emeryturę,to dzięki niemu doszlo do zmiany w Polsce;ciągle przykręcanie śruby,wiek emeryalny ,przywłaszczenie OFE,podwyżki i patologia VAT,sprzedaż naszych niezagospodarowanych zasobów miedzi i złota to doprowadziło ciemnogród do władzy.
talmud
niech kandyduje do angielskiego parlamentu - tam jego talent jest bardziej potrzebny niz w polsc......
1a2b
Podwójne obywatelstwo powinno wykluczać możliwość zajmowania wysokich stanowisk w w administracji państwowej w tym w szczególności w rządzie.

Powiązane: Wybory do Parlamentu Europejskiego

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki