REKLAMA

Polska nie wpuści Ławrowa na szczyt OBWE w Łodzi. Wiceszef MSZ tłumaczy

2022-11-22 08:25
publikacja
2022-11-22 08:25

Rosję na szczycie OBWE będzie reprezentował jej stały przedstawiciel przy tej organizacji; czym innym jest obecność ambasadora, a czym innym szefa MSZ, postaci tak kontrowersyjnej jak Siergiej Ławrow - powiedział wiceszef MSZ Marcin Przydacz.

Polska nie wpuści Ławrowa na szczyt OBWE w Łodzi. Wiceszef MSZ tłumaczy
Polska nie wpuści Ławrowa na szczyt OBWE w Łodzi. Wiceszef MSZ tłumaczy
fot. Bartosz Peterman / / FORUM

We wtorek w rozmowie z TVN 24 Przydacz był pytany o zaplanowany na 1 i 2 grudnia szczyt OBWE w Łodzi, w którym udział wezmą szefowie resortów spraw zagranicznych państw zrzeszonych w tej organizacji. Jak informował w piątek rzecznik MSZ Łukasz Jasina, na szczycie tym Polska nie spodziewa się obecności ministra spraw zagranicznych Rosji Siergieja Ławrowa, a nota dyplomatyczna w tej sprawie została przekazana stronie rosyjskiej.

Wcześniej w piątek agencja AFP, powołując się na źródła w polskiej prezydencji OBWE, podała, że Polska, która jest organizatorem spotkania ministrów Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE), zaplanowanego na początek grudnia, odmówiła szefowi rosyjskiej dyplomacji Siergiejowi Ławrowowi pozwolenia na wjazd do kraju.

Odnosząc się do tej kwestii, Przydacz podkreślił we wtorek, że Rosję na szczycie reprezentował będzie stały przedstawiciel przy OBWE, na stałe stacjonujący w siedzibie organizacji w Wiedniu. "Rosja będzie reprezentowana przez dyplomatów - tych, którzy zajmują się tematyką OBWE" - wskazał.

Jak podkreślił Przydacz, "Rosja nie została przecież wykluczona z OBWE". "Czym innym jest obecność ambasadora, a czym innym - obecność ministra spraw zagranicznych, do tego postaci tak - mówiąc delikatnie i dyplomatycznie - kontrowersyjnej, jaką jest Siergiej Ławrow" - dodał.

Głównym zadaniem powstałego w 1992 r. Zgromadzenia Parlamentarnego OBWE, jest ułatwianie dialogu międzyparlamentarnego w celu realizacji celów OBWE, umacniania bezpieczeństwa i współpraca w trzech wymiarach: polityczno-wojskowym, gospodarczo-ekologicznym i ludzkim. Zgromadzenie Parlamentarne OBWE tworzą parlamentarzyści z ponad 50 państw.(PAP)

autor: Mikołaj Małecki

mml/ mark/

Źródło:PAP
Tematy
Szybki kredyt dla firm online. Wniosek złożysz bez wizyty w placówce

Szybki kredyt dla firm online. Wniosek złożysz bez wizyty w placówce

Komentarze (9)

dodaj komentarz
prawda_
Oczywiscie ze nie wpuszcza Lawrowa bo to niewygodna dla Nich postac. W wielu kwestiach Lawrow mowi jak jest i nie owija w bawelne a zaklamany, pro-ukrainski rzad poprostu nie odnosi sie do tych spraw ignorujac je. Taka jest aktualnie polityka zagraniczna rzadu; oficjalnie chca by wojna sie zakonczyla jednak nie zapraszaja Rosji do dyskusji.
faramir_z_gondoru
Jako kraj stajemy się pośmiewiskiem na świecie. Media w innych krajach zaczynają pisać o Polsce jako o kraju agresywnym, niepoważnym i niesamodzielnym. Jesteśmy popychadłem w imię nieswoich interesów, oraz eskalującym problemy członkiem zachodnich struktur, z rządem błaznów u steru. Najpierw konferencja antyirańska, gdzie premier Jako kraj stajemy się pośmiewiskiem na świecie. Media w innych krajach zaczynają pisać o Polsce jako o kraju agresywnym, niepoważnym i niesamodzielnym. Jesteśmy popychadłem w imię nieswoich interesów, oraz eskalującym problemy członkiem zachodnich struktur, z rządem błaznów u steru. Najpierw konferencja antyirańska, gdzie premier Izraela napluł nam w twarz, po ustawki rosyjskiej niby opozycji, teraz to.
zoomek
Ławrowa nie, ukraińską rakietę - tak!
Myślicie żę Ławrow zabije jakiegoś rolnika i skupowego?
mixer2001
Miejsce Ławrowa jest w Hadze. Tam trafią wszyscy zbrodniarze wojenni. Milosevic też zgnił w pierdlu. Szkoda tylko z będziemy musieli takie szumowiny jak Szojgu czy Putin utrzymywać latami za nade pieniądze. Prościej byłoby ich powiesić jak nazistów.
mtorrent
Za to wpuszczą szefa MSZ Ukrainy, który pluje nam w twarz.
Generalnie powinniśmy trochę odpuścić z tą pomocą Ukrainie. Oczywiście powinniśmy ich klepać po plecach niech walczą z ruskimi ale rozdawanie im kasy powinno sie zakończyć. Chcą sie u nas leczyć. Proszę nich kupują polisy
mixer2001 odpowiada 300_pala
No proszę, rusek troszczy się o nasze finanse :p

Powiązane: Polityka na świecie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki